Kymmeniä viestejänne odotellen

Laitoin sitten profiilin tuonne deitteihin. Odottelen niitä kymmeniä-satoja viestejä, joita naiset kuulemma saavat... en ole saanut YHTÄÄN viestiä miehiltä. Johtuen kai siitä, että vain ihannemiehen ikää ja paikkakuntaa (ikähaitari 10v ja paikkakunta n. 150 000 asukkaan kaupunki) vastaavat voivat ottaa minuun yhteyttä.

Selittäkääpä minulle, millä perusteella sanotte että nainen saa aina miehen? Profiili on kattava ja siinä on sekä kasvo- että kokovartalokuva. Olen ihan ok-näköinen ulkonäöltäni.
36<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Millainen kuvaus sinulla on? Kyllä niitä viestejä tulee kunhan et ole ylipainoinen

Äänestä

Oletko YH?

Äänestä
  • En ole YH enkä pahasti ylipainoinen. Hieman normaalipainon yläpuolella.

    Äänestä

  • viestejaodotellessa kirjoitti:

    En ole YH enkä pahasti ylipainoinen. Hieman normaalipainon yläpuolella.

    Jos nainen sanoo olevansa "hieman normaalipainon yläpuolella" siis se tarkoittaa pullukkaa

    Äänestä

  • nainen-mies-nainen kirjoitti:

    Jos nainen sanoo olevansa "hieman normaalipainon yläpuolella" siis se tarkoittaa pullukkaa

    Jep, parisataa kiloa nettopainoa.

    Äänestä

Kyllä naiset saa viestejä, odottele rauhassa että sut huomataan. Mulla on ollut siellä profiili 5 vuotta enkä ole saanut yhtään viestiä.

Äänestä
  • No mä voisin laittaa sulle viestin : )

    Äänestä

Nainen saa aina miehen - kunhan ei ole yh eikä ylipainoinen (eikä ruma). Niinpä niin. Eli ei se aina saakaan ;)

Äänestä
  • Toi lause kokonaisuudessaan kuuluu

    "Nainen saa aina miehen hetkessä - kunhan ei ole yh eikä ylipainoinen (eikä ruma)."

    Ne yh naisethan ovat jo saaneet miehen ... eli aivoni sanoo että kaikki naiset saavat aina miehen. Vai ovatko ne ryöstäneet pankin vai miten sen kersan selität.

    Äänestä

  • onkosullaongelma kirjoitti:

    Toi lause kokonaisuudessaan kuuluu

    "Nainen saa aina miehen hetkessä - kunhan ei ole yh eikä ylipainoinen (eikä ruma)."

    Ne yh naisethan ovat jo saaneet miehen ... eli aivoni sanoo että kaikki naiset saavat aina miehen. Vai ovatko ne ryöstäneet pankin vai miten sen kersan selität.

    Mikäli täytyy olla yhtä idiootti kuin sinä, niin minkä miehen ne yh-naiset sai? Munaahan ne vain sai ja sen seuraamuksena lapsen. Lapsi voi tulla raiskauksesta, adoptiosta, kummin velvollisuuksia täyttäen tai ostamalla harrastamalla ihmiskauppaa. Mikäli se on laitonta Suomessa, se ei ole laitonta savimaja 69:ssä.

    Kaikki naiset saa halutessaan munaa, aitoa, lelua tai muun nisäkkään, miehen saamisesta ei ole ikinä mitään takeita.

    Äänestä

  • haulikkoaperseeseenprkl kirjoitti:

    Mikäli täytyy olla yhtä idiootti kuin sinä, niin minkä miehen ne yh-naiset sai? Munaahan ne vain sai ja sen seuraamuksena lapsen. Lapsi voi tulla raiskauksesta, adoptiosta, kummin velvollisuuksia täyttäen tai ostamalla harrastamalla ihmiskauppaa. Mikäli se on laitonta Suomessa, se ei ole laitonta savimaja 69:ssä.

    Kaikki naiset saa halutessaan munaa, aitoa, lelua tai muun nisäkkään, miehen saamisesta ei ole ikinä mitään takeita.

    Vastaan sinulle vaikka vaikutatkin psykopaatti narsulta (väkivaltauhkailut, sanan "idiootti viljeleminen).

    Miehen saaminen ja miehen omaksi saaminen on kaksi ihan eriä tarkoittavaa juttua, joten koetahan keskittyä.

    Se, ettei YH saanut ähkivää paskaa omakseen on kyllä ihan YH:n omaa tyhmyyttä näin pääsääntöisesti. Ei sen puoleen että sillä paskalla nyt paljoa ois tehnytkään. Mutta kun on kiimavittu, alko ja hypergaminen lutka, eikä mitään kontrollia, niin lopputulos on yleensä tämä.

    Äänestä

  • Molempiin noista asioista nainen voi vaikuttaa, mutta jos satut syntymään mieheksi, on peli hävitty jo kättelyssä.

    Äänestä

Onko hermot kunnossa? Jos ei, niin sekin näkyy yleensä jo kuvassa.

