Olin 2007 todella rakastunut yhteen mieheen, ajattelin että hän on minulle se oikea, hän antoi minulle timanttisormuksenkin ja 100% ajastani olin onnellinen hänen kanssaan. En ollut ikinä elämässäni ollut niin onnellinen. Nukuimme yöt vierekkäin vaikka omat asunnot vielä olikin.Vietimme kaiken vapaa-ajan yhdessä. Kun menin töihin...
Täysin puskista tuli hänen suhteensa naapuriini. Minua ei ollut kukaan pettänyt ja menin aika palasiksi.
Kaiken lisäksi hän alkoi seurustella tämän naapurini kanssa enkä kestänyt katsoa sitä "onnea" vaan muutin pois sen takia pois. (Heidän suhteensa ei kauaa kestänyt kuitenkaan.)
Katkeroidun pahasti ja sairastuin ehkä siitäkin johtuen vakavasti.
Minulle jäi paha mieli ja pahat muistot siitä tapahtumasta joten en ole ikinä kaivannut häntä edes sinkkuvuosina, en koskaan.
Nykyisin minulla on maailman ihanin mies ja olen superonnellinen hänen kanssan. Joka päivä nauramme ja meillä on hauskaa.:)
Nyt kun 8 vuotta on kulunut tämä exä otti yhteyttä. En tiedä miksi. Ajatteleeko että tuossa ajassa oisin leppynyt. En ole vastannut hänelle mitään koska en todellakaan kaipaa toista rakkaussuhdetta tähän rinnalle. Erehdyin katsomaan valokuvia ja muistin miksi rakastuin häneen. Jos alkaisin nyt juttelemaan hänen kanssaan olisi suuri vara että 8v uinuneet tunteeni heräisi. Periaatteessa voisin haluta parisuhteen hänen kanssaan mutta miten ikinä voisin olla ihmisen kanssa joka "pilasi elämäni ja katkeroitti" minut vuosiksi. Sairastan yhä stressin laukasemia sairauksia jotka alkoivat 2007. Toisaalta juuri siksi voisi olla hyvä puhua, sulkea ovi menneisyyteen....
Mutta taidan kuitenkin olla vastaamatta koska en halua tuntea mitään tunteita häntä kohtaan koska hän puukotti minua syvemmälle sydämeen kuin kukaan toinen ikinä.
Mitä tekisin? Pelkään siis että mieleeni palaa se Tunne mikä oli siellä 2007.
Ihmetyttää
7
682
Vastaukset
- tylystijätetty
Minut jätti nainen ykskaks yllättäen, vaikka meillä oli loppukesälle yhteisiä suunniteltuja reissujakin.
No meni aika tarkalleen 7kk kun tämä nainen otti yhteyttä, ja kävinkin hänen luonaan, ja pari kuukautta myöhemmin uudestaan vaikka olin jo uudessa suhteessa.
No, minulle tuli tunne ettei tämä ole se sama nainen johon olin edellisenä kesänä rakastunut, ja koin vierailut jotenkin ahdistavaksi.
Joten en usko että sinullakaan palaa vuoden 2007 tunne mieleen. Olet varmaan vieraantunut kyseisestä ihmisestä.
Minulle riitti vieraantumiseen lyhkäisempi aika. - fdfsfsaf
Kaveri perseili kanssasi alunperin ja nyt kun olet löytänyt jotain hyvää, aikoo perseillä senkin sinulta? Onnea matkaan, jos homma kusee niin myös peiliin kannattaa vilkaista.
- Pudotapelasta
Nää on niitä vaikeita asioita.Mää olen ainakin tunnustanut,jopa kertonut mitä tehtiin,petin joskus.Luottamus.Ilman sitä ollaan tyhjän päällä.Se on kuin onkin suhteen kuin suhteen kivijalka.Jokaisen on se mietittävä omassa rauhassa,uskaltautuuko luottamaan.Jos ei kykene,on liian hapokasta,kannattaa molempien puolesta luovuttaa.
- ulperi
Mikä se alkuperäinen viesti onkaan? Mutta suhteen kivijalka on, että sa aina välillä vierasta. Yksi ja sama ei missään asiassa tyydytä koko iän aikaa, ei myöskään seksissä ja aviosuhteessa.
- uliulipuli123
Puhu sä ulperi ihan omasta puolestas. Jos sulle ei yks riitä niin se on sun ongelmas/tapas, mutta älä puhu muiden puolesta. Maailmassa kyl on miehiä, joille riitgtää yks nainen kerrallaan. Sun kandee miettii, että pysyt sinkkuna niin sillon voit jyystää niinkun tykkäät koloo kuin koloo.
- eriksu
Ehkä kannattaa kokeilla, miten käy. Jos rakastat häntä vielä, tajuaisit sen joka tapauksessa ennemmin tai myöhemmin. Parempi sitten tajuta se heti. Ja jos rakastumisesi on ohi, niin sekin on hyvä saada selville, ettei tarvitse enää pohtia asiaa ja pelätä turhaan. Tärkeintä on olla rehellinen itselleen.
- Nolo
Minä seurustelen viidettä vuotta miehen kanssa ,jolla pn pakkomielle hätkkiä vuosien takaisten naisydtäviensä elämää. .Samanlaisia viestejä voi lähteä 2-5 per viikko eri naisille tyyliin " .Kunigatar ! Kaipaan Sinua ! En voi unohtaa ihoasi ! Kaipaan tuoksusi ja makusi !"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086167Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380