Moikka kaikille!
Olen perus introvertti. En ole niin ulospäinsuuntautunut. Pystyn aina puhua työasioista kuitenkin. Pyrin olemaan aina reilu työasioissa. Kuitenkin mulla pientä erimielisyyttä yhden ihmisen kanssa.
En ole maailman paras tapa tervehtimään kaikkia ihmisiä, koska viihdyn aika paljon omalla mukavuus alueella. Tämä ihminen nauttii olla huomion keskellä. Jos häntä ei heti moikata, niin hän sitten kiukkuisena tervehtien yrittää saada mun huomioita.
Olen huomannut että hän on saanut muitakin ihmisiä inhoamaan mua.
Hän ei vaan ymmärrä että ihmiset on vaan erilaisia.
Olisko mitään vinkkejä teiltä???
Miten selviän huomion hakuisesta ihmisestä?
15
141
Vastaukset
- työhelvetti
Tappamalla !Mitään muuta keinoa ei ole sillä hän järjestää sulle potkut ton takia.Olet hänelle punainen vaate koska et suostu hänen metkuihinsa.Yksi tapa työpaikkakiusata on pakottaa toinen epämukavuusalueelle sillä introverttiä kohdellaan työelämässä kuin paskaa
- btrvedcws
"Tappamalla" Onko ihmiset oikeesti näin vitun idiootteja???
- työhelvetti
Taidat itse olla se suurin idiootti kun luulet että saat homman loppumaan järkevillä konsteilla!Narsisti kun ei 3 vuotiaan ajattelukyvyllä varustettuna ymmärrä tekevänsä väärin.Olet narsistin silmätikku ja hän ei jätä rauhaan ennenkuin olet saanut potkut tai tuhonnut elämäsi.Et saa apua keltään kun muut eivät halua joutua myös kiusatuksi.
- työhelvetti
Koita nyt jo hyvä ihme ymmärtää että hyvät ihmiset voittaa pahan vain elokuvissa.Toista se on realiteetissä paha jatkaa toimiaan kunnes joku pysäyttää hänet lopullisesti.Tai on vielä yksi vaihtoehto vaihda työpaikkaa saatat selvitä ilman tappamista
- btrvedcws
Mä en ryhdy pelkuriksi! Enkä tapa ketään ellei oma henki jollakin lailla uhattuna. Kyl mä mielummin moikkaan, niin pääsen helpommalla.
- työhelvetti
Heh heh ja luulet että moikkaamalla kaikki on hyvin.Mun kohdalla tämmöinen ihminen usutti koko työyhteisön vaatimaan tervehtimistä ja ahdisteli vapaa-ajallakin.Usutti naapurit kimppuuni ja koko kylän.Sitten järjesti potkut ja alkoi ahdistelemaan järjestelmällisesti.Nyt tuntemattomat on jatkuvasti vailla tervehtimisiä vaikka en ole ollut kohta 2 vuoteen työelämässä.Ilmeisesti tämmöinen mitätön huomionkipeä ihminen on niin vailla hyväksyntää että ottaa likaiset konstit käyttöön.Eilen menin syvälle metsään retkelle ja varmaan 5km lähimpään asumukseen ja eikö jotkut saatanat tullu sinnekin vaatimaan tervehtimisiä ja lässyttämään tikusta asiaa ynnä opettamaan kuinka grillataan makkaraa.siis ihan tuntemattomat ihmiset alkaa komentelemaan.Ilmeisesti muut ihmiset pitää tappaa jos haluaa oikeudenmukaista kohtelua?Mun elämä ei ole kiinni siitä jos tervehditään mutta mitättömien ihmisten elämä on!Ilmeisesti mun elämä piti tuhota kun 100 muuta työyhteisön jäsentä ei riittänyt tervehtijöiksi.
Tämä ihminen kiristää mua vissiin lopun elämääni.Ainoa mitä täm,ä ihminen unohtaa on että kohteli mua kuin paskaa töissä vuosikausia ja oli sitten vailla tervehtimistä ja teki minusta kiusaajan.Ei auta muu kuin ryhtyä raivaamaan muita tieltä jos aikoo pärjätä elämässä
- btrvedcws
"Usutti naapurit kimppuuni ja koko kylän" jollakin on tainnut mielikuvitus mennä liian pitkälle.
