Haistakaa ylen ja maikkarin suvakit iso paska!

Toisessa joku siilitukkamuija itkee nimellistä kehitysavun leikkausta ja ylellä kyyneleitä vuodatetaan turvapaikanhakijoiden huonoista psykiatrisista palveluista. Suomi ja Suomalaiset voivat huonosti ja näitä mediataloja kiinnostavat vain ulkkisten asiat. Yle vielä jatkaa illalla ajankohtaisessa kakkosessa "paperitomien terveyspalveluista"..
Ei voi muuta sanoa kuin että VITTU MITÄ PASKAA!
3173
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Joka aamu studioon marssitetaan joku suvakki valittamaan kehitysapurahojen leikkausta. Eilen oli Ahtisaaren firman edustaja ylistämässä ahteria kuvaillen häntä ihan Jumalasta seuraavaksi. Huomenna taas lisää parkumista ja kitinaa.

1Äänestä

Oksettaa heti aamutuimaan. Sadunkertojat saapuvat "kidutettuina" suomeen. Hyvinvoivan näköisiä rehvakkaita jätkiä tänne lappaa. Miksi kidutettu ei voi näyttää naamaansa? Tunnistaisiko jouku täällä huijariksi. Arvethan saattavat syntyä vaikka jengitappeluissa. Täällä tädit huolissaan hommaavat psykiatrisia palveluja roikaleille. Missä ne suomalaisten palvelut on. Mielisairaat pukataan ulos kadulle laitoksista ja se kyllä näkyy.

1Äänestä
  • Ei edes näytetty niitä väitettyjä arpia..

    1Äänestä

  • Ne suomen mielisairaat on ulkoistettu hallitukseen ja eduskuntaan. Muuhun tulokseen ei voi enää tulla.

    1Äänestä

  • Punavihreä YLE on aloittanut ennennäkemättömän aivopesukampanjan.

    1Äänestä

  • uskookojokutätäpropaa kirjoitti:

    Ei edes näytetty niitä väitettyjä arpia..

    Psykiatriset palvelut ovat vain kulissi hyyskä-paskojen gigolo-bisneksille. Pornotähtiä sekä tulevia sotilaita sieltä lappaa.

    1Äänestä

Ennen oli vielä kiva avata tv ennen töihin menoa ja seurata vähän aikaa aamuteeveetä sekä yötyön jälkeen aamulla ennen nukkumista. Nyt ei oikein voi kun verenpaine nousee niin korkeaksi noiden jatkuvien mamu teemojen ja suomalaisten syyllistämisten takia.
Toinen typerä aihe aamutuimaan on tuo ainainen politiikka. Ei sitä kuivaa jankaamista ja tyhjän jauhamista siitä mitä pitäisi tehdä jaksa joka aamu katsoa.
Nuo kaksi aihetta pitäisi kieltää aamutv:stä.

1Äänestä

Asiallinen ohjelma. Mitä luulet, tulisiko joku, jolla on varaa i-podiin ja kultavitjoihin ja merkkivaatteisiin, ihan noin vaan huvikseen kylmään, pimeään ja tylyyn Suomeen asumaan vuodeksi keskelle metsää jumppasalimajoitukseen..? Vain jotta saisi sitten joskus selvästi heikomman toimeentulon kuin mihin on tottunut, sen meidän kuuluisan sosiaaliturvan, jonka liian matalasta tasosta on annettu jo useita huomautuksia? Ei niitä I-podeja ja merkkivaatteita juuri suomalaissyntyisillä köyhillä näy. Ja tähän elintasoon se varakas somali teidän mielestänne haluaa välttämättä vaihtaa oman aikaisemmin paremman elintasonsa? Niinhän te koko ajan sanotte, että tänne asti pääsee vain rikkaat. Ettekö huomaa puhuvanne ristiin?

Äänestä
  • voi tätä vihervassarin logiikkaa. no homma on juuri niinkuin sanoit, tänne pääsee vain ne, jolla on varaa lähteä (=maksaa ihmissalakuljettajille matkasta, tai ostaa lentoliput itse). kaikista köyhimmät ja heikoimmat eivät pääse mihinkään, no miten pääsisivät, kun ei ole rahaa.

    vihervassari se vaan haluaa jakaa työssäkäyvien rahat näille rikastuttajille, kun kuvittelee siinä tekevänsä hyvää.

    1Äänestä

  • tosin vähän jäi epäselväksi mitä vihervassari koitti viestissään sanoa, sitäkö että somalit ym. maahanmuuttajat eivät oikeasti halua tänne sosiaaliturvalla asumaan? no miten ne käytännössä voisi täällä muutenkaan pärjätä, kun eivät osaa kieltä, eivät osaa lukea eivätkä tunne paikallisia tapoja. somalien työllistymisaste on Suomessa tähän asti ollut hyvin heikko.

    1Äänestä

  • Ei näy ipodeja, niillä on 10 cm leveät lumiat, minulla on 4,5 cm leveä nokia. Eikä tule koskaan mitään tuollaista.

