Miksi olet sinkku?

Miksi olet vuosia nettideittaillut löytämättä ketään?
1052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Naiset eivät kirjoita minulle ja minä en onnistu kirjoittamaan juuri sille naiselle joka saattaisi kokea minut kiinnostavaksi. Naisten nirsous ja passiivisuus on sellainen yhdistelmä jolla saadaan vaikeusastetta nostettua aika mukavasti.

Äänestä

Olen ollut helvetin tyhmä, mutta olen oppinut myös jotain, ehkä

Äänestä

Olen leski ja lapset pieniä, liian haastava paketti monelle. Toki täytyy myöntää että kun itselläni menee sosiaalisesti ja taloudellisesti hyvin, arvostan älykkyyttä ja naisellisuutta, niin tarjolla olevat mummelit jotka mielellään paapoisivat jälkikasvua, eivät oikein nappaa.

Nuorimmat taasen haluavat jälkikasvua ja elättäjää, sekään ei oikein innosta kun tietää lopputuleman muutaman vuoden päästä.

Yh-naiset jotka vastaavalla pärjäävät, ovat sitoneet kapasitettinsa ruuhkavuosien kiireisiin ja yleensä heillä ei ole aikaa parisuhteelle, edes sitä muutamaa tuntia silloin tällöin. Lisäksi nykyisin on tarjolla aika paljon maistereita joiden järjen valo ei ole kovin kirkas mutta vaateet huikeat.

Äänestä
  • Ja vielä se että netissä naiset nirsoilevat, livenä toimii aivan toisella tavalla, netti luo naisille valheellisen illuusion. Kun omaa aikaa on rajllisesti, sitä ei viitsi käyttää baareiluun vaan harrastuksiin, ystävien tapaamiseen, liikuntaan, lepoon niin silti tulee netin kautta deittejä haettua. Turhauttavaa. Panoseuraa kyllä löytyisi mutta tällä määrällä kaatoja pelkkä uutuudenviehätys ei enää toimi vaan täytyy olla jotakin muutakin ja randompanot sitä hyvin harvoin tarjoavat.

    Äänestä

  • edellinen kirjoitti:

    Ja vielä se että netissä naiset nirsoilevat, livenä toimii aivan toisella tavalla, netti luo naisille valheellisen illuusion. Kun omaa aikaa on rajllisesti, sitä ei viitsi käyttää baareiluun vaan harrastuksiin, ystävien tapaamiseen, liikuntaan, lepoon niin silti tulee netin kautta deittejä haettua. Turhauttavaa. Panoseuraa kyllä löytyisi mutta tällä määrällä kaatoja pelkkä uutuudenviehätys ei enää toimi vaan täytyy olla jotakin muutakin ja randompanot sitä hyvin harvoin tarjoavat.

    Se netti luo valheellisen kuvan sillä, kun karsii kaikki epäsopivat ehdokkaat pois, jäljelle jää noin 5. Livenä paljon enemmän sopivia ehdokkaita.
    Eikä se ole viitsimistä kiinni se baareilu, aikaa kyllä on mutta ei kiinnostusta siihen.

    Äänestä

Mulle ei ole kelvannut kukaan ja mä en ole kelvannut muille.

Äänestä

Olen liian lyhyt alle 170 cm.

Äänestä

Kuulema liian henkilökohtaisia kysymyksiä esitän alussa ensitreffeillä?

Äänestä

Siksi kun mulla on aina skeidaa housussa ja se vielä haisee. Naiset ei jostain syystä tykkää ja sit sikskun en oo miljonääri kun loisnaiset haluu rikkaan miehen. Jos rahaa on ei paskakaan haittaa.

Äänestä

Mulla ei ole työtä eikä sosiaalista elämää ja olen ruma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karvamuna kirjoitti:

Miksi olet vuosia nettideittaillut löytämättä ketään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu