Nyt on pystyssä sivusto http://www.eroaammattiliitosta.net/ . Sieltä löytyy tietoa liittojen jäsenmaksuista, eroamisesta ja ansiosidonnaisesta työttömyysturvasta. Liittoonhan ei tietenkään kannata kuulua pelkän ansiosidonnaisen takia, sillä sitähän ei maksa liitto vaan kassa. Usean liiton tapauksessa kannattaa säilyttää kyseisen alan kassan jäsenyys, koska se on usein YTK:ta edullisempi.
Yritin rekisteröidä eroaliitosta.fi:n .com:in ja .net:in, mutta yllättäen Erityisalojen Toimihenkilöliitto ERTO ry oli rekisteröinyt jo nuo domainit. Ilmeisesti silläkin puolella on odotettu tällaista. Hassua.
Yritin rekisteröidä eroaliitosta.fi:n .com:in ja .net:in, mutta yllättäen Erityisalojen Toimihenkilöliitto ERTO ry oli rekisteröinyt jo nuo domainit. Ilmeisesti silläkin puolella on odotettu tällaista. Hassua.
Vastaukset 10
Vanhimmat
https://static.ylilauta.org/files/7v/orig/4dcyutqe/haistapaskalogo.jpg
Missä se loismaanliittolaisten joukkovoima lymyää? Luotatteko tosiaan kokoomusnuorten paskanjauhantaan ennemmin kuin oman alan ammattilaisiin.
Hienoa työtä. Ay huijareiden ammattirikollisuus on kitkettävä kokonaan. Niiden kirjanpitokin on salainen.
Ei ole kokoomusnuorten pitäisi tuntea yhdistyslaki kaikki kirjanpito on julkista senkus menet pyytämään paperit tiskiin.
Ei ole. Ammattiyhdistyksien kirjanpitoa ei saa kukaan.
Mielenosoituksessa ollut kiljuva nais-sika on palannut kotiin?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1442633025735.html
Eroa jo tänään. Liiton jäsenet on mustalla listalla yrityksissä.
Loimaalaisia parasta aikaa kartoitetaan meidänkin työpaikalla.......tulevaa varten
Aivan loistava aloite! Tällainen sivusto on varmasti ehdolla vuoden talousteoksi! Kiitos!!