Putkosen mustalista

pientalonpoika

Tässä he ovat:

Eero Heinäluoma
Antti Rinne
Erkki Tuomioja
Pekka Vennamo
Li Andersson
Ville Niinistö
Henna Virkkunen
Jan Sundberg
Juha Suonranta
Kimmo Grönlund
Atte Jääskeläinen

Mitä mieltä olette Putkosen listauksesta?

15

65

Äänestä

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilmeisimmin_paikkansapit

      .

      "Useita Viideskolonnalaisia mainittu mm. katkera lihapulla pekka"

      har!11

      .

      • MeIIi

        Soini on nykyään reilusti läskimpi kuin Vennamo. Painoa vissiin 160 kilon paikkeilla. Järkyttävä näky.


    • pientalonpoika

      Olisihan tuonne vielä nimiä mahtunut joukkoon. Tuossa lienee perussuomalaisia vihaavien "älykköjen" kärkikaartilaisia. On poliitikkoja, on median edustajia, professoreitakin joukossa. Kuvastaa otannassa Suomen kansan tämän hetkistä mädännäisyyden tilaa. Tilaa, jossa ei ole avunantoa Suomen köyhälistölle, avunantoa syrjäseutujen palveluille. Monikulttuurisuuden trendikkäässä ideologisessa kuplassa surffailevat hyvätuloiset poliitikot, professorit ja mediaväki.

    • pientalonpoika

      Tein pikaisen psykoterapeuttisen istunnon kuvitteellisesti toki tuon listan "älykköjen" seurassa. 1. Poliitikot: Sain rehellisiä vastauksia kunhan niitä en kerro kolmansille osapuolille. Kertoivat olevansa joka kommareita, sossuja, viherpiiperöisiä tai sitten Suomen hurreja. Kertoivat, että heidän kannatuksensa tukeutuu hyvin laajalti suvaitsevaisuuteen, kaikkia syleilevään rakkauteen, monikulttuurisuuteen ja kaksikielisyyteen. 2. Professorit: Jos meinaan istua professorin pallilla eläkeikään saakka parempi olla sitä mieltä mitä on trendikkyys kullosenakin aikana. 3. Median väki: Potkuthan mulle tulisi jos totuutta alkaisin kertomaan.

      • pientalonpoika

        Sen vielä haluan sanoa, että me suomalaiset olemme hyvin kuuliaista kansaa. Uudistettu jätevesiasetus, jolla ei edelleenkään ole lain voimaa, sai kansan hereille. Suurin joukoin riensimme paikallisen Osuuspankin lainaosastolle hakemaan lainaa uudelle paskakaivojärjestelmän rakentamiselle. Jotkut kertoivat myöhemmin syyn meille jo uudisrakentajille. Kuulemma Itämeri saastuu. Naapurit eivät reagoineet, eivät tehneet tarvittavia uudistuksia. Minulta meni viimeisetkin säästöt ja lainaakin piti ottaa. Näin kertoi minulle katkeroitunut naapurini.


    • Tiitisen lista olisi mielenkiintoisempi.
      Ja lista niistä tavaroista jotka olen laittanut varmaan talteen, muistamatta mihin varmaan talteen.

      • pientalonpoika

        Buddy hyvä. Kiitos kun tulit vauhdittamaan keskustelua :)


      • Minulla on todella tylsää.
        Eikä näin tylsistyneessä tilassa saa juuri vauhtiakaan aikaan.
        Lisäksi olen lihonut kesän aikana viitisen kiloa.
        Pööh jne.


      • pientalonpoika

        Yritän viihdyttää Sinua tylsyydessäsi. Vaikka kertomalla, että olit vielä 10 v. sitten huippukunnossa. Mussutatko likkaa iltasella? Etkö enää käy salilla?


      • pientalonpoika kirjoitti:

        Yritän viihdyttää Sinua tylsyydessäsi. Vaikka kertomalla, että olit vielä 10 v. sitten huippukunnossa. Mussutatko likkaa iltasella? Etkö enää käy salilla?

        Olenko minä joskus käynyt salilla....... siis en ole..... siis koskaan.

        (syön itselääkintäsuklaata)

        ((ja katson Minionsia))


      • Minions on ajoittain hiukan hauska.
        -> Kyllä sen voi katsoa.


      • Tiitisen_lista----

        .

        "Ike????? Lipi?????? Kimmo Stasi????????"

        har!11

        .


    • pientalonpoika

      Ok. Tällä iällä dementia vaivaa. Sattoi se olla suminagashi, rose 18, zasu, runontaja tai minä itse, joka kävi punttisalilla.

      • buddy-love

        Saleilla haisee.
        Olen joskus kulkenut sellaisen ohi samassa ilmatilassa.
        Kuplahalleissakin haisee jos on tiettyjä ihmisiä paikalla (tennishalli ja vain pari tyyppiä pelaamassa).


    • Putkonen on voimainsa tunnossa, vihdoinkin hän on joukoissa, joissa hänen neroutensa ymmärretään. Erosi muutama vuosi sitten demareista kun siellä ei kuningastietä koskaan auennut.

      Pekka Vennamon kommentti on osuva; Putkosen puuhat, kuten tuo lista, ei aiheuta muuta kuin säälivää naurua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      420
      2091
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      202
      1703
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      152
      1542
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1406
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1216
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      257
      1032
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      114
      948
    8. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      17
      864
    9. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      75
      858
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      715
    Aihe