Äänestä
  • Ei kyllä ole enää näiden vastausten lukemisen jälk kunnossa - hohhoijaa. Ilmeisestikään minuun ei oteta yhteyttä koska en ole alle 25v ja hoikka. Asia selvä. Ner onkin nykyisin naisen ainoa "pääoma".

    Äänestä

  • Kyllä suhun otetaan yhteyttä. Jos muuten vaikutat täyspäiseltä. Oota vaan... Mutta raadollisen tottahan se on, että ulkonäkö on melkoisen korkealle arvostettu asia monen nettideittailijan keskuudessa.

    Äänestä

  • viestejaodotellessa kirjoitti:

    Ei kyllä ole enää näiden vastausten lukemisen jälk kunnossa - hohhoijaa. Ilmeisestikään minuun ei oteta yhteyttä koska en ole alle 25v ja hoikka. Asia selvä. Ner onkin nykyisin naisen ainoa "pääoma".

    Ei se ulkonäkö ja hoikkuus silti ole naisen, eikä miehenkään ainoa pääoma. Kirjaa profiiliisi ne asiat, jotka ovat sinulle tärkeitä, ja kuvaile monipuolisesti itseäsi. Ota mahd. hyvät kuvat ja älä synkistele tai nipota tuntemattomille. Ne ei ole sulle mitään velkaa. Ja mikä tärkeintä. Ole itse aktiivinen niitä kohtaan jotka sinua kiinnostaa. Tässä omia ajatuksia profiilin tekoon, niin naisille kuin miehillekkin. En siis väitä, että sun profiilissasi synkisteltäisiin, mutta sellaistakin on nähty.

    Tsemppiä etsintään treffiviidakossa. :)

    Äänestä

Laita linkki profiiliin tähän ketjuun, näkeehän miehet profiilisi muutenkin. Nähtäisiin missä vika jos missään.

Äänestä

Kyllä yh ja ylipainoiset naiset saa myös viestejä että varmaan löytävät kumppanin jos eivät ole nirsoja ja kelpuuttavat ylipainoisen miehen. Nainen voi aina valita mutta mies ei voi valita. Miesten ylipaino ja lyhyys on isoja vikoja että naiset ei vastaa sellaisille.

Äänestä

S24treffit oli hyvä paikka vielä noin 10 vuotta sitten, nykyään sieltä on turha odottaa miesten kuin naistenkaan yhtään mitään. Tuurilla sieltä voi löytää hyvän kumppanin mutta muuten varaudu vain pettymyksiin.

Äänestä

Ja ikää oli...?

Äänestä
  • Bingo.

    Jos ap on ihan nätti ja 25v, viestejä pitäisi tulla roppakaupalla. Jos 35v, viestejä luulisi vielä tulevan etenkin jos ikä on rajattu -10v. Jos 45v, sitten alkaa näyttää heikommalta.

    Naiset eivät tajua iän vaikutusta ulkonäköön.

    - "ihan nätti" 25v on miesten silmissä tosi nätti
    - "ihan nätti" 35v on miesten silmissä ihan nätti
    - "ihan nätti" 45v on miesten silmissä näkymätön

    Äänestä

Todennäköisesti johtuu siitä, että olet blokannut muut kuin ihannekumppanit, ja lievästä ylipainostasi. Oliko siellä vielä jotain pituus ja painorajoja? Mutta ei voi tietää.

Kauanko profiili on ollut? Jos päivän tai vaikka viikon, niin odottele vaan... Pääasiassa mimmit saa paljon viestejä. Tositatarkoituksella paketin omaavana näin niitä tilastoja, ja viestittelin myös muiden kuin niiden kedon kauneimpien ja kevyimpien kukkien kanssa. Jos vaikuttivat muuten mukavilta ja sopivilta.

Onko sulla mahdollisesti paljon negatiivista shittiä profiilissasi? Esim. "seksinvonkaajat turha vaivautua!!...", "tiedän mitä tahdon, joten lue kriteerit!!!... " "etsin miestä josta on minulle vastusta, joten ei nyhveröille!!!..." yms. Itse ainakin sivuutin nopeasti sellaiset naikkoset. Mä etsin vastukseni muualta kuin ihmissuhteista. Ihmissuhteissa kaipaan kumppania.

Ja joko on tullut viestejä? Itsestä tuntui vähän hassulta kun ihan ok näköisenä tavallisena kundina en saanu yhtään oma-aloitteista viestiä noin vuoteen... :D Siinä kuitenkin on aika iso ero siihen jos profiilisi on roikkunut palstalla vaikka päivän tai viikon. Mutta tsemiä etsiintään. Ja pidä mieli avoimena.

Äänestä

laskeppa hieman tasovaatimuksia. Keskity tasoiseesi ainekseen,

Äänestä
  • Juuri näin. Luultavasti profiili on hypergaminen, ja hänen oman tasoisten miesten yhteydenottoja ei edes olla laskettu sellaisiksi.

