sotkamon on helppo voittaa....

palonlaskija

Sotkamon puolella on tuomarit,tai ne ei muuten osaa laskea paloja oikein,kuutamolla ollaan jos ei kolmea paloa osaa laskea,mahtaa sotkamolla olla nyt hyvä mieli. Jep jep

3

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Neljäämaalia

      Kohonen on vuosikaudet opastanut syöttötuomareita, miten täytyy tuomita. Usein päätös kääntyy Kohosen sanelun mukaan. Eilen pelituomari Nupponen totesi vielä Urheiluruudussa, ettei luottanut tilanteessa omaan laskelmaansa. Muualla jos olisi pelattu, olisi tuomari hölkännyt toimitsijaboksiin tilanteen tarkastamaan. Mutta ei Sotkamossa, ettei vaan tule vahingossa väärää tuomiota! Vastavuoroisesti annettiin vielä juoksu kaupan päälle. Tilanteessa oli palot tuleet kakkoselle, kotiin ja kolmoselle.
      Kas, kun ei Määttää, Hyvöstä saa laittaa kopittamasta etenemistä odottamaan hapattiin. Tästä episodista selvitään sanktioitta, eihän nyt Sotkamossa virhettä tehnyttä voi tukistaa tuomaritarkkailijakaan. Mitalilla palkitaan kenties. Kovin oli hauskaa eräälläkin herra tuomarilla, joka naureskellen Kohosen matkassa tauolle lähti.

      • Hellanlettaslutunaa

        Näin kävi, ettei jatkotoimia tule. Ennalta tuon jo tiesi.
        Joko Komulaiselle on alettu keräämään adressia, että patsas miehelle Hiukan rantaan saadaan? Tämä kompensaationa 'maineen menetyksestä', johon kurinpitäjä viittasi.


    • entinentilaaja

      Sotkamon voiton puolella myös eräs kiteeläislähtöinen skribentti. Kommentillaan osoittaa taas kerran, kenen puolella on. Siis sen joukkueen, jonka ei pitänyt tällä kaudella hävitä peliäkään tämän kaverin ennakkoveikkailuissa. Mielestäni kaveri maalailee ihan omiaan ja provosoi porukkaa. Onko Jymy, liitto ja Superpesis jo soittaneet sinitakit passiin Saareen? Entä mitä Superpesiksessä ollaan mieltä tällaisesta keskustelunavauksesta? Eletään outoja aikoja. Onneksi netin syövereistä pääsee kaivamaan 'faktan' tai toisenkin. Tuollaisella kirjoittelulla kusee taas omiin muroihin omassa erinomaisuudessaan. Kerta ei viimeinen eikä varsinkaan ensimmäinen.
      http://www.urheilulehti.fi/pesapallo/vimpelissa-syyta-varautua-aari-ilmioihin-jalkapallossa-paikalla-olisi-mellakkapoliiseja-ja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      446
      6462
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      157
      3805
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      99
      2485
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1969
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      123
      1333
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1263
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1114
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1085
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      1000
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      983
    Aihe