    1Äänestä

Onneksi olen nyt pystynyt lopettamaan verojen maksamisen tähän landiaan.

1Äänestä
  • Voitko kertoa tarinasi? Miten onnistuit lopettamaan veronmaksun Suomeen? Asutko ulkomailla vai miten se käy? Tekisin heti perässä, kun saisin vähän vihiä.
    Mielestäni tässä maassa maksetaan veroja vähän kaikesta ja kuitenkin verorahoja käytetään älyttömyyksiin, joten olisi erittäin terveellistä sekä itselle että maalle, kun suuri joukko suomalaisia löytäisi menettelyn, jolla veronmaksun voisi lopettaa.
    Vai onko niin, että sitä mukaa kun mamua lappaa yhdestä ovesta sisään, toisesta ovesta pitää saada kantasuomalaista ulos. Jospa tämä onkin valtiovallan tavoite.?

    Äänestä

  • En ole tuo jolta kysyt, mutta firma Viroon, Suomessa menee ALV-verotkin mokutus-hulluuteen.

    1Äänestä

  • Veronmaksuseis kirjoitti:

    Voitko kertoa tarinasi? Miten onnistuit lopettamaan veronmaksun Suomeen? Asutko ulkomailla vai miten se käy? Tekisin heti perässä, kun saisin vähän vihiä.
    Mielestäni tässä maassa maksetaan veroja vähän kaikesta ja kuitenkin verorahoja käytetään älyttömyyksiin, joten olisi erittäin terveellistä sekä itselle että maalle, kun suuri joukko suomalaisia löytäisi menettelyn, jolla veronmaksun voisi lopettaa.
    Vai onko niin, että sitä mukaa kun mamua lappaa yhdestä ovesta sisään, toisesta ovesta pitää saada kantasuomalaista ulos. Jospa tämä onkin valtiovallan tavoite.?

    Kannattaisi olla oma firma, joka voi ohjata omat tulot ulkomaille. Ulkomaan tilejä ei yksityinen taida helposti saada, on niitäkin, mutta se on ilmoitettavaa tuloa. Väyrynenkin muutti verotuksen ja mamutuksen vuoksi Viroon. Hän saa yrityksen kautta hyödyt. Itse makselen nyt nettiostoksia enimmäkseen Danskebankin Ruotsin firmaan, monet siirtävät laskutuksen Ruotsiin.

    Ruotsikin voi joutua maksamaan Kreikkaa, koska kaikki EU-maat voidaan pankkiunionin kautta tai liittovaltion kusetuksen kautta määrätä maksamaan. Norjakin on jäsen. Islanti ei ole. Jotain olisi hauskaa kehittää nyt, noita vallassa olevia kahoja on vaikea vastustaa, joutuu ongelmiin. Mamut täyttävät juha sipilän insinöörilandian mamulandiaksi. Kanta-asukkaat muuttavat pois.

    Luepa näitä sivuja.

    http://keskustelu.suomi24.fi/talous
    http://keskustelu.suomi24.fi/talous/yrittajyys
    http://keskustelu.suomi24.fi/t/13713153/miten-nama-lapsiyrittajat-on-perustaneet-yrityksen
    http://keskustelu.suomi24.fi/t/13579284/ohje-ala-tienaamaan-omalla-verkkokaupalla

    Äänestä

Joo annetaan homojen mamujen ja lesbojen maksaa verot, huolehtia puolustuksesta ja maksaa viulut ha- ha- ha- ha- ha- ha ja vielä yks ilmanen ha, myö juuaan viinaa ja katotaan miten suomi tapetaan!Raiskataan!

Äänestä

Tosiaan, suomalaisten psykiatriset palvelut maalla nolla, kun kunnalle tulee liian kalliiksi. Sitten häiriöinen pistää elämän ranttaliksi ja vielä tänne tuodaan hoidettavia. Alkaa kyllä ottaa päähän. Jospa näistä hoidettavista joku ottaisi ohjat käsiin joskus ja näyttäisi heille närhen munat.

1Äänestä

Ylevero on lopetettava.

1Äänestä
  • Miten on mahdollista, että me itse joudumme kustantamaan oman aivopesumme.

    1Äänestä

  • Samaa mieltä, pakkoaivopesu on mielisairautta. Jokainen voi poimia sieltä uutiset ja televisio-ohjelman, mitään muuta ei tarvita.

    1Äänestä

YLE ei tiedä todellisuudesta mitään. Leikkaukset ja irtisanomiset eivät koske sitä ja sen henkilökuntaa.

1Äänestä

Valtiovarainministeriö esittää Suomen kehitysyhteistyöpottiin ensi vuodelle VAIN n. 300 miljoonan euron leikkauksia.

Tänä vuonna varsinaisen kehitysyhteistyön määrärahat ovat yli 800 miljoonaa euroa muut.

varsinainen kehitysyhteistyö 879,4 miljoonaa euroa
muu julkinen kehitysyhteistyö 238,9 miljoonaa euroa
yhteensä 1118 miljoonaa euroa eli yli MILJARDI

Hallitus käsittelee talousarviota budjettiriihessään syyskuussa.

Lopullinen esitys valmistuu joulukuussa.

Eli tuo leikkaus on kissanpissa järjettömän kokoisessa yli MILJARDIN kehitysavussa!

Kehitysapu pitäisi LOPETTAA KOKONAAN!

1Äänestä

Järkyttävää sontaa suoltavat. Uusia virkoja perustetaan julkisin varoin taas näitä tuhansia maahantunkeutujia hyysäten.

Tarvitaan sosiaalityöntekijöitä, konttori-ihmisiä, sairaanhoitajia ja ne kyllä saadaan toisin kuin oman kansalaisten vaivoihin.

Tätä voi sanoa paskahommaksi. Suomi tuhotaan, suomalaisuus tuhotaan tuolla touhulla. Suomi on jo kyykyssä talouden kanssa ja tuo paskasakki se vaan haluaa ottaa taakkaa lisää !

Työttömiä olisi paljon. miksi mielenosoitukset ei kiinnosta ? Nyt olisi koko kansan aika marssia kaduille !

1Äänestä
  • Venäläinen asekeksintö voisi pelastaa eurooppalaiset politiikan pösilöiltä. Miljardien velat ja kukaan ei maksa. Pankin pitävät velkaa, että keskuspankki niitä enemmän pääomittaisi. Kaikki ovat tulleet "hulluiksi".

    Äänestä

Jos kehitysapu lopetettaisiin, siitä saisi hetkessä KAIKKI TARVITTAVAT SÄÄSTÖT, eikä yhdenkään SUOMALAISEN tarvitsisi kärsiä!

Suomi ottaa LISÄÄ VELKAA vain siks että voi LAHJOTTAA ne muille maille vierahille.

Kehitysavun määrä 1,23 MILJADRIA!?!

> 1.230.000.000 * 5 vuotta = 6.150.000.000 eli yli 6,15 MILJARDIA. <

Suomen hallitus vaarii "Välitöntä sopeutusta on vuoteen 2019 mennessä määrä tehdä 4030 miljoonan euron eli noin neljän miljardin edestä."

Eli vuosien 2015 - 2019 aikana n. 4 miljardia.

Lakkauttamalla kehitysapu nuo säästöt saataisiin helposti ja kivasti tehtyä, ilman että suomalaisllta vanhuksilta leikattaisiin, ilman että suomalaisten sairaanhoidosta leikattaisiin, ilman että kukaan suomalainen köyhä, sairas, lapsi tai vanhus joutuisi kärsimään.

Miksei Suomen hallitukselle suomalaisten hyvinvointi ole tärkeintä?

1Äänestä

Maksamme velkaa.... hoilattiin joskus... koska loppuu?

1Äänestä
  • Jossain alkaa sama vatkaus. Eikö olisikin mahtavaa, jos ne muuttaisivat Hargeishaan, Somaliaan. Sinne viemään "sanomaa". Tyypit ovat kai niin velttoja "pastiaisia", tuskin saisivat edes telttaa pystyyn? Ei nouse teltta, ei.

    1Äänestä

Tämä ketju on ilmoitettu rasistiseksi. Fobba tutkii.

Äänestä

Ylen a-studio tänääm klo 21.00
Aiheena:
"säästääkö Suomi oikeassa paikassa kun se säästää kehitysavusta"

Siis voi vittu. Suomi säästää aivan kaikessa ja ainoa mistä yle vauhkoaa joka päivä on pieni leikkaus hyödyttömästä kehitysavusta!

Ylen toiminta on niin syvältä kuin olla voi.

1Äänestä

Melkein vuosi mennyt ja tilanne on sama. Yle on edelleen typerä suvakki nykyisen kauhistuksen keskellä. Vieläkin yrittää sensuroida tarkoituksella kaikki matujen tekemät rikokset niin tämän maan kuin Ruotsinkin puolella tapahtuneet. Yle pelkää matuja sekä kantaväestön reaktioita oikean totuuden kuultuaan, eikä ihme, sillä tähän mennessä on jo niin paljon pahaa tapahtunutkin ja myös rahaa on mennyt miljardeja. Raha olisi ollut tarpeen vaikka omien työttömien ja vanhusten auttamiseen. Myös unohtamatta niitä oman maan kansalaisia, jotka ovat saaneet kärsiä heidän uskontoon liittyvistä pahoista häiriökäytöksistäänkin.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


saatananperkeleenhelvett kirjoitti:

Toisessa joku siilitukkamuija itkee nimellistä kehitysavun leikkausta ja ylellä kyyneleitä vuodatetaan turvapaikanhakijoiden huonoista psykiatrisista palveluista. Suomi ja Suomalaiset voivat huonosti ja näitä mediataloja kiinnostavat vain ulkkisten asiat. Yle vielä jatkaa illalla ajankohtaisessa kakkosessa "paperitomien terveyspalveluista"..
Ei voi muuta sanoa kuin että VITTU MITÄ PASKAA!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu