Naisten iskeminen päivällä (ei-baariympäristössä)

Ex-------PUA

Tämä aihe on roikkunut sen verran ilmassa, että pitäähän tästä nyt oma aiheensa tehdä.

Esim. Tuossa juuri eräs kyseli, että miten naiselle voisi tehdä kaupassa aloitteen. Tätä ennen minulle eräässä tapahtumassa teki aloitteen nuori nainen, joka tekee sivutoimisia mallihommia ja löytyypähän hänen nimensä myös IMBD:n tietokannastakin. Myös kassaneitien pokaamiset voidaan luokitella päivätoimintaan.

Joten on siis selvää, ettei se ole mikään mahdottomuus, ja naisetkin voivat niin tehdä.

Mutta onko se silti ennemmän iskemisen poikkeus, kuin sääntö suomalaisessa, juron hypergamisessa pariutumiskulttuurissa?

Itselläni ei ole siitä pahemmin muunlaista kokemusta, mutta olen miettinyt josko sitä kokeilisi. Baarit ovat lihatiskin maineestaan huolimatta, tai juuri siksi melko vaivalloisia paikkoja iskutoimiin, ja kaikki vvaihtoehdot ovat pohdinnan arvoisia.

Mitä mieltä palstalaiset ovat tästä aiheesta?

Onko vinkkejä, tai omaako joku kokemusta, minkälaisia, minkälaista?

11

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • InternetMovieDataBase

      IMDB

    • Ex-------PUA

      Tuli tässä mieleeni. että eräs mikä tätä lähestymistapaa tukee, on se, että tällä tavoin voidaan iskeä pahaa aavistamattoman naisen "romanttinen fantasia"-hermoon, jolloin hän kokee tavanneensa arjessa sen "ah unelmien miehen, kkun sitä vähiten osasi odottaa".

    • 1plus18

      Missään helvetin baarissa ei edes onnistu koskaan puhumaan kenenkään kanssa.
      Jos jätetään pois kaveripiirin kautta syntyneet suhteet, niin kassalta tai kaupasta ne naiset löytyvät.

      Minä olen ruman puoleinen tyyppi. Keskimittainen. Pieni pömppömaha löytyy. Pukeutuminen heittää laidasta laitaan. Näyttää siltä, että paremman vaikutuksen tekee, kun on tavallisissa tai huonoimmissa rytkyissä. Paremmissa vaatteissa kukaan ei puhu minulle sanaakaan vapaaehtoisesti.

      Minulla ei ole mitään erikoista supertekniikkaa jolla kaikki naiset kaatuvat heti selälleen. Jotain nyt kuitenkin.

      Yksinkertaisuudessaan homma kulkee jotenkin niin, että ensin katselen minua miellyttävää naista aivan avoimesti. Kaupassa oleva nainen yleensä ärtyy/suuttuu/hermostuu tästä, en muista muita reaktioita. Hyvin harvoin nainen on maitoa ja muroja ostaessaan erityisen avoin lähestymiselle.

      Sitten koittaa kriittinen hetki, nainen näyttää tekevän arvionsa sinusta alle viiden sekunnin, ehkä jopa nopeammin. Naiselle selviää onko hillohyllyllä hullu ahdistelija, ällö setä vai se mielenkiintoinen Mies. Olen onnistunut pääsemään mielenkiintoiseksi Mieheksi yhtä kertaa lukuunottamatta ja häneltäkin kävin aivan yksinkertaisesti pyytämässä anteeksi tahditonta käytöstäni, toivottavamassa hyvää päivän jatkoa ja jätin hänet rauhaan.

      Miten pääsen sitten mielenkiintoiseksi mieheksi alle viiden sekunnin? Varmaksi en tiedä, mutta seuraavat asiat todennäköisesti auttavat: Tärkein on notkahtamaton asenne. Vaikka nainen sinkoilee silmistään salamia ja polkee jalkaa, minä en siitä hätkähdä. Hyväksyn naisen ärtymyksen ja pidän naista viehättävänä (siis oikeasti, ei tämä mikään näytelmä ole). Tämän jälkeen voikin mennä puhumaan naisen kanssa, koska osa naisista hymyilee, osaa ujostuttaa (söpöä!) ja osa ei oikein tiedä seisoisiko päällään vai mitä.

      Mitä taikasanoja sitten käytän? Tässä en osaa auttaa, minä pistän osittain aivot narikkaan ja annan vain mennä. Yleensä vastaanotto on hyvä, joskus ei.

      Notkahtamattoman asenteen hankkimisesta vielä muutama sananen. Se on syntynyt yli kymmenen vuoden aikana elämän polkuja tallaten. Usein maailma murjoo turpaan, toisinaan keittää hiljaa pohjaan helvetin tulilla ja välillä heittelee kuumilla kivillä. Mutta kun on selvinnyt, yleensä riittävän hyvin, hengen sekä omaisuuden menettämisen uhkista ja muista paskoista ja kovista paikoista, niin mikähän on sen merkitys, että joku tuntematon nainen on minulle kaupassa vihainen?

      Niinpä.

      Kassoista vielä sen verran että osa on avoimempia flirttailulle, kuin muro-ostoksilla olevat naiset. Samalla on kuitenkin syytä huomata, että he ovat siellä töissä ja eivät voi paeta työpaikaltaan. Suosittelen asiakaspalvelijoiden kanssa hienoista varovaisuutta, noin aluksi.

      • Ex-----------PUA

        Olipa muuten perusteellinen ja hyvä vastaus! Kiitoksia! :)

        Juuri jotain tälläistä lähdinkin hakemaan.

        Olen pitkälti samaa mieltä, että baarit on mitä on ympäristönä.

        Samoin kassaneitien kohdalla jo jotain flaksia on ollut, mutta noita "vapaana liikkuvia kalasia" en oikein ole koskaan yrittänytkään.


      • Utelikkomies

        Miten te sitten niitä kassaneitejä saatte?

        Ja mitä ylipäänsä sanotte heille/muille naisille noissa tilanteissa?


    • Katseetmaassa

      Mua on kerran tultu iskemään kaupassa. Kyseessä oli espanjalainen nuori nainen, joka hetken katseltuaan tuli juttelemaan Prismassa. Menin niin hämilleni tilanteesta, että jäädyin aika pahasti. Hämmennystäni lisäsi aika lailla se, että nainen oli arviolta 10-15 vuotta mua nuorempi.

      Pientä flirttiä saan kyllä aikaiseksi kassaneitien ym. kanssa mutta en sen enempää. Aika harvoin naiset millään muotoa viestittävät olevansa avoimia lähestymiselle muuten kuin baarissa. Tindereiden ja muiden treffipalveluiden aikakaudella tilausta satunnaiselle kohtaamiselle ei edes ole samalla tapaa kun kynnys tutustua softan kautta on 100 kertaa matalampi.

      • oulussako

        Tapahtui Oulussa?


    • Punainenvaisininen

      mulla ei tälläisiin aikaa,on teillä jutut.Parisuhde,voiko niin sanoa,olllu huonossa jamassa vaimon kanssa kauan,hyvin kauan.Ja kun vaimolla vielä yritys joka molemmille miltei elinehto ja vaimolle rakas,on nyt menossa varmaankkin yritys oliko saneeraukseen.Ei naurata ei,tästäpuhuttu kauan jo.Kaikki niin päin peetä.Joku vois jo perääntyä,ois viisasta.Ja ymmärrän sen hiton hyvin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      90
      7177
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7099
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      118
      6320
    4. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      97
      5428
    5. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5245
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      42
      5141
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4625
    9. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      3
      4134
    10. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3655
    Aihe