vanhempia naisia. He saavat kokemusta ja ovat ymmärtäneet että harjoitus tekee mestarin. Myöhemmin vanhempien naisten hyviksi panijoiksi kouluttamina, he siirtyvät itseään nuorempiin naisiin.
Menestyvät panomiehet nussivat usein nuorena
Oppiatarvitaan
46615
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Tuosta hyötyvät kaikki. Vanhemmat naiset saavat nuorta lihaa, nuoret miehet kokemusta ja myöhemmin nuoret naiset taitavan rakastajan.
Ja ätmi ei saa muuta kuin oman kouransa
Voi jessus sentää te ootte nii säälittäviä reppanoita että se on jopa vähän söpöä. Pitäiskö antaa pillua iha vaan säälistä ja kiitoksena jumalattomista naurukohtauksista mitä aiheutatte joka päivä?
No anna saatana!
Jaa missähän niitä menestyviä panomiehiä on?Olen tavannut useimmiten miehiä,jos on ulkonäköä niin ovat iin täynnä itseänsä,että oksat pois,sekä näistä menestyvistä panomiehistä tulee eturauhasvaivaisia virtsan pidätyskyvyttömiä ja impotentteja entisiä panomiehiä.
Joo ei varmasti seiso kaltaisesi ruman naisen kanssa, jos ovat päässeet nuoren pillun makuu
Näin on. Kyllä vanha panomies on eltaantunut ja karmea katsoa. Siinä kolmenkympin jälkeen alkaa pillunkuva olla naamalle saakka vedetty.
mut siittä vaan, kukin valitkoon tiensä.
Tuollaisen miehen joskus tunsin. Nuorena hänen mukaansa lähti baarista usein joku vanhempi tai paljon vanhempi nainen. Vähän sille naureskeltiin ja itsekin piti asiaa huvittavana, mutta vanhemmat naiset ja kaveri oli tyytyväisiä kun saivat seksiä.
Se kaveri olisi kyllä ihan varmasti käynyt panemassa nuorempia naisia jos olisi saanut ja niitä enemmän katselikin ja yritti iskeä.
"Puumat" usein kehuskelevat tälläkin palstalla miten markkina-arvo ei ole laskenut ollenkaan ja nuoria miehiä riittää. Ne miehet ovat yleensä juurikin niitä jotka eivät kelpaa oma ikäisille markkina-arvonsa huipulla oleville, ylimielisille oman elämänsä prinsessoille.
Kaverista vielä sen verran, että kun ikää, statusta ja rahaa tuli, niin vähitellen naiset vaihtuivat itsensä ikäisiin ja nuorempiinkin. Niin markkina-arvot tasoittuvat kun ikää tulee lisää.
Älytön ajatus, että pitäisi kurppia nussia, että saa nuorta.
Panotaidot karttuvat kauniita naimalla parhaiten, eikä millään taidoilla edes ole mitään väliä, kun ei nainen niitä etukäteen tiedä.
Niinpä, ja mitä helvetin hyötyä sinulla on panotaidoilla, jos nait naista vain yhden yön?
Ei siinä vaikutusta yritetä tehdä vaan ainoastaan hakea tumputusta parempi ratkaisu.
"taidoilla edes ole mitään väliä, kun ei nainen niitä etukäteen tiedä."
luuletko että se nainen jaksaa kauan sun paskaa jyystöäsi?
No kunhan jaksaa 15 sekuntia, niin mulle riittää. Tähän asti ovat aina jaksaneet.
höpöhöpö, vain luuseri paukuttaa luuskaa
Ja ätmithän eivät tunnetusti pane edes sitä luuska
se on ätmin ongelma
Totta.
Minun tuntemani kokeneet panomiehet olivat yläasteiässä ja lukioikäisinä usein vanhempien naisten kanssa. Vielä parikymppisenäkin heillä oli suhteita lähemmäs 30v naisten ja muutaman vanhemmankin kanssa.
Sitten 25v tienoilta ylöspäin he iskivät pääasiassa nuorempia, ikäluokkaa 16-25v. Ja lopulta kolmen kympin jälkeen menivät naimisiin 25v irtosuhteisiin/panosuhteisiin kielteisesti suhtautuvien naapurin tyttöjen kanssa.
Täysin johdonmukaista. Ensin oppi vanhemmilta, sitten hauskanpitoa nuorempien kanssa, lopulta naimisiin hyvää parisuhdemateriaalia olevan naisen kanssa.
Nyt pelimiehistä toinen on kylläkin eronnut kyllästyttyään naiseen, kuulemma pettäminenkään ei tuonut riittävästi tyydytystä kun arki kyllästytti. Toinen pettää naistaan minkä kerkiää, mutta on kuulemma tyytyväinen avioliittoonsa.
Mieskin voi olla liian fiksu ja langeta näin omaan erinomaisuuteensa. Itse valitsisin sen, jonka kanssa seksi on parasta, eikä himo hiivu. Naisena olen kokenut seksittömän mukavuussuhteen (6v) ja oli täyttä painajaista, sain siitä sitoutumiskammon, vaikka kaikki oli NIIN MUKAVAA...sen jälkeen olinkin suhteessa huumeita vetävän pornohullun kanssa, enkä kadu pätkääkään, tosin suhteessa oli omat huonot puolensa...en sitäkään suosittele esimerkiksi kenellekkään.
Monasti tavis/kunnonihmiset jo pelkällä olemassaolollaan kiihottavat toisia pahantekoon, mitä vaan, kunhan ei tarvitse sietää naapurinpojan määlymäistä ilmettä, kun tulee kotiin napatanssikurssilta.
Olet tyypillinen kiimavittusi viemä elukka siis.
Olen harvinaisen vastenmielinen törkymaakari
Miksi kukaan haluaa olla, joku kaikkia naisia yrittävä panomies. Sellaiset ovat iljetyksiä. Tavallinen yhden naisen mies olisi unelma, mutta valitettavasti useat miehet ovat vain sen yhden asian perässä ja suhteessakin pettävät heti ensimmäisen tilaisuuden tullen.
Kilttejä ja kunnollisia miehiä, jotka eivät ikinä pettäisi, olisi tarjolla vaikka kuinka paljon. Ne eivät teitä naisia kiinnosta, koska sitä teidän kuuluisaa kemiaa löytyy vain paatuneen sarjanussiajan kanssa.
Totta, se ihana ristiriita. Panoeinarin runsaan panohistorian aiheuttava näennäinen välinpitämättömyys yhdistyneenä flirttailevaan käytökseen. Se on se, mikä synnyttää kemiaa naisissa. Kunnon mies, älä edes yritä. Maailma on kunnottomien.
Eivät petä, koska eivät kelpaa kellekään
Menestyvän panomiehen ei koskaan tarvitse nussia vanhoja naisia.
Ei sitten enää kun on menestyvä panomies, mutta jostain nekin aloittaa
Ne poksauttelee pikkupimuja yläasteen vessassa
Tuo on myytti. Niitä yläasete pimuja poksauuttellevat yli 18 v amisjätät,,jotka noutavat pillut yläasteen edestä autoillaan
Esim sua 😂
En ymmärrä koko käsitettä menestyvä panomies. Miksi pitää päästä höyläämään mahdollisimman montaa reikää? Pilluhan on kaikilla naisilla periaatteessa samanlainen ja toimii samalla tavalla. Vaivattomampaa olisi etsiä se yksi nainen, jonka kanssa haluaa muutenkin jakaa elämänsä, sen sijaan, että juoksee aina vain uusien pillujen perässä, ihan kuin ne olisivat muka jotenkin ratkaisevasti erilaisia eri naisilla.
Minun tuntemani pelimiehet ovat nuoresta asti olleet uteliaita, haluavat kokeilla jokaista naista. Lisäksi ainakin toinen heistä on koukussa itse pelaamiseen tai jahtaamiseen. Toinen sanoi yrittäneensä ihan oikeasti vakiintua, muttei pystynyt siihen.
Sehän heistä niin kiihottavia naiselle tekeekin, kun ovat kokeneita ja osaavat järjestää sen jännän jahdin joka päättyy jyystöön.
Taitavat olla hitaita oppimaan, kun uudelleen ja uudelleen pitää kokeilla eri naisia, mutta ei tunnu menevän perille, että naisen pöksyissä on loppujen lopuksi aina sama värkki.
Sen metsästyksen koukuttavuuden minä vielä jotenkin ymmärrän. Miehet pitävät usein saalistamisesta, on sitten kyseessä raha, naiset, valta, kalat tai riista. Ihmisten kanssa vain tulee helpommin ongelmia kuin jos lähtisi kalaan.
Mitään kiihottavaa ei naiselle ole sitoutumiskyvyttömässä miehessä. Kyllähän nainen haluaa olla miehelle erityinen, eikä vain kaato. Liika kokeneisuus näkyy kauas, eikä imartele miestä.
Miehet kaataa niitä naisia aina vaan uusia, kun ne luulee että muut miehet pitää niitä ihan kunkkuina. Jotkut tietysti pitääkin, mutta suurin osa ei sitten teinivuosien. Siinä ei ole mitään hienoa, että mies sarjakaataa naisia ja suurin osa miehistä pitkääkin sellaisia miehiä ihan luusereina.
" Miksi pitää päästä höyläämään mahdollisimman montaa reikää? Pilluhan on kaikilla naisilla periaatteessa samanlainen ja toimii samalla tavalla. "
Periaatteessa joo mutta käytännössä erot ovat isoja. Puhumattakaan tarjoilutavasta ja kantotelineestä.
Ja eikö periaatteessa ole iha kiva että joku panee sinukin vaimoasi ja tyttäriäsi?
Hutiin meni, noilla miehillä kyllä riittää kysyntää. Niin suhteeseen kuin seksiinkin. Monella on monta naista jonossa, jotka pitävät heitä "sielunkumppanina" tai "elämänsä rakkautena". Kun nainen sanoo ettei pidä pelimiehistä, hän tarkoittaa niitä pelimiehiä jotka saivat pakit. Ne pelimiehet jotka onnistuivat, ovat naiselle "ihania miehiä".
"Miehet pitävät usein saalistamisesta, on sitten kyseessä raha, naiset, valta, kalat tai riista."
Ja millaisista miehistä naiset ovat aikojen alusta asti pitäneet? Rohkeista saalistajista, jotka ovat sosiaalisia ja kyvykkäitä hankkimaan resursseja. Eli juuri sellaisista kuin nämä naisia metsästävät pelimiehet.
Kuka tykkää mistäkin, eivät kaikki halua sosiaalista saalistajatyyppiä miehekseen, vielä vähemmän sitä haluaisi olla vain jonon jatkona sellaisen miehen naislistassa.
Niin nuokin naiset sanoivat. Kunnes pelimies sai heidät muuttamaan mielensä. Järki ja tunteet kun ovat kaksi eri asiaa.
Kohde ei asiaa tajua.
Menestyvä panomies nussii, entäs sitten? Pelkällä nussimisella ei maailmassa kovin pitkälle pääse.
Kyllä sillä kuule pääsee. Sarjanussija on yhyeisön kermaa,,ätmi pohjasakkaa
Mitä helkutin rharjoitusta voi saada siinä että tökkii johonkin vanhaan naiseen??
Siinä menee vain henki siihen asiaan
Aina kun löytänyt sen oikean muistaa vain sen että tökki jotakin vanhaa lihaa
Onko se sille oikealle kiva? että se pötkö minkä ottaa sisäänsä on tökkinyt jonkun muun naisen räkäistä reikää Onko jotain viehättävää siinä'??
Luuleeko panomies että se nainen on ylpeä PANO miehestä
varmaan esittelee siten sukulaisille
tässä minun PANo mies
Miksi te kirjoitatte tuollaista sontaa raakalaiset.
Oikeesti?! En ymmärrä ootte varmaan jotain 8 vuotiata
Tietysti opettajan kuuluu olla oppilasta kokeneempi, ei urheilussakaan se alasarjan paskin ole valmentaja.
Kerran nuorempana kokeilin tuota, ja sen jälkeen ei tehnyt enää mieli.
Muuten tuo taas on erään anti-pua-yhteisön, jo edesmenneen PUAhaten entisten pua-tyyppien kehittelemä teoria, kun haettiin keinoja jotka toimivat ja miten saada nainen kun pua-pelleily ei toiminutkaan.
Nimeksi tuli Fuck ladder method.
Siinä nussitaan alemman tasoisia naisia, ja sitten kun saadaan päälle märkä kausi, aletaan kiivetä ylöspäin "panopuita".
Jotain perää siinä totta kai on. Siellä se oli suosittu teoria.
Meinasin juuri kommentoida, että hitto, kun en ole oikein ikinä pystynyt panemaan itselleni epämiellyttäviä (rumia) naisia.
Muistan joskus nuorempana, kun joskus panon jälkeen tunsin lievää kuvotusta eksyttyäni sänkyyn ei niin hyvännäköisen naissukupuolen edustajan kanssa ja päätin, että ei ikinä enää. Ainoastaan jos luvassa on jotain erikoisuuksia, saatan moiseen sortua.
Tämä tietysti voi aiheuttaa hankaluuksia vanhemmalla iällä, kun äärimmäisen harva nainen on todella pantavan näköinen, mutta ajatuksena on muutenkin keskittyä kalastamiseen kuuden kympin jälkeen. Ei tarvitse enää ähkiä ja hikoilla epäpukavissa asennoissa :-D
Nykyään monille vanhemmilla naisille nuoretkin miehet tarjoavat itseään joten heillä on varaa valita hyvä panomies. Ätmille taas teki hyvää panna ketä vaan pystyisi, saisi edes jotain kokemusta.
Jos on joutunut nussimaan kurppaa, eino,e menestynyt