Olen niin kiltti ja kunnollinen

että annan naisten tehdä minulle aloitteet. En ole saanut yhtään aloitetta. Naiset, miksi vihaatte kilttejä ja kunnollisia miehiä?
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Sama juttu. Olen ollut aina avoin ja valmis ottamaan naisten aloitteet vastaan positiivisella asenteella, mutta mitään ei ole kuulunut. Ujostelevatko suomalaiset naiset vastakkaista sukupuolta, vai mistä tässä oikein voi olla kysymys?

Äänestä
  • Jos ei mies tee aloitetta niin saa ruikuttaa yksinäisyyttä vaikka loppuelämänsä ajan. Minä olen nainen ja viihdyn vaikka loppuelämäni ajan yksin, enkä ole sen takia onneton.

    Äänestä

  • naisetpärjääyksinkin kirjoitti:

    Jos ei mies tee aloitetta niin saa ruikuttaa yksinäisyyttä vaikka loppuelämänsä ajan. Minä olen nainen ja viihdyn vaikka loppuelämäni ajan yksin, enkä ole sen takia onneton.

    Eli siis jos joku mies ei väen väkisin tunge naisen elämää häiritsemään, nainen elää vain yksin? Kuulostaa aika häiriintyneeltä.

    Äänestä

  • En tarkoittanut että mun elämään yrittäis tunkea.

    Äänestä

  • yksinkinonhyvä kirjoitti:

    En tarkoittanut että mun elämään yrittäis tunkea.

    Et siis tee aloitteita, koska et halua miestä. Selvä.

    Äänestä

  • naisetpärjääyksinkin kirjoitti:

    Jos ei mies tee aloitetta niin saa ruikuttaa yksinäisyyttä vaikka loppuelämänsä ajan. Minä olen nainen ja viihdyn vaikka loppuelämäni ajan yksin, enkä ole sen takia onneton.

    Sama on miehilläkin. Pärjäämme ihan hyvin yksinkin. Ei siis tehdä aloitteita ja ollaan kaikki yksin.

    Äänestä

  • naisetpärjääyksinkin kirjoitti:

    Jos ei mies tee aloitetta niin saa ruikuttaa yksinäisyyttä vaikka loppuelämänsä ajan. Minä olen nainen ja viihdyn vaikka loppuelämäni ajan yksin, enkä ole sen takia onneton.

    Naisena on helpompi elää loppuelämä yksin koska seksiä saa silloin kun haluaa vain menemällä baariin niin johan on miehiä ympärillä vonkaamassa. Miehenä jos olisi loppuelämän yksin eikä tekisi aloitteita niin samalla pitäisi olla loppuelämä myös ilman seksiä.

    Äänestä

  • Kyllä naiset pärjää ilman seksiä. Tai omin käsin onneen jos tarve iskee.

    Äänestä

  • eimieheniskijä kirjoitti:

    Kyllä naiset pärjää ilman seksiä. Tai omin käsin onneen jos tarve iskee.

    Samoin miehet.

    Äänestä

Naiset ovat aina vihanneet kilttejä ja kunnollisia miehiä. 20. tammikuuta 1156 on tiettävästi ensimmäinen merkki tästä, jolloin naapuripitäjän Birgit kuunteli nahkalompakko märkänä, kun paikallinen jännämies, talonpoika nimeltä Lalli kertoi tappaneensa kirveellä erään kiltin piispan köyliöjärven jäällä.

Äänestä
  • Nyt unohit sen ekan omenavarkaan!

    Äänestä

  • seonsyvemällä kirjoitti:

    Nyt unohit sen ekan omenavarkaan!

    Vihjaatko Jumalan ensimmäistä virhettä? Jumala loi miehen ja virheen? :D

    Äänestä

Pieni munani tekee minut surulliseksi :(

Äänestä
  • Isovittusten propagandaa. Älä huoli.

    Äänestä

Olen 30v mies ja en ole ikinä harrastanut seksiä,muutakuin koneseksiä. Minulla ei ole mikään pakottava tarvekkaan saada seksiä vastakkaiselta sukupuolelta. Isot pojat ovat sanoneet että jos kerran hairahtuu harrastaan seksiä niin siitä ei pääse ikinä eroon..varmasti tympiä ongelma.

Äänestä

Naiset rakastavat huonotapaista tai jopa rikollista miestä, jota he sitten voivat ruveta muuttamaan halutunlaiseksi.

Äänestä

Kiltti ja kunnollinen mies tuhman naisen armoilla.
Pitkäaikainen naiseni ei odota aloitteita eikä kysele mitään vaan halutessaan laittaa minut liekaan, vetää makuuhuoneeseen ja varmistaa session sujumisen halunsa mukaan köyttämällä minut ja naruttamalla strategisen paikan.
Kestän urhoollisesti nuo muutamat viikottaiset kerrat.

Äänestä
  • On sulla reipas naisihminen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ujokilttikunnonmies kirjoitti:

että annan naisten tehdä minulle aloitteet. En ole saanut yhtään aloitetta. Naiset, miksi vihaatte kilttejä ja kunnollisia miehiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu