Hei, oon normaali painoinen tyttö, 158 cm pitkä ja painan 56 kg. Vartaloni on aika timmi muuten, mutta kädet..... Ikuinen ongelmani on nää mun kädet :(
Käyn salilla 1-3 kertaa viikossa ja lenkillä satunnaisesti aina joskus. Yritän aina treenaa käsiänikin mutta ei niissä vaan tapahdu mitään :( tunnen että käsissäni on aika isot lihakset, mutta ne on tän "pehmeän" alla eli ei näy yhtään ulospäin :c miten saisin käsistä lihakset näkyviin?
Käsistä ylimääräinen pois,miten?
3
87
Vastaukset
- hpv
Lihasten näkyminen vaatii aika matalaa rasvaprosenttia eikä sellainen ole kovinkaan suositeltavaa kovin nuorelle naiselle. Vähäinen rasvan määrä näet aiheuttaa ongelmia hormonitoiminnalle.
- Keski-iässä
Jos sinulla on lihasta, niin kätesi tuskin voivat olla kamalat. Oikeasti käsivarret näyttävät paremmilta, kun niissä on vähän massaa. Rasva lihaksen päällä ei haittaa Nuorella tuskin on vielä roikkuvaa rasvanahkaa, kuten minun iässä saattaa jo olla.
Keski-iässä sitä vasta tajuaa, miten naurettavien ulkonäköasioiden vuoksi on stressannut nuorena. Yleensä nuori ihminen on itsessään kaunis. Jossain vaiheessa kaikki kauneusvirheet alkavat kerääntyä (luomet, rypyt, harmaat karvat, laajentuneet verisuonet, epätasainen iho, roikkuva nahka, rasvakertymät, kuihtuneet lihakset, huono ryhti jne) ja vasta silloin tajuaa, mitä on menettänyt!- 11.10
tuo on niin totta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077706
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1075888- 835147
- 1394516
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552947
- 582898
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562036