Työajan pidentäminen/lomarahojen leikkaaminen?

Siinä olisi pelastusta Suomentalouden parantamiselle.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

toki.. mutta ihmetyttää että jatkuvasti tuommoisia tappioita tekee niin ei olla leikattu kuluista.. rahaa lentelee ulkomaille ja ties minne. kyllä se täytyy itse jokaisen myydä vaikka toinen auto jos menot menee ohi tulojen. tyhmiä päättäjiä ollut ja nyt kovat päätökset iskee..

Äänestä

Kun yrityksellä menee hyvin, johtaja katsovat sen johtuvan heidän kyvyistään, ottavat bonukset ja muiden kiitokset vastaan.

Kun yrityksellä menee huonosti ei yksikään johtaja tunnusta sen johtuneen johdon kyvyttömyydestä. Näin se on VR:n Mikael Aro

Taitaa olla johdossa vikaa

Äänestä
  • Kyllähän tässä todelisuudessa on takana tämä siirtolaisten otto tänne, se on kallis osto suomelle, vielä olisi kestetty tuo kreikan lahja kun se on ollut odotettavissakin mutta kun tuli tämä samaan aikaan niin eipäs enää rahat riitäkkään, ja tämä asia on sellainen että ei ole kertamaksu vaan heitä täytyy alkaa elättämään täällä nyt loppu ikämme ja nämähän vaan lisääntyvät, kun miehet ovat tänne tulleet alkavat he vaatiman omaisiaan myös tänne, ei tule loppua. VR menee Brittiläiselle miljardöörille koska valtio suosii ulkomaista ostajaa, on halvemmat taksat kun sumalaisella, minusta juuri tällaisissa asioissa suomi menettää tulojaan sekä omaisuuttaan.

    Äänestä

Jos suomi velkaantuu niin eiköhän se eu auta niinku kreikkaaki. Ei hätää.

Äänestä

leikkaisivat ministerit/kansanedustajat omista lomarahoista sekä pidentäis työaikaa...tasapuolista

Äänestä

Sellainen on huono demari, joka ei nyt lakkoile. Kerrankin ihan luvan kanssa. Minun pörsille ei ole köyhillä asiaa. Valtion talous saadaan kuntoon työttömyyspäivärahaa pienentämällä, ei minun palkastA oteta

Äänestä

Olemmeko nähneet jotain dokumentteja , että taloutta tulee parantaa , vieläpä almuja leikkaamalla . Ei ole varmuutta siitäkään , että olemme velkaantuneet . Eiköhän nämä sekoilut johdu holtittomasta maahanmuutosta , mutta kuten tiedetään todellista syytä ei koskaan kerrota .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arskiaa kirjoitti:

Siinä olisi pelastusta Suomentalouden parantamiselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu