Kunnanjohtaja vai eikö enää tule

Kunnanjohtaja nykyinen kansanedustaja, toimelias ja osaava mies. Mutta tuon saamelaisasian kanssa kyllä menee jo yli. Ehkä ei kannattaisi lähteä kaikkien kelkkaan noin kiihkeästi.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kylläpä vaan. Tietämättömyytttään aivopestiin.

Äänestä

Parhaat kaverit on sillä kärnällä näissä saamelaisiksi haluavien joukossa. On jäänyt saamelaisporukoitten ulkopuolelle eikä oikein ole muutenkaan päässyt hettalaisten kanssa kaveriksi.

Äänestä

Taas viishat täällä niputtaa asioita. Voi kauhistus senthän, menikö taas paskoo korvhin ja suuhun , näkkyy että on mennyt.

Äänestä

ei tulla kärnää enää kunnanjohtajana näkemään.

Äänestä
  • taitaa olla lyhyt pesti etuskunnassa.Ei tule ääniä ensi kautelle.

    Äänestä

  • Että oikhein kiristystä täällä esitethä, tuskin edes olet äänestänyt viimevaaleissa Kärnää. Yritä nyt joku asiallisempi kekkasta, tuo on jo mauton.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Justus22 kirjoitti:

Kunnanjohtaja nykyinen kansanedustaja, toimelias ja osaava mies. Mutta tuon saamelaisasian kanssa kyllä menee jo yli. Ehkä ei kannattaisi lähteä kaikkien kelkkaan noin kiihkeästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu