Kohta 70 000 kannattanut Aitoa Avioliittoa

Hienoa työtä Simonpuistossa. Nyt lomakekannatuksia on reilusti enemmän kuin nettikannatuksia.
Toivottavasti suvaitsemattomat sananvapautta rajoittamaan pyrkivät agressiiviset homottavat antavat työrauhan kampanjan vapaaehtoisille ja aktiiveille kun kampanja jatkuu ensiviikollakin Simonpuistossa.
Kaunis ilma hellii kampanjaa.
Kannattaa voi 29.9.2015 saakka.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos ajattelisin vain itseäni niin mulle on ihan sama. Mitä jotkut homot tai lesbot tai transut puuhaavat.
Mutta jos ajattelen muita...toki olisin iloinen kun tietäisin että toisetkin ovat onnellisia. Siis ne seks.erilaiset.

Äänestä

Hienoa ja kaunis sää jatkuu ensiviikollakin. Toivotaan, etteivät homot tule kimppuun vaan aa saa rauhassa tehdä työtään!

Äänestä
  • Sitä toivotaan. Ovat käyneet kyllä päätään siellä aukomassa edelleen mutta eihän haukku haavaa tee. Varsinkaan kun se tulee kimeällä kurkkuäänellä rannevempautuksen kera.

    Äänestä

  • räksyttää.jaksavat kirjoitti:

    Sitä toivotaan. Ovat käyneet kyllä päätään siellä aukomassa edelleen mutta eihän haukku haavaa tee. Varsinkaan kun se tulee kimeällä kurkkuäänellä rannevempautuksen kera.

    Totuus ei sovi homoille ja siksi ovat kuin herhiläiset estämässä sen esille tuloa.

    Äänestä

Saaakohan ne siihen rannevammaansa jotain valtion tukiapuja tai laitteita?
ehkä ainakin jääsalavaa pahimpaan jomotukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tsemppiä.aa kirjoitti:

Hienoa työtä Simonpuistossa. Nyt lomakekannatuksia on reilusti enemmän kuin nettikannatuksia.
Toivottavasti suvaitsemattomat sananvapautta rajoittamaan pyrkivät agressiiviset homottavat antavat työrauhan kampanjan vapaaehtoisille ja aktiiveille kun kampanja jatkuu ensiviikollakin Simonpuistossa.
Kaunis ilma hellii kampanjaa.
Kannattaa voi 29.9.2015 saakka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu