Pitääkö lattiatomit, tomit, bassorumpu olla samalta valmistajalta. Entä virveli.
Onko ääni "epätasapainossa" jos rumpusetin kaikki osat on eri valmistajan.
Akustinen rumpusetti
2
56
Vastaukset
- sdfsfsdfsdf
"Pitääkö lattiatomit, tomit, bassorumpu olla samalta valmistajalta. Entä virveli."
Eihän ne mikään pakko ole olla samalta valmistajalta, hyvin yleistä on että esim. virveli on eri merkkiä kuin muut rummut.
"Onko ääni "epätasapainossa" jos rumpusetin kaikki osat on eri valmistajan."
Riippuu ihan siitä miten kultakorva näiden asioiden kanssa on mutta ei ne kovin pahasti poikkea jos ne ovat materiaaliltaan ja paksuudeltaan samanlaiset. Toki tässäkin tapauksessa halpiksien ja huippuyksilöiden ero on korvin kuultava. - Roosenleev
Äänet tulevat olemaan erittäin epätasapainoiset. Jos soitat sekasetillä ja lyöt tarpeeksi kovaa oikeaan aikaan, voi planeetta nyrjähtää radaltaan ja sitten tulee ilmastoinninmuutos. Älä ikinä siis soita sekasetillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108