- työhelvetti
Kiusaajani käytti just samoja sanoja kun usutti työyhteisön kimppuuni joten olet itse kiusaaja nyt vasta hoksasin!
- työhelvetti
ja kaikenlisäksi et ole introverttiä nähnytkään
- KaikenmaailmanTappauksia
Repesin tuolle "tappamalla" kommentille, koska vaikka mitä ilmeisemmin ja toivottavasti se oli vitsi, niin siinä on totuuden perä. Noista sairaista tapauksista ei eroon pääse. Niinkuin joka stanan lärviä joka eteen päivän aikaan ilmaantuu pitäisi tervehtiä, ja sama huomenna uudestaan... Ihmisellä on vapaa oikeus olla hiljainen/asiallinen. Puhutaan asiallisesti silloin kun on asiaa, ei työ"kavereiden" kanssa tarvitse yrittää teeskennellä mitään muuta kuin on. Olen riittämiin nähnyt jo tähänkin ikään 34v. mennessä kaikenmaailman kaksinaamaisia tyyppejä jotka teeskentelevät välillä myönteistä ja empaattista mutta todellisuudessa ovat narsisteja/psykopaatteja ja/tai muuten vaan mulkkuja, miksei voisi olla vain asiallisia ja unohtaa muut teatterit.
- työhelvetti
Olet pahimman luokan narsisti joka esittää introverttiä ja paljastuit yhdestä jutusta kun tarkemmin luen aloitustasi!Ne jotka on oikeasti joutunut kiusatuksi joutuvat mitätöidyiksi sunlaisten takia.
- btrvedcws
En pidä itseäni narsistina. Tuntuu ettet tainnut mun kommentista tykätä. Ei ollut tarkoitus loukata, mutta on älytöntä ajatella että koko kylä/maailma on itseään vastassa jonkun ihmisen takia. Tuolla tavalla tulet hulluksi.
- työhelvetti
Jos olet kerran traumatisoitunut narsistista kaikki ihmiset joilla on narsistisia piirteitä ovat uhkia riippumatta siitä tunnetko heidät vai et.Tunnistat narsistin loppuikäsi kokemuksesi perusteella ja alat varomaan tietynlaisia ihmisiä.Mutta minun tapauksessa narsisti keksi semmoisen hyvittelyn että kun mahdollisimman moni ihminen huomioi minua niin asia on korjattu. (tietenkin hänen mieleisensä ihmiset,hänen kaverinsa ,ym tutut).Eli hän pitää minua samanlaisena kuin itseään ja auttaa mua samalla tavalla kuin haluaisi itseään autettavan.siis ihmisiä vailla tarkoitusta ympärille hössöttämään joista et edes itse ole kiinnostunut.narsistille toimii miljoona ihmistä mutta ei introverteille jotka ovat tarkkoja siitä kuka kelpaa.
hän ei käsitä sitä että vain ihminen joka ymmärtää introverttiä kelpaa ja narsisti on kaikkein ymmärtämättömin
- työhelvetti
En käsitä mitä minussa on sellaista ettei narsisti voi jättää rauhaan?kun en itse näe hänessä mitään??Osaa kyllä olla niin maan pirusti haitaksi
- Älä_vaan_tervehdi
Älä vaan tervehdi. Jos se jotain tiuskasee, niin älä välitä. Ei se mitään potkuja sulle saa. Ei työelämässä kaikki toisiaan välttämättä tervehdi. Tärkeintä on että saat työt hoidettua. Jos se alkaa sua ahdistelemaan, sanot suoraan että tuo on sua kohtaan todella kuormittava ja pyydät vaan häntä lopettamaan. Kaikkia ihmisiä ei ole pakko miellyttää. Työpaikalla tärkein asia on työ. Joskus tulee kyllä vastaan niitä jolle ei vaan hissi kulje ihan ylös asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1992617
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1152301En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761638Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911139- 471058
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va491043- 99971
- 46783
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6783- 102737