Tyhmäminääää!

Tyhmääää

Heippa. Olen 25 vuotias nuori nainen. Viimeiset 4kk on ollut pelkkää tunnemyrskyä ja vuoristorataa. olen tutustunut noin 7 vuotta sitten ihanaan mieheen jossa oli kaikki kohallaan mitä osasin kuvitella! Hän oli hauska, ihana, huumorintajuinen, kuuntelevainen ja erittäin huomaavainen. Olin korvia myöten ihastunut ja mies antoi ymmärtää että niin myös hänkin. Asuimme eri paikkakunnilla ja hän tuli luokseni viettämään aikaa ja käytiin yhdessä juhlimassa ystäviemme kanssa. Mutta sitten sain tietää että tällä olikin ollut koko ajan tyttöystävä mutta kun kysyin niin aina sanoi eii me olla enää yhessä. Hän piti kauan ettei vastannut ja taas monien kk jälkeen otti yhteyttä minuun ja uskoin kaiken aina. Tätä jatkui noin4 vuotta putkeen että juoksi meidän kumpienki luona. Nytten vuoden hiljaiselon jälkeen kummallakin ollut omat suhteet ja päättyneet hiljattain. Tämä mies henkilö otti minuun yhteyttä ja kyseli kuulumisia ja missä asun. Eikä mennyt kauaakaan kun hän muutti naapuritalooni. Kutsui kylään ja menimme parille terassille ja puhuimme niitä näitä. Nytten taas se on saanut pääni sekaisin!?! En tajua mikä siinä on mutta sitä ei voi vastustaa. Olemme "kavereita" ja toistamme toisillemme että ku oot nii hyvä kaveri ja ollaan samanlaisia. Silti aina päädymme siihen että suutelemme ja silloin tällöin jotain muutakin. En ymmärrä. Enkä tajua MIKSI mä oon niin tyhmä että kuvittelen siitä tulevan jotain ja miksi Se aina palaa mun luokse.

3

149

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuvaiei

      Entäpä jos sinua viehättää tämä mies juuri hänen salaperäisyytensä takia? Ja sen, ettei hänestä saa oikein mitään otetta vaan hän liukuu käsistäsi aina jonnekin. Aika epäluotettavaltahan tuo tuntuu, noiden kaikkien temppujensa jälkeen. Entä se, että hän "änkeytyi" viereiseen taloon asumaan. Outoa!
      Ulkopuolisen on tietysti vaikea sanoa muuta. Jos yhä olet sitä mieltä tuon kaiken jälkeen, että hän on tutustumisen arvoinen, niin tutustu. Vaikka hän osoittautuisikin täydeksi k-pääksi, saatpahan ainakin rauhan sielullesi.

      • Tyhmäminäää

        Se on juuri outoa että miks ihmeessä muuttaa samaan kaupunkiin ja viereiseen taloon :o ? Olen itsekkin miettiny että onko se niin että kiinnostun uudestaan siihen salaperäisyyteen. Mutta oudointa on se että hän kertoo nytten aika lailla kaiken lapsuudestaan ja entisistä parisuhteista. Ja että nyt kun ollaan "kavereita" että etsii suhdetta ja on käynyt treffeillä mutta ei osaa luottaa nyt koska hänen entinen nainen oli lähteny jonkun matkaan. Mutta itse on koko heidän parisuhteen historian ajan juossut ties missä?


      • säälittävä.ukko.on
        Tyhmäminäää kirjoitti:

        Se on juuri outoa että miks ihmeessä muuttaa samaan kaupunkiin ja viereiseen taloon :o ? Olen itsekkin miettiny että onko se niin että kiinnostun uudestaan siihen salaperäisyyteen. Mutta oudointa on se että hän kertoo nytten aika lailla kaiken lapsuudestaan ja entisistä parisuhteista. Ja että nyt kun ollaan "kavereita" että etsii suhdetta ja on käynyt treffeillä mutta ei osaa luottaa nyt koska hänen entinen nainen oli lähteny jonkun matkaan. Mutta itse on koko heidän parisuhteen historian ajan juossut ties missä?

        "etsii suhdetta ja on käynyt treffeillä mutta ei osaa luottaa nyt koska hänen entinen nainen oli lähteny jonkun matkaan. "

        Hahah! Tyypillistä pettäjiltä. Itsellä on muka lupa juosta vieraissa sängyissä, mutta sitten esitetään marttyyria jos itseä petetään. Ei tuo sinunkaan kanssasi uskollinen olisi ja perustelisi pettämisen jollain ihmeen nyyhkytarinoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      53
      917
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      64
      657
    3. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      55
      650
    4. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      47
      602
    5. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      563
    6. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      32
      538
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      7
      526
    8. Hyvä ihminen

      Koetko olevasi hyvä ihminen ja kohteletko toisia arvostavasti?
      Ikävä
      75
      457
    9. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      37
      456
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      33
      435
    Aihe