Ensi rehvit alttarilla

ätminkanssa alkaa taas. :D
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei ätmejä päästetä telkkariin eikä naimisiin. Viimeksikin oli 2 ketmiä ja 1 ytmi.

Äänestä

Ei älyttömämpää ohjelmaa enää olis voitu keksiäkään. Papin kirkossa vihkimä ja siunaama parisuhde ongelma! Onneksi olkoon, kyllä varmaan kirkon suosio tästä tulee taas nousemaan...avarakatseisuudellaan. ;)
Häät ei ole tarkoitettu pelkäksi juhlien teemaksi, avioliitto on pitempi prosessi kuin viikonlopun juhlinta. Tuntematon pari muuttaa yhteen asumaan, miehenä ja vaimona.Voi hyvinkin olla traumaattinen kokemus, riippuen luonteesta.

Voi vain ihmetellä ihmisten julkisuus hakuisuutta, miten paljon on valmis pistämään peliin huomio huoraamisellaan. Se minusta ainakin näissä jutuissa on oltava takana, eikä mikään muu.
Onhan se selvää et lehdistö seuraa pareja, pariskunnat ovat hetken julkkiksia. Antavat haastatteluja kuvien kera ja ilman...lopulta eroavat ja taas isot otsikot ja pohdinnat. MIKSI; meille kävi näin?

Äänestä

Avioliitto on kuollut instituutti. Se ei ole enää kahden suvun saati edes kahden sielun välinen liitto, vaan väliaikainen narsistien naimakoulu. Avioliitto voitaisiinkin korvata sitoutumiskyvyttömien ihmispaskojen ripulipaskaliitolla. Ohjelman nimeksi taas voitaisiin laittaa: "Orgiat alttarilla", missä pappi ja lauma mustia pakolaisia nussisi alttarilla morsianta, morsiamen vanhempien katsoessa ylpeänä vieressä, että siinä se meidän tyttö näyttää todellisen luonteensa.

Äänestä
  • Hyh hyh sua! Jonkinlaista narsismiahan toi on minustakin, mutt ei sitä nyt noin ilkein sanoin pidä julkituoda. Omapahan on heidän asiansa ja lehdistö kiittää aiheesta!
    Tulee varmaan olemaan lööpeissä ja kansa ostaa iltapäivä-/aikakausilehtiä sen vuoksi. Mä ainakin tulen poikotoimaan niitä lehtiä jotka asiasta kirjoittavat. Helppoa koska ostan irtonumeroita, en tee enää koskaan kestotilauksia.
    Pappia/teologia tosin ihmettelen ett on tähän showhun mukaan mennyt, ja kirkkoa joka hyväksyy tämä shown kuvaukset kirkossa. Tämä tästä aiheesta.

    Äänestä

Jos tuonne pitää mennä niin on heikosti asiat

Äänestä
  • Aika monella ätmillä on asiat heikosti, kun maamme on täytetty mustilla meloilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ölölölöööö kirjoitti:

ätminkanssa alkaa taas. :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu