SUP Suomi (Stand Up Paddle Surf)

HelsinkiSupShop

Kovat supit! Älä mene uimapatjalla eli pumpattavalla supilla, ne kannattaa jättää sinne kaupan hyllylle. Valitse oikea kovapintainen SUP ja nauti melomisesta ja aalloista. Kyllä! Helsingissäkin voi surffata Supilla. Lauttasaaresta meloo Melkin saaren surfspotille 20 min. Ensi kesänä Vallisaaren spotit aukeaa yleisestikin, nyt voi jo mennä sillä valvontaa ei ole.

http://www.rantapallo.fi/fiiaemilia/2015/08/16/sup-with-helsinki-surf-shop/

8

2565

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • obivani

      Mökkinaapuri 135kg koitti supata punpattavalla. Sauna repes keskellä selkää. Siellä huitoi melalla ja supin riekaleella.

    • Surfhki

      Kerro lisää vallisaaren surffispoteista!

    • VeneVaaditaan11

      Ei Vallisaari ja Melkki ainoita Saaria ole. Koirasaari myös. Ja Moni Luoto toimii Hesan ja Porvoon edustoilla. niille pääsee esimerkiksi vuokraamalla veneen Venevuokraamoista.

    • KarjalanJättiläinen

      Vallisaaren pohjoispuolella on aaltoja.

    • turo_t
      • Anonyymi

        Mikä majakka tuolla näkyy taustalla? Vai onko se majakka?


    • Anonyymi

      Se on Suomenlinna. Olimme tuolla kuukausi sitten vierailulla. Pari jamppaa oli laikkaroimassa ja tulivat takaisin samalla veneellä.

    • Anonyymi

      Kaikki SUP laudat kannattaa jättää sinne kaupan hyllylle. Ihan täysAunuksesta koko toiminta. Suppailuun kyllästyy kymmenessä minuutissa. Jäljelle jää vain haaste saada koko turhake mahtumaan jonnekin säilöön ja perikunnan riesaksi.
      Tämä on vain minun mielipide, muut saatte pitää omanne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      119
      2440
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1582
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      648
      1039
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      916
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      720
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      710
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    Aihe