Akustinen rumpusetti

sateenkaariii

Pitääkö lattiatomit, tomit, bassorumpu olla samalta valmistajalta. Entä virveli.

Onko ääni "epätasapainossa" jos rumpusetin kaikki osat on eri valmistajan.

2

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sdfsfsdfsdf

      "Pitääkö lattiatomit, tomit, bassorumpu olla samalta valmistajalta. Entä virveli."
      Eihän ne mikään pakko ole olla samalta valmistajalta, hyvin yleistä on että esim. virveli on eri merkkiä kuin muut rummut.
      "Onko ääni "epätasapainossa" jos rumpusetin kaikki osat on eri valmistajan."
      Riippuu ihan siitä miten kultakorva näiden asioiden kanssa on mutta ei ne kovin pahasti poikkea jos ne ovat materiaaliltaan ja paksuudeltaan samanlaiset. Toki tässäkin tapauksessa halpiksien ja huippuyksilöiden ero on korvin kuultava.

    • Roosenleev

      Äänet tulevat olemaan erittäin epätasapainoiset. Jos soitat sekasetillä ja lyöt tarpeeksi kovaa oikeaan aikaan, voi planeetta nyrjähtää radaltaan ja sitten tulee ilmastoinninmuutos. Älä ikinä siis soita sekasetillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      25
      3148
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      793
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      760
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      710
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      607
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      549
    8. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      540
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      529
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    Aihe