Viimeksi kirjoittelin tänne pettyneenä siitä että toisten kerran peräkkäin sattui samanlainen feidaus treffeiltä naisen johdosta. Noo... tuosta hieman harmistuneena deittiprofiilini teksti muokkauttui aika lyhyeksi lauseen kahden pituiseksi. Ei ehken kaikkein paras profiili teksti täytyy myöntää.
Kaksi viikkoa sitten, selaillessani naisten profiileita lähialueelta, törmäsin kuvattomaan jokusen vuoden vajaa 30v profiiliin jonka teksti pisti silmään. Kyseinen nainen oli tekstin mukaan saman oloinen, nörtähtävä ja hiukan introvertti, luonteeltaan kuin miekin. Yksi harmittava klikki kuitenkin oli se että hän etsi tupakoimatonta miestä. Tähän en tosin kiinnittänyt niin paljoa huomiota ensinalkuun, kun muuten vaikutti mielenkiintoiselta naiselta.
Jokatapauksessa viesti tuli lähetettyä hänelle kysyen minkälaisia animesarjoja hän suosittelisi katsottavaksi ja kertoen muutaman mistä itse olen tykännyt. Näin jälkeenpäin luettuna oli aika lyhyt viesti ja näppäilyvirheitä turhan paljon. Vastaus kuitenkin tuli puolentunnin sisään. Samanmoisella lyhyehköllä viestillä vastaili ja sieltä se tupakointi asiakin tuli esille. Hänelle tupakointi on "major turn-off". Mikäs tässä, mie totuudenmukaisesti kerroin että olen ajatellut että pitäisi lopettaa ja viime talvena sainkin miltein lopetettua tupakoinnin.
Tästä keskustelu siirtyi asioihin joita tykkäämme tehdä vapaa-aikana ja aika pitkälti näytti olevan samanmoisia kiinnostuksen aiheita/kohteita musiikin, elokuvien, kirjojen suhteen. Jälkeenpäin verratessa muihin keskusteluihin huomaan että kirjoitin tälläkertaa 'vapaammin' eli esimerkiksi aiemmin kirjoitin vain "Tietty sarjoja ja leffoja tulee kanssa kateltua netistä ja kuunneltua musiikkia.", niin tälläkertaa tähän perään jatkoin lauseella ":) Naapurit ei ainakaan valita ko kuuntelen langattomilla kuulokkeilla musaa ja itttekseni jammailen ympäri kämppää. Kissat kyllä kattoo välillä ihmeissään, että mitähän toikin nyt koikkelehtii tuossa."
Anyways... Parin päivän viestittelyn jälkeen hän kysyy haluaisinko antaa s-postini johon hän voisi lähettää kuvansa, mikäli haluan nähdä. Vastaukseni tähän on tyyliin "Kuten aika yleinen sanonta kuuluu, "kuva olis kyllä kiva", eli mielelläni." ja samassa viestissä sekä annan s-postini että kysyn mikäli hän haluaisi tavata tässä lähiaikoina ko olen tulossa vapaille.
Kyllä, kysyin treffeille näkemättä naisen kuvaa. Tässä vaiheessa olin saanut jo sellaisen mielikuvan keskusteluistamme, että jokatapauksessa kysessä on henkilö jonka seurassa tulisin viihtymään. Kun avasin kuvan, niin... wau!
Ekat treffit sovittiin sunnuntaille parin päivän päähän. Se odottaminen ja kämppää ympäri pyöriskely oli tuskasaa. :) Mutta treffipäivä tuli ja tapaaminen toteutui. Yllätyksekseni en kasvotusten ollut niin hermostunut kuin luulin ja juttua tuntui tulevan molemmilta suht luonnollisesti, miltein kolmen tunnin ajan.
Se mikä jäi mieleen ja viehätti erityisesti oli hänen ihmettelevä ja pohtiva katse, jonka näin sivusilmällä, kun kerroin hänelle että minua kiinnostaisi joskus opetella kunnolla ihan perinteisiä paritansseja ja että olin juhannuksena ollut lavatansseissa.
Treffien lopulla molemmat kerroimme kiinnostuksen uuteen tapaamiseen ja hän ehdotti elokuvan taikka animesarjan jakson katsomista taikka jotain lautapeilä. Tässä sitä nyt on keskusteltu joka päivä molempien aloittamana ja pirulainen tuppaa miun ajatuksiin kokoajan. :) Toiset treffit on sovittu nyt viikonlopulle.
Ensimmäistä kertaa treffejä odottaessa mie tunnen itteni rauhalliseksi ja rennoksi mäni tapaaminen kuinka tai mihin suuntaan tahansa ja kuitenkin saaden häntä ajatuksista poies.
Eiipä tällä kirjoituksella varsinaista päätä/häntää ollut, mutta ajattelin kertoilla mitä miulle kuuluu.
Mielenkiintoisesti sitä lutviutuu tilanteet.
8
58
Vastaukset
Toiseksi viimeisen kappaleen viimeinen lause pitäisi kuulua;
"[...]ja kuitenkin saamatta häntä ajatuksista poies."
Myöskin pitännee mainita että tässä toista päivää olen ollut tupakoimatta. :) Eiköhän tämä tästä, kun pientä motivaattoria on takana.- söldkfaök
Kiva kuulla kivojakin kokemuksia tältä palstalata :) onnea ja ota vaan rennosti!
Kiitos tarinasta!
- palstailija
Onnea! Ihmettelisin jos ei teikäläinen löytäisi seuraa :). Nähtävästi oot saanut kirjoituksissasi näkyvän rentouden siirrettyä myös niille treffeille. Jännittäminen on normaalia, mutta pirulainen, jos liikaa jännittää antaa itsestään väärän kuvan. Eikä sellasesta ihmisestä saa paljon irti. Rennosti vaan eteenpäin :)
Kiitos kun toit edes hieman positiivisuutta tälle palstalle. Lycka till jatkossakin ;)
- Tulevaisuus.odottaa
Tällä menolla pääset kohta tapaamaan hänen kakanväriset lapsensa. :)
- Ex-----PUA
Hyvä homma. Olen kanssa kuullut, että kuvattomat voivat olla varsin kivoja yllätyksiä.
Toivotaan parasta, ja että kolmas kerta toden sanoo. - hyväätorstaitaaa
Onneksi olkoon!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1827692Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1365279Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y562791- 2782398
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu1332336Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5742148Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont742118Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat
Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi81780Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.571166Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.721154
