Kovat supit! Älä mene uimapatjalla eli pumpattavalla supilla, ne kannattaa jättää sinne kaupan hyllylle. Valitse oikea kovapintainen SUP ja nauti melomisesta ja aalloista. Kyllä! Helsingissäkin voi surffata Supilla. Lauttasaaresta meloo Melkin saaren surfspotille 20 min. Ensi kesänä Vallisaaren spotit aukeaa yleisestikin, nyt voi jo mennä sillä valvontaa ei ole.
http://www.rantapallo.fi/fiiaemilia/2015/08/16/sup-with-helsinki-surf-shop/
SUP Suomi (Stand Up Paddle Surf)
8
2342
Vastaukset
- obivani
Mökkinaapuri 135kg koitti supata punpattavalla. Sauna repes keskellä selkää. Siellä huitoi melalla ja supin riekaleella.
- Surfhki
Kerro lisää vallisaaren surffispoteista!
- VeneVaaditaan11
Ei Vallisaari ja Melkki ainoita Saaria ole. Koirasaari myös. Ja Moni Luoto toimii Hesan ja Porvoon edustoilla. niille pääsee esimerkiksi vuokraamalla veneen Venevuokraamoista.
- KarjalanJättiläinen
Vallisaaren pohjoispuolella on aaltoja.
- turo_t
Valli saari http://www.visitfinland.com/article/surfing-finn-style/
- Anonyymi
Mikä majakka tuolla näkyy taustalla? Vai onko se majakka?
- Anonyymi
Se on Suomenlinna. Olimme tuolla kuukausi sitten vierailulla. Pari jamppaa oli laikkaroimassa ja tulivat takaisin samalla veneellä.
- Anonyymi
Kaikki SUP laudat kannattaa jättää sinne kaupan hyllylle. Ihan täysAunuksesta koko toiminta. Suppailuun kyllästyy kymmenessä minuutissa. Jäljelle jää vain haaste saada koko turhake mahtumaan jonnekin säilöön ja perikunnan riesaksi.
Tämä on vain minun mielipide, muut saatte pitää omanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1693319Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732141Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii482048- 411951
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 45864