    Äänestä

Joko on viestejä tullut? Ja jos on niin onko kaikki kelvottomia?

Äänestä
  • Kaksi kelvotonta viestiä. Turhaa tohua. Edes vierailuja ei profiilissa ole ollut eka päivien jälkeen, vaikka kuvallinen profiili.

    Äänestä

  • Ja lisään, että laajensin viestinestosuodattimen niin, että kaikki oman asuinalueen miehet saavat ottaa yhteyttä, eikä vain ihannemiehen ikäluokan. Aiemminkin siis vain ikä ja paikkakunta oli rajoituksena eikä mitkään pituus tmv mitat. Ei vaan tule viestejä. Ei sitten. Pitäkää tunkkinne.

    Äänestä

  • viestejaodotellenyha kirjoitti:

    Kaksi kelvotonta viestiä. Turhaa tohua. Edes vierailuja ei profiilissa ole ollut eka päivien jälkeen, vaikka kuvallinen profiili.

    Nettitreffit ovat kuolleet. Kannattaa luovuttaa ja mennä Tinderiin - siellä on kaikki ja luultavasti saat mätsejä ellet ole ihan karsean näköinen ja et ole liian kriittinen miehen ulkonäöstä.

    Äänestä

  • viestejayhaodotan kirjoitti:

    Ja lisään, että laajensin viestinestosuodattimen niin, että kaikki oman asuinalueen miehet saavat ottaa yhteyttä, eikä vain ihannemiehen ikäluokan. Aiemminkin siis vain ikä ja paikkakunta oli rajoituksena eikä mitkään pituus tmv mitat. Ei vaan tule viestejä. Ei sitten. Pitäkää tunkkinne.

    No onhan sulle jo kaksi tullut. Se on paljon enemmän mitä keskivertosinkkumies saa. Jos laatu ei miellytä, niin se korjaatuu todennäköisesti odottamalla.

    Vaihtoehtoisesti suosittelen runsasta oma-aloitteisuutta sinua kiinnostavia miehiä kohtaan.

    Äänestä

  • Ne oli seksiseuranhakuja, ne kaksi viestiä.

    Äänestä

  • kaksiseksitarjousta kirjoitti:

    Ne oli seksiseuranhakuja, ne kaksi viestiä.

    Aina vaan parempi.. :D Miehet ei saa noita viestejä kuin maksullisilta. Eli ulkonäkösi kiinnostaa. Jatka vaan kalastusta... Jaa sitä oma-aloitteisuutta...

    Äänestä

  • Siitäkö pitää olla imarreltu, että varatut ja pelimiehet kokeilevat kepillä jäätä, että annako niille?

    Äänestä

  • jääkalikka kirjoitti:

    Siitäkö pitää olla imarreltu, että varatut ja pelimiehet kokeilevat kepillä jäätä, että annako niille?

    Miksi ei? Ei niille ole pakko vastata. Seuraavalle asialliselle viestittäjälle vastaat. Ongelma ratkaistu

    Äänestä

Mä odotan vaan et tulisin puuman ikään. Vaikka oon jo yli 35v niin jos erehdyn laittamaan kasvokuvani ilmotukseen, miehet sekoo ihan täysin...ovat valmiita seurustelemaan kanssani. Hahahahahhaa

Äänestä

Ei tavisnainen saa mitään viestien vyöryä. Eri asia ehkä joku kaunotar tai sellaisena kuvan kera esittäytyvä. Toki profiilin sisällölläkin lienee vähäsen merkitystä.

Jutustelin aikoinaan treffeillä yhden yli 30-vuotiaan pyöreän naisen kanssa, joka kertoi, että on päiviä, kun ei tule yhtään yhteydenottoa. Parhaina päivinä tulee ehkä pari lähestymisyritystä... Sekin on kai paljon useimpiin miehiin verrattuna. Itselle tuli parin vuoden aikana toki muutamia lähestymisiä naisten taholta; olin tuolloin tavallisen näköinen, melko varakas ja työtä tekevä nuori mies. Kuvan kun laitoin, ei kukaan ottanut sen jälkeen yhteyttä, eikä se edes ollut niin huono kuva.

Äänestä

En minäkään ole saanut yhtäkään viestiä vaikka rajasin ikähaitarin -10/ 5 vuotta ja asuinpaikkakuntani on päälle 200000 asukasta..jee jee :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


viestejaodotellessa kirjoitti:

Laitoin sitten profiilin tuonne deitteihin. Odottelen niitä kymmeniä-satoja viestejä, joita naiset kuulemma saavat... en ole saanut YHTÄÄN viestiä miehiltä. Johtuen kai siitä, että vain ihannemiehen ikää ja paikkakuntaa (ikähaitari 10v ja paikkakunta n. 150 000 asukkaan kaupunki) vastaavat voivat ottaa minuun yhteyttä.

Selittäkääpä minulle, millä perusteella sanotte että nainen saa aina miehen? Profiili on kattava ja siinä on sekä kasvo- että kokovartalokuva. Olen ihan ok-näköinen ulkonäöltäni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu