Rajat kiinni-mielenosoituksessa oli peräti KUUSISATAA IHMISTÄ!
Norrbottenin medioiden mukaan
ylevalehtelijoukkovoim
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oli hienoa toimintaa torniolaisilta. Milloin saadaan väkeä tarpeeksi rajan pysyvään sulkemiseen? Hallitus ei näytä laittavan tikkua ristiin. Tällä tahdilla n.1000 tulijaa päivässä, kestää noin 160 päivää ja näitä on enemmän kuin kantaväestöä lapissa. Varmaankin halukkaita auttajia asialle löytyy
On se hyvä että Tornioon saadaan vähän fiksumpaa sakkia , vaikka sitten pitäisi ulkomailta tuoda. Kyllä näkee mitä se sisäsiittoisuus tekee.
Taas tämä köpö sekaantuu, on ne van fiksuja sinun näkökulmastasi katsottuna nehän osaa laistaa kaiken työn ja käyttää älypuhelinta, voi mahoton ko onki fiksuja.
Mistä pirusta ne näytti uutisissa niitä ihmisiä ko oli naisia ja lapsia muka Torniosta, se oli varmaan ruottista, se rakennuskin oi outo, eihän ne täällä ole tuollaisessa vastaanottotalossa.