sinkut miksi

ette mene tänään ulos ja pyydätte treffeille jotakin tai iskette tänään itsellenne kumppanin ja jätätte netit ja alatte viettämään onnellista pari suhdetta ja olette onnellisia eli miksi ette mene ulos ja treffaile
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tuommonen peli ei vetele. sehän on vastoin kaikkia sinkkuuden säännöksiä.

Äänestä

No ei kiinnosta, kun olin eilen ulkona. Tänään sitten siivotaan koti ja pestään pyykkiä.

Äänestä

kun sinkkunainen lähtee lenkille tai salille, niin hän laittaa musan kovalle ja tunkee korvanapit niin syvälle korviinsa ettei varmasti kuule miesten irstaita ehdotuksia.

Äänestä

Miten voi pakottaa itsensä kiinnostumaan jostakin henkilöstä? Joko kiinnostus tulee luonnostaan tai ei ollenkaan. Itse olen harvoin ihastuvaa tyyppiä, viimeisimmästä kunnon ihastumisesta on jo yli 4 vuotta aikaa. Toisekseen ei ketään voi iskeä tuosta noin vaan, asiat eivät ole noin yksinkertaisia. Parisuhde kun on lahden kauppa niin siihen tarvitaan monta asiaa jotka sen mahdollistavat, tärkein niistä on molemmin puoleinen kiinnostus, jos sitä toista ihmistä ei huvita seurustella kanssasi, niin et sinä sitä ihmistä voi pakottaa seurustelemaan. Toisekseen pitää olla yhteisiä päämääriä ja intressejä elämässä sekä samanlaiset arvot. Kaksi liian erilaista ihmistä ei tule keskenään toimeen, ihan niin kuin liika samankaltaisuus voi olla erottava tekijä. Ihmissuhteet ei ole mitään kaupankäyntiä eikä ketään voi valita puolisoksi kuin tavaraa kaupan hyllyltä. Liian pinnalliseksi on tämä nykyajan meininki mennyt ihmisillä, tuntuu että fiksuja, maalaisjärkeä omaavia ja sopivia miehiä ei näy mailla eikä halmeilla. Siksipä jatkan sinkkuelämääni hyvillä mielin :)

Äänestä

Eivät naiset tykkää yksinäisistä miehistä. Naiset rakastavat vain varattuja ukkomiehiä, ja ovat joko näiden vaimoja tai haaremin jalkavaimoja.

Äänestä

Ihan kun sitä vois vaan mennä naisia pyytää treffeille. Naiset on tylyjä ja antavat pakit oitis. Pitää juoda kännit ennen kun voi lähestyy naisia ja sit kestää pakitkin paremmin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei.se.satu kirjoitti:

ette mene tänään ulos ja pyydätte treffeille jotakin tai iskette tänään itsellenne kumppanin ja jätätte netit ja alatte viettämään onnellista pari suhdetta ja olette onnellisia eli miksi ette mene ulos ja treffaile

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu