Aisuri-Timppa ja Aisuri-Eki

Mitä jätkiä nää oikein on? Oikeita ihmisiä vai palstalaisten mielikuvituksen tuotetta?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mielikuvituksen tuotetta.

Äänestä
  • Miten voi olla, kun just näin molempien tyttäret kaupungilla mustien miesten seurassa?

    Äänestä

  • Et ainakaan samassa kaupungissa nähnyt. Timppa asuu Lahen suunnalla ja Eki Turussa.

    Äänestä

He voisivat olla kuka tahansa suomalainen perheenisä.

Äänestä
  • Surullista mutta totta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tennis kirjoitti:

Mitä jätkiä nää oikein on? Oikeita ihmisiä vai palstalaisten mielikuvituksen tuotetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu