Kovat supit! Älä mene uimapatjalla eli pumpattavalla supilla, ne kannattaa jättää sinne kaupan hyllylle. Valitse oikea kovapintainen SUP ja nauti melomisesta ja aalloista. Kyllä! Helsingissäkin voi surffata Supilla. Lauttasaaresta meloo Melkin saaren surfspotille 20 min. Ensi kesänä Vallisaaren spotit aukeaa yleisestikin, nyt voi jo mennä sillä valvontaa ei ole.
http://www.rantapallo.fi/fiiaemilia/2015/08/16/sup-with-helsinki-surf-shop/
SUP Suomi (Stand Up Paddle Surf)
8
2500
Vastaukset
- obivani
Mökkinaapuri 135kg koitti supata punpattavalla. Sauna repes keskellä selkää. Siellä huitoi melalla ja supin riekaleella.
- Surfhki
Kerro lisää vallisaaren surffispoteista!
- VeneVaaditaan11
Ei Vallisaari ja Melkki ainoita Saaria ole. Koirasaari myös. Ja Moni Luoto toimii Hesan ja Porvoon edustoilla. niille pääsee esimerkiksi vuokraamalla veneen Venevuokraamoista.
- KarjalanJättiläinen
Vallisaaren pohjoispuolella on aaltoja.
- turo_t
Valli saari http://www.visitfinland.com/article/surfing-finn-style/
- Anonyymi
Mikä majakka tuolla näkyy taustalla? Vai onko se majakka?
- Anonyymi
Se on Suomenlinna. Olimme tuolla kuukausi sitten vierailulla. Pari jamppaa oli laikkaroimassa ja tulivat takaisin samalla veneellä.
- Anonyymi
Kaikki SUP laudat kannattaa jättää sinne kaupan hyllylle. Ihan täysAunuksesta koko toiminta. Suppailuun kyllästyy kymmenessä minuutissa. Jäljelle jää vain haaste saada koko turhake mahtumaan jonnekin säilöön ja perikunnan riesaksi.
Tämä on vain minun mielipide, muut saatte pitää omanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1106145Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto615102SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun594226SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193141SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561