DarkFear sanoo aina, että nuoren miehen elämässä tärkeintä on omaisuus ja hyvä tukka. Jos ne ovat tärkeimpiä asioita elämässä niin miten ne ovat tehneet hänen elämästään paremman? Hän on vieläkin ilman ystäviä, ilman naista, pelkää liikkua yksin missään, ei voi matkustaa ja mitään ei voi harrastaa näiden kuviteltujen negatiivisten ajatusten takia. Ainoa valopilkku hänen elämässään on tämä palsta, koska täällä hänet huomioidaan.
Jos kuvitellaan ettei hän valehtele varallisuudestaan niin miten tuo raha on siis parantanut hänen elämäänsä? Mielestäni sillä ei ole mitään väliä onko tililläsi 5,000€ vai 500,000€, jos sitä ei aio koskaan käyttää mihinkään. Toki hyvä turva työttömyyden tai vakavan sairauden tapahtuessa, mutta muuten elämä jää elämättä.
Jos kuvitellaan ettei hän valehtele varallisuudestaan niin miten tuo raha on siis parantanut hänen elämäänsä? Mielestäni sillä ei ole mitään väliä onko tililläsi 5,000€ vai 500,000€, jos sitä ei aio koskaan käyttää mihinkään. Toki hyvä turva työttömyyden tai vakavan sairauden tapahtuessa, mutta muuten elämä jää elämättä.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kyllä se raha ja varallisuus on ylivoimaisesti tärkein asia tämmöisen pojannassikan elämässä. Vain hyvälaatuinen ja tuuhea tukka on tärkeämpää. Kun tuota varallisuutta on kertynyt niin on varaa käydä hiustensiirrossa vähintään kerran viikossa niin kuin suvaitsevaiset, EUROOPPALAISET miehet tekevätkin, perkele. Kyllä Yusufkin on mielissään kun mä sitä kun näytän aivan Andrea Pirlolta!
Koska Yussufin profiili ilmestyy Suomi24:seen?
Yusuf ei osaa kirjoittaa, mutta mä autan sitä profiilin teossa pientä palvelusta vastaan.
Voi helvetti miten sairas paska olet. RunkkausProfiilin vääntäjä. Palstarunkkujen kuningas. Narsisti ja sosiopaatti. Hyi hitto!
Koska DarkFearilla ei ole mitään muuta elämää niin koettaa hän epätoivoisesti ripustautua johonkin osa-alueeseen elämässään jossa hänellä menee hyvin. Itselleen valehtelemista, mutta niinhän ne muutkin hc-ätmit tekevät.
Ja mä kun en ole valehdellut täällä itselleni yhtään mitään, että tiedoksi vaan sulle vittu se saatana!!!!!!!!!!!!!!!!
Entä muille?
Etkö valehtele itsellesi? Olet sanonut olevasi onneton, koska sinulla ei ole ystäviä ja et uskalla mennä sen takia mihinkään. Ja siitä huolimatta uskottelet itsellesi olevasi jokin YTM joka ei kuitenkaan ole koskaan ollut naisen kanssa vaikka olet jo 34-vuotias? Uskottelet, että omaisuus tekee sinut onnelliseksi, mutta tuskin kukaan on onnellinen miehelle jolla ei ole ketään, jonka ainoa elämä on tämä palsta ja joka joutuu syömään lääkkeitä kaljuuntumisen estämiseksi.
Siis "...tuskin kukaan on kateellinen miehelle..."
Linkataanko tähän vanhat viestisi joissa väitit olevasi 27-vuotias?
Ei taida olla niin paljoa rahaa ja varallisuutta että saisit pysäytettyä ajan vuosiksi :D
Olisitko missään olosuhteissa valmis ottamaan yhtäkään entisistä naisistasi takaisin nykyiseksi naiseksesi?
No voisin ehkä jonkun huolia, sillä joitain naisia olen jättänyt itse ihan sen takia, etteivät he pääsisi ajattelemaan sitä negatiivista sen mun kaverittomuuden takia. Kuitenkin sitä pitäisi esitellä naista kaikille kavereille siinä vaiheessa, kun seurustelu alkaisi olla vakavampaa. Heitä tosin en takaisin huolisi, joille se miehen kaverimäärä ja sosiaalinen suosio ovat ne kaikkein tärkeimmät ominaisuudet miehessä.
Okei, eli et itsekään ole koskaan seurustellut kenenkään naisen kanssa kunnolla. Miksi sitten tunnet jatkuvasti muita tämän palstan miehiä kohtaan ylemmyydentunnetta vaikka et itse ole muita parempi. Ymmärrän ettet tykkää näiden joidenkin naisvihamielisistä kirjoituksista mutta silti...
No kyllä se raha ja varallisuus vaan ovat aina ne kaikkein tärkeimmät asiat nuoren miehen elämässä, sillä ei siitä ylimääräisestä rahasta ja varallisuudesta ikinä mitään haittaakaan voi olla, vai voitko oikeasti olla eri mieltä tästä asiasta??
Kyllä se raha ja varallisuus aina vaan sitä elämää parantavat, sillä varakkaampana sitä on varaa mm. asua paremmin, kuten vaikka isossa ja tilavassa kaksiossa. Lisäksi sitä on myös varaa matkustella ja ostella halutessaan mitä tahansa haluaakin.
Sitten kun sitä rahaa on jo oikeasti paljon, eli useita satoja tuhansia euroja, niin silloin sitä voi ostaa jo vaikka omistusasunnon tai vaikka useammankin ja muitakin vastaavia kalliita huvituksia.
No koskas DF aiot matkustella?
Ihan sama millainen asunto on, kyllä pelkästään siellä kököttäminen on tylsää ja elämän hukkaan heittämistä.
Kyllä nuorena tärkeintä on naiset, koulutus ja hauskat kokemukset. Rahaa ehtii kyllä hankkimaan myöhemmin.
No yksin en kyllä ainakaan meinaa yhtään mihinkään matkustella, koska muut ihmiset ajattelisivat siitä kuitenkin vaan kaikkea negatiivista. Mutta kyllä mä olisin heti valmis matkustelemaan, jos vaan sitä matkaseuraa ensin jostain löytäisin. Olisikohan täältä mahdollista sitä löytää??
Eikä se todellakaan ole mikään yhdentekevä asia, että minkälaisessa asunnossa sitä oikein asustaa. Aina sitä isompaan asuntoon mahtuu enemmän huonekaluja ja kaikkea tavaraa, sillä täytyyhän sitä olla aina mahdollisimman paljon kaikenlaista omaisuutta sen oman varallisuuden korostamiseksi.
Isälle ja äidillekö ajattelit sillä omaisuudella leijua?
Mitä tolla nyt oikein tarkoitat?? Onhan se varmasti myös vanhemmista hienoa, jos heidän poikansa on menestynyt hyvin elämässään ja onnistunut kartuttamaan sitä rahaa ja varallisuutta hyvin jo nuoruusiällä.
Mutta eihän sitä omaisuutta sen vuoksi hankita, että sillä voisi tai pitäisi muille ihmisille leveillä. Sitä kun on vaan varallisuutta aina hyvä olla ihan sen vuoksi, että pärjää sitten hyvin elämässään ja pystyy myös mahdollisesti ostelemaan kaikkea kallista ja tarpeellista.
No kyllähän mä vasta äidille ylpeilin että mulla pojankoltiaisella sitä kun onkin iha oikea kymmenen euron seteli jolla mä voin vaikka hankkia itselleni suklaanamuja! Se mun täytyy vielä sanoa että mä en ole koskaan käynyt Turkua kauempana ulkomailla mutta mulle kun se Turku just onkin oikea ulkomaa mä kun sitä olenkin niin avarakatseinen KOTISEUDUN hämäläinen! En mä nyt koskaan oikeasti voisi mihinkään vierasmaille mennä siellä kun kaikki tälläisestä kielitaidottomasta pojasta ajattelisi vain kaikkea negatiivista.
Mä tosiaan olen korostanut sitä varallisuuttani hankkimalla pussillisen hopeatoffeeta ja kerran mä tosiaan hankin myös niitä merirosvoraha-namuja ennenkuin äiti kielsi ne, mäkun sitä aina niihin meinasin tukehtua!
Olet vihervasemmistolainen jonka mielestä materiaalin hankkiminen ja varallisuus ovat tärkeimpiä asioita elämässä - hyvä logiikka.
Mutta kai tiedät, että pelkästään materiaali ei tee ihmisestä onnellista? Se tekee sen ehkä hetkellisesti, mutta parempia tuntemuksia tuottavat hyvät ystävät, mukava tyttöystävä, kokemukset ja seikkailut. Luuletko, että ihmiset muistelevat vanhana, että olipa hienoa kun ostin silloin sen PS4:n tai TV:n? Ei, he muistelevat hyviä muistoja joita koettiin rakkaimpien kanssa, matkoja ulkomaille ja monia kokemuksia. Nämä kaikki jäävät sinulta kokematta, koska et uskalla tehdä mitään ja kyhjötät vain suuren pankkitilisi päällä.
Jos sinulla on oikeasti varallisuutta niin kannattaa käyttää sitä näiden asioiden saamiseksi. Aloita harrastus, mene matkoille, koe elämää. Jos kuvittelet, että kaikki ajattelevat negatiivisesti sinusta vain, koska olet yksin liikenteessä niin silloin sinulla on mielenterveysongelmia. Mene psykiatrille joka voi auttaa noissa pakkomielteissä ja tarvittaessa määrätä sinulle lääkityksen niihin. Ihmiset sairastuvat joskus ja joskus myös heidän mielensä sairastuu, ei siinä ole mitään hävettävää.
Mähän sitä just nimenomaan olen matkustellut, mun tilillä oli vielä viime viikolla sitä 45 € josta mä ostin tuetun bussilipun hintaan 1,20€!! Turun keskustaan ja takaisin, bussista mä en tietenkään noussut ulos ettei musta kaikki ajattelisi kaikkea negatiivista. Enhän mä nyt mihinkään AKKAMAISEEN psykiatri hommaan lähde mäkun sitä just olenkin TOSIMIES ja oikea MIESTEN MIES!!!! Sitäpaitsi mustahan ajattelisi aivan kaikki vain KAIKKEA NEGATIIVISTA siellä psykiatritalossa!!!
:D Ei helvetti, tämä!
No kerro sä sitten "viisaampana", että mikä tai mitkä asiat sitä oikein voisivat olla rahaa ja varallisuutta tärkeämpiä??
Eikä sitä vaan itse pysty asioihin koskaan mitenkään vaikuttamaan, että helppo se on sun siinä vaan puhua siitä, että kuinka sitä pitäisi olla elämässä kaikkea muutakin.
Eikä siinä mun mielestä todellakaan ole kyse mistään mielenterveysongelmista, jos sitä välttää yksin liikkumista tietyissä paikoissa ja tilanteissa sen vuoksi, että muut ihmiset ajattelevat siitä kaikkea negatiivista. Eikä sieltä psykiatrilta kuitenkaan saisi ketään kavereita mukaan niihin baareihin tai ulkomaan matkoille, joten eipä siitä siinä mielessä olisi kuitenkaan yhtään mitään apua.
- terveys
- ystävät
- naiset
- kokemukset, matkat, esim. ystävien tai naisten kanssa
No toki terveys on tärkeä asia. Mutta kuten sanoinkin, niin eipä sitä koskaan pysty itse tollaisiin asioihin vaikuttamaan. Mistä sitä muka voisi yhtäkkiä noin vaan kavereita löytää, että pystyisi johonkin ulkomaan matkoille lähtemään.
Millä ne muut löytävät kavereita?
Jos kerran raha ja varallisuus ovat tärkeimpiä asioista nuoren miehen elämässä, niin mikset saa niillä kavereita, matkoja, tai mitään kivaa?
Unohdin listasta syyt:
- mielenterveys
- sosiaaliset taidot
- rohkeus tehdä asioita
- oikeat prioriteetit
No sillähän ne muut aina löytävät niitä kavereita, kun heillä on niitä kavereita paljon jo ennestään ja heidän kautta sitä on sitten helppo tutustua aina joka paikassa uusiin ihmisiin. Sitten vielä kun on kavereita ennestään, niin ei tarvitse koskaan yksin mihinkään lähteä, niin senkin vuoksi sitä on aina niin helppoa uusiin ihmisiin joka paikassa tutustua, kun ei ole ainakaan muut ihmiset missään sitä negatiivista ajattelemassa sen yksinolon takia.
Lisäksi monilla nuorilla on myös aina ne samat lapsuus- ja kouluajan kaverit, jotka ollaan tunnettu jo ihan varhaislapsuudesta asti, niin heidän kautta sitä aina tutustuu sitten helposti joka paikassa uusiin ihmisiin.
Silloin sitä onkin yleensä täysin mahdotonta löytää enää yhtään mistään uusia kavereita, jos sitä muuttaa nuorena tai aikuisiällä uudelle tuntemattomalle paikkakunnalle, josta ei edes tunne ketään ennestään.
No kyllähän sillä rahalla saisi ihan helposti niitä ulkomaan matkoja ja baarireissujakin, jos sitä vaan haluaisi niihin lähteä. Mutta eipä sitä vaan yksin viitsi nuorena miehenä mihinkään baareihin tai ulkomaan matkoille koskaan lähteä, kun muut ihmiset ajattelisivat siitä kuitenkin vaan kaikkea negatiivista ja ihmettelisivät kovasti sitä asiaa, että miksei ole nuorella miehellä ketään kavereita mukana baarissa ja/tai ulkomaan matkoilla.
Nämä sun listassa mainitsemat asiat sitä ovatkin just niitä asioita, joihin sitä ei pysty itse mitenkään vaikuttamaan. Eipä sitä silloin ole mitään rohkeutta tehdä erilaisia asioita, jos sitä pelottaa jo etukäteen ne muiden ihmisten ajatukset.
Juurihan mainitsin monta asiaa mitkä ovat tärkeämpiä elämässä kuin varallisuus ja tukka, mutta kerrataan vielä: ystävät, tyttöystävä ja kokemukset. Tyttöystävä ei ole välttämätön onnellisuuteen, mutta ystävät ja kokemukset ovat elämän suola mielestäni.
Kuka sitten pystyy vaikuttamaan omaan elämäänsä, jos et sinä itse? Itse olen muuttanut (useamman kerran) uusille paikkakunnille, ilman yhtään ystävää ja olen joutunut työskentelemään uusien ystävien saamiseksi, koska en ole mikään kauhean sosiaalinen tyyppi. Joudun poistumaan mukavuusalueeltani ja joskus se ahdistaa pahastikin. Se kuitenkaan onnistuu, jos uskaltaa tehdä asioita YKSIN. Olen aloittanut harrastukset YKSIN, olen mennyt tapahtumiin YKSIN jne. eikä kukaan ole ajatellut minusta negatiivista (vaikka en toki olekaan ajatustenlukija). Nuo tapahtumat eivät ole mitään missä käy kännääviä suomalaisia vaan tapahtumat jotka kiinnostavat minua itse. Niissä paikoissa välillä tulee juteltua myös tuntemattomien ihmisten kanssa.
Ja sinun kirjoituksistasi näkee, että sinulla on jonkinlaisia mielenterveydellisiä ongelmia. Ei kukaan muuten jaksa paasata joka päivä fina-tableteista, varallisuudesta ja kirvesmurhista. Vaikka olet trolli niin siitä huolimatta tuo ei ole tervettä, että käytät niin paljon vapaa-aikaasi tähän palstaan.
No silloin sitä on vaan hyvä tai ainakin helpompi panostaa just siihen rahan ja varallisuuden kartuttamiseen, jos kuitenkin itse tietää sen olevan helpompaa, kun vaikka se uusien kavereiden löytämisen ja ulkomaan matkoille pääsemisen.
Olisihan se tosi mukavaa löytää just niitä uusia kavereita elämäänsä ja päästä sitten kokemaan kaikenlaista, mutta eipä sille itse vaan mitään mahda, kun ei ole koskaan ollut mitään mahdollisuuksia mistään niitä kavereita löytää.
En vaan itse oikein harrasta mitään erityistä tai varsinkaan mitään sellaista, jonka kautta sitä voisi ihmisiin tutustua. Voisin toki käydä jossain tapahtumissa, jos sellaisia löytäisin. Mutta en vaan usko että niissä voisi mitenkään päästä muihin ihmisiin tutustumaan. Enkä oikein itse edes uskaltaisi mennä missään tuntemattomille ihmisille juttelemaan.
Eikä mulla kyllä ole minkäänlaisia mielenterveysongelmia, jos niin luulet. Enkä edes itse haluaisi joka päivä jankata näistä samoista asioista, mutta kun ne tämän palstan LANTAPERSEAIVOT vaan aina tulevat mulle jatkuvasti täällä vittuilemaan, niin pitäähän sitä antaa noiden LANTAPERSEAIVOJEN kuulla oikein kunnolla kunniansa, kun he ovat sen itse omalla käytöksellään aivan täysin ansainneet. Jättäisivät ne PASKA-AIVOT täällä sen mun kiusaamiseni, niin ei sitten munkaan tarvisi toistella aina joka päivä niitä samoja juttuja.
Sitä nyt vaan saa tällä palstalla niin hyvin sen ajan kulumaan, että sen vuoksi sitä viettää suurimman osan vapaa-ajastaan tämän palstan parissa.
Kohta onkin kuulemma muuttumassa elämä paremmaksi, kun Darkkiksesta sitä tuleekin filmitähti. Nimittäin nyt paljastuivat jo ohjaaja ja käsikirjoittaja uutuusleffasta, pääosan esittäjä sitten seuraavaksi:
http://yle.fi/uutiset/juice-elokuvan_tekijat_kavivat_juankoskella__ohjaaja_ja_kasikirjoittaja_paljastuivat/8288300
Älä vastaa kenellekään Dark-jotain trolille. Nimistäkin näkee, et ne on yksi ja sama rankkari. Olen yrittänyt villitä vastaavasti satunnaisesti samoin tavoin joitakin nimimerkkejä vastaan, mut ketään muuta ei innosta sairas palstarunkkaaminen kuin stalkkeria jonka elämä olet. Se on hullu ja sadistinen narsisti.
Mitä se tekisi kadulla, jos irti päästäisivät mielisairaalasta. Naisten haukkuminenkaan ei tyydytä. Pitää saada miehen persettä alistamalla. Vankilakundi. Kalju sikaniska joka ei koskaan opi elämään normaalia elämää.
Valitettavasti olet väärässä. Meitä DF-faneja on täällä ainakin tusina :D
Mä kun sitä luulenkin, että teitä on kymmeniä, ellei jopa satoja. Ja mä kun sitä olenkin se oikea DarkFear, mulla kun sitä on tukkakin kuin Juicella. Ja mä kun sitä en nyt pääse tänne kirjautumaan, koska äiti vaihtoi salasanan, etten mä tule tänne kiusattavaksi, niin sitä varten mä nyt laitan tuon nimimerkin perään oikein pitkän hintinhännän, koska mä kun sitä olenkin umpihomo, että tietäkää te se!
T: DarkFear, 37v ja neitsyt
DarkFear-keskustelu. Vuosituhannen hauskin juttu. Öhhöhö öhhöhö öhhöhö. Vitun vajakit.