Odotan jännityksellä, että tuleeko mitään muita vastauksia kuin pillu?
Onko suomalaisessa naisessa mitään hyvää?
Kurppis
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ne on suhteellisen hiljaisia.
En keksi mitään hyvää koska en tunne yhtään naista henkilökohtaisesti.
Paljonkin hyvää. Tasa-arvoisen yhteiskunnan myötä naisista on Suomessa tullut itsenäisiä, fiksuja ja vaikka eivät kovin romanttisia olekaan, niin heillä on kuitenkin ns. romanttinen parisuhdeihanne.
Valitettavasti tätä tasa-arvoisuutta ei ole haluttu viedä ihan loppuun asti, mutta onhan tässä jonkinlainen pohja kuitenkin rakennettu sille että mieskin voisi jonain päivänä olla samanarvoinen naisen kanssa myös ihmissuhteissa.
Heh, saat sitä odottaa että suomalainen mies pääsisi feministivetoisessa yhteiskunnassa tasa-arvoon suominaisen kanssa. Sitä odottamaasi jotain päivää ei tule ikinä.
Pillu.
On. Pidän kyllä suomalaisnaisten ulkonäöstä, ovat pitkiä ja minusta kauniita kasvoiltaan, löytyy myös mukavasti variaatiota, on blondia, punapäätä ja tummaa, sinisiä, ruskeita ja vihreitä silmiä jne. Ulkonäön ainoa miinus on ylipaino, joka on liian yleistä nykyään. Suomalainen nainen on itsekin vähän juro, joten ymmärtävät meitä suomalaisia miehiä.
tiskaus, pyykäys, ruuanlaitto, ja kiimavittu.
Onhan niissä, enemmän kromosomeja kuin lehmällä, ei paskanna keittiön lattaille tiskatessaa.
Ulkona on vittumaista kävellä kun koko ajan saa varoa ettei astu naisenpaskaan. Saatana kun joka paikkaan pitää paskoa eikä sitä jöötiä voi korjata talteen. Pitäisi kehittää semmoinen naisille tarkoitettu naisenpaskapussi johon ämmät saa jätöksensä siivota kun koko ajan pitää olla kusemassa ja paskomassa pitkin pientareita.
Suomalaiset ovat suokansaa. Yleisilmeeltään naiset ovat etenkin slaavisisariinsa verraten harmaita ja lyhytjalkaisia, toisin sanoen rakennettu kestämään pitkiä talvia ja raskasta työtä. Suominaisen kauneus piileekin vähäeleisyydessä ja luonnollisuudessa. Petusluonteeltaan suominainen on ystävällinen ja tasainen, vaikka vieraita kohtaan onkin alkuun hieman varautunut. Hyvin itsenäisiä, tempperamentti vähäistä. Pohjalla on hyvä peruskoulutus, suominainen on älykäs ja uraorientoitunut. Suominainen arvostaa miehessä rehellisyyttä ja suoraselkäisyyttä, ja hänestä saa uskollisen ja sopuisan puolison.
Ei oikeaataa muutä, ku ruuanlaitto.
Tää "suomalainen naiseus" on hyvin laaja termi. Siihen sisältyy mahdollisuus rakentaa itsenäinen mutta samalla lämmin, empaattinen, ihmisläheinen, kaunis, osaava ja piittaava yksilö. Sääli että samassa pussissa tulee sitten ominaisuudet jotka liittyvät itsekeskeisyyteen, päihteidenkäyttöön, mukavapauden-toteuttamiseen, massaliikehdintään, oikullisuuteen jne jne.
Tällöin siis yksilöt voivat rakentaa "suomalaisen naiseutensa" oikeastaan mistä tahansa ainesosista ja laiskat ja raukkamaiset naiset eivät kovin kummoista kyhäelmää näistä aineksista sitten saa - kun kaikki paska-ominaisuudet ovat "malliin kuuluvia" jos niin sattuu huvittamaan. Jotkut onnistuvat ruotimaan itsestään hyvinkin kelpoisan, monet eivät.
No olisivatkos Hollantilaiset sitten parempia? Tai Britit?
Suomalainen mies etsii vaimokseen äitinsä kaltaisia kasvoja, koska lapsena katseli ja samaistui niihin. Siksi suomalaisille esteettisesti parhaat kasvonpiirteet ovat suomalaisen naisen kasvonpiirteet. Pikkuisen eksotiikkaa luovat venäläiset kasvonpiirteet, mutta ne eivät saa poiketa paljoakaan, jotta herättävät mielenkiinnon.
Mitä tulee muihin ominaisuuksiin, niin eiköhän vikaa ole sepissä ja sälleissä.
-No olisivatkos Hollantilaiset sitten parempia? Tai Britit?-
Eivät kyllä, mutta koska populaaation koko on suurempi niin mahdollisuus että joukossa on poikkeusyksilöitä on suurempi kuin Suomen kokoisessa takapajulassa.
-Suomalainen mies etsii vaimokseen äitinsä kaltaisia kasvoja, koska lapsena katseli ja samaistui niihin. -
Enpä ole kyllä koskaan etsinyt sen kaltaista.
-Mitä tulee muihin ominaisuuksiin, niin eiköhän vikaa ole sepissä ja sälleissä.-
Tarkoitat kaiketi emakoissa?
Ei löydy mitään hyvää sanottavaa.
Aiemmista sukupolvista kyllä.
Noissa naisissa oli vielä luonnetta olematta liian törppöjä, olivat maanläheisiä sekä useampi oli valmis kestämään vähän vaikeuksiakin jne.
Nykysuomi-"naiset" ovat täyttä huorakarjaa.
Hyödyttömiä, aivottomia, eläinten tasolle vajonneita.