aloitin paaston, hyvin vaikeaa....

nälkäinenpaastoaja

miten tän kestää koska jo ekana päivänä on nälkä? :( meneekö se nälkäinen olo ohi? koitan syödä vain kasvisliemiä mutta mitä muuta voisi syödä? juon yrttiteetä myös ja vettäkin paljon mutta tuntuu että kauhea nälkä on..... :( haluan vaan saada kehon puhdistettua.miten muut jaksatte paastota muutaman päivän?koitan viikon paastoilla suunnilleen.

10

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 546496

      Onko sinulla esimerkiksi juures- ja vihannesmehuja? Pistä nekin pienelle lautaselle tai kulhoon ja nauti lusikoiden. Pureskele liemetkin hitaasti aivan kuin jotain purtavaa olisi ja rauhoitu.
      Nälkä lähtee kyllä. Jos saat energiaa yli 500 kcal päivässä, nälkä tulee takaisin.

    • nälkäinenpaastoaja

      okei.voisi kokeilla tommosta mehua :) ja pitää huolta ettei tule yli 500 kaloria päivässä niistäkään.kiitti paljon tiedosta :)

    • Miksi ihmeessä rupeat paastoamaan, jos se on niin vaikeaa. Ihan pelkkää höpönlöpöä koko juttu. Muista ainakin juoda tarpeeksi, tai olet sairaalassa tiputuksessa ennen kuin ehdit kissaa sanoa. Karmeaa, millaisiin hömpötyksiin tämä liian korkea elintaso ihmisiä ajaa.

    • nälkäinenpaastoaja

      paastoni on alku dieetille jota en saa millään aloitettua vähentämällä ruuan määrää, se on kai suurin syy ja tässä ei tuu juotua alkoholia nyt jota join aika paljon tän kuukauden aikana :( juon minä tarpeeksi tottakai.

    • Tietöö

      Kanattaa ensin vähentää päivän ruoka-annoksia pikkuhiljaa ennen paastoa, silloin ei pitisi tulla niin nopeasti nälkä:) Sillälailla se sujuu parhaiten, pitää vaan jaksaa yrittää!

    • Ihramies108.1kg

      Oma tilaisuuteni tuli nyt paastovoitoon!

      Sairaustuin arviolta klo 3 yöllä keskiviikkona. Oli olo huono. Klo 2 yöllä söin ruokaa kun en saanut nukuttua. Noin aikoja nämä ovat. En ole syönyt mitään lähes 1,5 vrk:een. Ei ole pienenintäkään näläntunnetta.

      Entinen paastoennätys on 4,5 vrk. Yskin tällä hetkellä. Vaikemmat oireet ovat takana. Nyt teen ennätyksen kun tilaisuus tuli sen tekoon. Olen nukkunut kuin hevonen.KIlo 16 keskibviikko - torstai 13.15. Puntarissa en ole käynyt, nimimerkkini on n. painoinen.

      • Yritä keksiä itsellesi parempi ja kauniimpi nimimerkki.
        JA jätä ne epäterveelliset juomat kuten kahvi ja limu pois kokonaan niin painokin laskee paremmin.


    • Ihramies106.8kg

      Tuli paino tarkastettua. Paasto jatkuu, juon vain kalorittomia limuja ja kahvikaan ei lihota kun juon sen etupäässä maidotta ja sokeritta.

      Paasto jatkuu yskiessä ja nenää niistäessä. Pian 2 vrk paastottu. Kohta myös flunssa jakunut 2 vrk. Kohti seuravaa päätavoitetta, joka on puoliviikkoa, 3,5 vrk.

    • Ihramies106.8kg

      Nimimerkkini muuttuu radikaalisti kunhan paino putoaa radikaalisti, 92kg ja nimimerkki muuttuu.

    • pullava6

      Nyt aloitan paaston... läskit saa kyytiä eli 10kg. Mehukeittoja aijon syödä mutten mitään kiinteetä ruokaa, ei edes salaattia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      200
      6351
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      66
      4793
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      100
      4613
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      80
      4361
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      97
      2801
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2235
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1727
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1644
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      58
      1617
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      49
      1443
    Aihe