Britteihn töihin!

Kidney

Olen 23v ja haaveilen muutosta Britteihin! Olen hoitoalalla töissä ja pohdinkin mahtaisikohan sieltä löytää töitä ilman rekisteröintiä, onko kellään kokemuksia? Tai kuinka helposti saa ravintola-alalta töitä ilman kunnon kokemusta?
Sen suuremmin mulla ei ole rajauksia mihin päin haluaisin lähteä, Lontoon olen valmis karsimaan pois korkean hintatason vuoksi. Ja haluaisin lähteä muutaman kk kuluttua!
Olisiko siellä ketään muita ketkä haaveilevat samasta? ;)

3

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RadioRok

      Vinkkinä, jos pohjoismaat kiinnostaa, niin eilen oli juttua ruotsin radiossa miten ruotsista nuori hoitohenkilöstö lähtee kovan palkan perässä töihin norjaan, ja samaan aikaan suomesta tulee väkeä töihin ruotsiin myös paremman palkan perässä. Tarinan opetus, hae siis suoraan norjaan töihin.

    • SjWin
    • kunnonpreppaus

      Mitä tarkoitat tuolla "ilman rekisteröintiä". Etkö ole itse valmistunut sairaanhoitajaksi tai lähihoitajaksi vai tarkoitatko, että ilman rekisteröintiä sikäläisten standardien mukaan? Muutenkin kuulostaa, että sinulla on aika heppoiset eväät, millä haluaisit lähteä. Ei se ihan noin vain käy. Kyllä sinun pitää hankkia asianmukaiset todistukset sun muut. Ainakin mun täytyi käännättää virallisella kielenkääntäjällä tutkintotodistukset ja rikosrekisteri (puhdas) sekä lähettää hakemus ja CV englanniksi etukäteen, ennenkuin hyväksyntä ja kutsu tuli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      2953
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1341
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1296
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1171
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1129
    6. 37
      1001
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      991
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      947
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      944
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      867
    Aihe