Mulla on salasuhde erään miehen kanssa. Se ei tiedä että mulla mies, eikä mun mies tiedä että mulla toinenkin kuvio menossa.
Musta tuntuu, että tää mies ei halua multa ehkä kuitenkaan muuta kun seksiä. Siitä ei kuulu heti seksin jälkeen pariin päivään mitään ja sit taas alkaa yhteydenpito. Taitaa olla renttu tapaus. Mut hei miehet? Onko seksin jälkeen aina niin
itteensä täynnä, et ei ole ikävä yhtään ym.
Mulla ja monella mun naispuolisella ystävällä on niin päin, että heti eron jälkeen on kova ikävä ja sit muutama päivä väliä ja ikävä senkun "laimenee". Ja sit miten miehet käyttäytyy: Niitä ei tunnu muutaman päivän ero paljoa kirpasevan, mutta mitä kauemmin aikaa ollaan oltu erossa, niin miehen ikävä kasvaa. Onko muilla näin?
Ja sit toinen kysymys? Mikä on hyvä määrä tavata viattomasti ilman seksiä, ettei nainen vaikuta liian helpolta? Kerran tapailin erästä miestä ja mentiin sänkyyn vasta kuukauden tapailun jälkeen (noin 15 kertaa ehdittiin nähdä ilman seksiä). Sit kun erottiin riidoissa, (sillä olikin vielä vanha tyttöystävä mukana kuvioissa ja mies jäi kiinni), tää mies kehtasi väittää naiselleen, että minuun se ei koskisi pitkällä tikullakaan ja pillua tunnun helposti antavan. Sen jälkeen oon ollut varovainen...
Miltäs kuulostaa? Omia kokemuksia?
Musta tuntuu, että tää mies ei halua multa ehkä kuitenkaan muuta kun seksiä. Siitä ei kuulu heti seksin jälkeen pariin päivään mitään ja sit taas alkaa yhteydenpito. Taitaa olla renttu tapaus. Mut hei miehet? Onko seksin jälkeen aina niin
itteensä täynnä, et ei ole ikävä yhtään ym.
Mulla ja monella mun naispuolisella ystävällä on niin päin, että heti eron jälkeen on kova ikävä ja sit muutama päivä väliä ja ikävä senkun "laimenee". Ja sit miten miehet käyttäytyy: Niitä ei tunnu muutaman päivän ero paljoa kirpasevan, mutta mitä kauemmin aikaa ollaan oltu erossa, niin miehen ikävä kasvaa. Onko muilla näin?
Ja sit toinen kysymys? Mikä on hyvä määrä tavata viattomasti ilman seksiä, ettei nainen vaikuta liian helpolta? Kerran tapailin erästä miestä ja mentiin sänkyyn vasta kuukauden tapailun jälkeen (noin 15 kertaa ehdittiin nähdä ilman seksiä). Sit kun erottiin riidoissa, (sillä olikin vielä vanha tyttöystävä mukana kuvioissa ja mies jäi kiinni), tää mies kehtasi väittää naiselleen, että minuun se ei koskisi pitkällä tikullakaan ja pillua tunnun helposti antavan. Sen jälkeen oon ollut varovainen...
Miltäs kuulostaa? Omia kokemuksia?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Se että sun toinen hoitos ei halua sustä mitään muuta kuin seksia on sulle oikein. Mitä petät miestäs. Olet kone = Slotmachine = Slut!
Ja ei ole mitään virallista määrää tapailuun ennen seksiä. Seksi tulee sitten kun sen aika on tulla. Ekoilla treffeillä tai sitten tokilla tai vuoden jälkeen. Mitä väliä. Seksi ei ole se pää pointti suhteessa kuitenkaan.
Samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa, mene itseesi. Jätä poikaystäväsi jos haikailet muiden perään.
Usko mennyt pian naisiin kun omalle kohdalle on sattunut useampia jotka hyppäävät sänkyyn kerran tai useammin ja myöhemmin kertovatkin olevansa varattuja. En koskaan ole sen jälkeen ottanut yhteyttä tai vastannut viesteihin/puheluihin. Kukapa nyt horoa naista haluaisi.
Joo kiitos että sanotte suoraan! Tiedän oon slut, huora paskapää. Ja itse tuomitsisin kanssa mun käytöksen. Mutta minkäs teet kun oma mies pihtaa, aina syynä stressi, väsymys, ja vaatimuksena on et mun pitäisi pukeutua mauttoman seksikkäästi julkisilla paikoilla että mieheni omituinen fetishi toteutuisi ja sitten muka onnistuisi...bullshit. Kaikkeni oon yrittäny, pahimmillaan harkitsin silikoneja ym.. Eli ei ole mullakaan ollut helppoo suhteessa. Ja mieheni on myös pari vuotta sitten (kun uskoin vielä aitoon rakkauteen) tullut jätkien kanssa laivareissulta lontit kaulassa. Ja sillä aikaa minä silitin pesin ja silitin kotona mieheni vaatteita ja odottelin kultaa kotiin. Nyt minä vihdoin 2 ja puolen vuoden jälkeen olenkin se kusipää osapuoli.
Olemme suunnitelleet taukoa (joka tuntuis myös teennäiseltä vaihtoehdolta). Eli vaikeudet siis alkoi jo ennen tätä salarakasta. Eli tää uusi salarakas ei siis ole syy, vaan seuraus.
Eli tiedän, olen itsekäs, koska pelkään olla yksin. Mutta kiitos kuitenkin että sain yhden mulle nyt arvokkaan mielipiteen tosta edellisestä vastauksesta. Eli mun ei missään nimessä kannata kertoa tälle "salarakkaalle", mitä puuhailen. Ei nyt eikä myöhemmin. Eilen olin nimittäin vähällä kertoa. Silloin oon takuuvarmasti sen silmissä horo, eikä se luottais muhun ikinä, kun tietäisi totuuden musta ym.
Jos se sun mies pihtaa ja sanoo syyks stressin, väsymyksen jne ja sen lisäks haluu sun pukeutuvan julkisilla paikoilla mauttoman seksikkäästi... voisin olla melko varma et sä oot tosiaankin sille se paidan silittäjä. Sillä on joku toinen nainen, jolta se saa seksiä mut ei ilmeisesti sileitä paitoja. Sua se voi näyryyttää kotona tai missä vaan sillon kun haluaa.
Mut enpä nyt oikein usko et se sun toinen mieskään muuta haluu ku seksiä, nii ja tuskin sinäkää muuuta haet koska onha se sulle "se toinen mies". Jos onnellisen suhteen haluut ni mun mielestä kannattas lempata molemmat ja laittaa haku päälle. vaik siin joutuukin ehkä vähän aikaa viettäämää elämäänsä yksin mut ei tää mitää nii hirveetä ole. Koita selvitä =)
Mikäs se pääpointti sitten on. Syöminen,nukkuminen,tv katselu ja turha lässytys? Kyllä seksi on se joka sitoo yhteen!
pilluahan me normaalit miehet naisilta haemme ja olemme valmiita vaikka esittämään mukavaakin tyyppiä sen eteen. panon jälkeen mies on hetken tyytyväinen kunnes show must go on taasen.
itse olen hoitoalan ammattilainen ja käytän sumeilematta hyväkseni sitä että vetoan naisiin mukamas ajattelevana ja tunteellisena ihmisenä..mutta tosiasiassa hakeuduin alalle koska tällä alalla sää tosi hyvin pesää tyhmiltä naisilta------------> vedätyksen ammattilainen.
..että jonkun täytyy valita opiskelu/ammatti sen perusteella että sit saa naisia.Pistää mietityttää että miten epätoivoten täytyy olla.Aika pelottavaa.
Ja vielä miehet:
Onko toivoa että tästä panokaverista voi kehkeytyä jotain vakavampaa. Tunsimme toisemme n 5 vuotta sitten. Tapailimme silloin tällöin. Siinä oli noin 3 vuotta taukoa, kun ei nähty. Tämä mieskin oli seurustellut siinä välissä. Eli löytyy myös näköjään seurusteluainesta, kunhan oikea nainen löytyy.
Nyt olemme tapailleet noin kuukauden ja vasta kuudennella kerralla hässäsimme oikein kunnolla.
Eli voisko toimia, jos nyt alkaiskin vähän pihtaamaan ja ehdottelisi kaikkea muuta toimintaa, kun seksiä..? En uskalla ottaa suhdeasioita puheeksi, hän varmaan ahdistuisi...ENkä halua missään nimessä roikkua..
No ei kyllä ole toivoakaan: salarakkaaseen ei kunnon mies voi rakastua ja jos renttu rakastuu niin se kestää seuraavaan salarakkaaseen asti. Ja koko suhteen ajan on saatanallisen epäluuloinen ja mustasukkainen.
"Mulla on salasuhde erään miehen kanssa. Se ei tiedä että mulla mies, eikä mun mies tiedä että mulla toinenkin kuvio menossa. "
JA
"Taitaa olla renttu tapaus. "
Hahhhaaahhhaaaaah!
Tänne tuut kehumaan että olet täys lunttu ja lutka...voe rähmä noita horatsuja
ok.
A. Sä petät ukkoas koska se ei ole sulle hyvä! Se pihtaa ja ehkä jopa pettää jne. Alitajuntainen kosto!
B. Sä petät tätä salarakastasi myös koska et kerro sille että olet varattu. Tyhmää!
C. Todennäköisesti menetät kummatkin ja olet taas yksin.
D. Jospa kasvaisit alkuun vaikka vähän ja katsosit sitten peiliin ja mieti mitä tuli itse tehtyä väärin.
E. Olen itse mies, asun avoliitossa ihanan naisen kanssa. Seksiä tulee harrastettua vain viikonloppuisin koska olen todellakin stressantunut viikolla. Teen joka päivä 9-13h työpäiviä ja ilalla haluan vain rentotua ja löhötä sohvalla oma nainen kainalossa.
Se että oma mies muka pihtaa ei ole syy pettämiseen. Niin ja ei se mies väsyneenäkään ala käskemällä panemaan, ellei ole 16 vuotias myöhäispuperteetti jolla stondaa 23h/7.
Et välttämättä ole horo, lutka jne. Ehkä taisi tulla vain ny mokattua ihmisuhteet taas kerran. Ja jos seksi on sulle suhteessa tärkeämpää kuin tunteet ja yhteiselo, suosittelen että jatkat sitten sinkkuilua ja noudat kotiin tarvittaessa yhdenillan hoitoja! Tai hankit vakituisen seksisuhteen.
Tommosesta seksinvuoksi seurustelusta kun ei tule mitään!
olen sitä mieltä että jokainen tehköön niinkun haluaa ja tosiasia tuntuu olevan se,että miehet yleensä seksin jälkeen eivät ole yhteydenpidossa aktiivisia,kunnes puute alkaa jäytämään ja muistetaan se oman naisystävän olemassaolokin...mulla itselläni puoli vuotta kestänyt seksisuhde vanhemman,vapaan poikamiehen kanssa,tietää mun elämäntilanteen(eli oon varattu)ja seksin takia miltei pelkästään tässä eteenpäin taaplataan.molemmat tietää että suhteesta ei ehkä pidemmällä tähtäimellä muuta kehitykään.alussa olin närkästynyt kun ei viestiä tullutkaan heti seuraavana päivänä tapaamisesta,mut sit opin sen että tollaiset ikuiset poikamiehet ei edes osaa pitää yhteyttä kovin useasti.
ne on.saparo molemmissa päissä.naiset ensin ,heikoille jäille.ja potku perseeseen vauhdiksi!
Mullakin muutama säätö,yksi mies ihmetteli miksen laita itse ensin viestiä,jos hänestä ei kuulu. Sanoin,että se on säälittävää jos nainen alkaa perään ruikuttaa. Kolme miestä on täasä ollut panoina. Yhdelle totesin kiitos hetkistä ja lahjoista,koska meni viikkoja,ettei kuulunut ja sitten ilmestyi autolla pihaani ja laitto tule ulos juttelee ja ajatteli olevan hienonkin yllätys. En mennyt.