Sallassakin ilmeisemmin varttuneempimies kuulopuheitten perusteella,myy opiaattipohjaisia nappeja.Kemijärveltä asti käy asiakkaita.
Mömmönmyyjä
Tietoako
796576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 79
Vanhimmat
nii kuulemma myy ja kuuluu pärjäävän hyvin. tähti kiiltää auton keulassa ja onku euroopan omistaja...perkl....
eikö tätä nappikauppiasta uskalla kukaan käräyttää.
Sama homma jatkuu edelleen pilleristillä. Poliisille on kyllä tietoa annettu.
Kiitti vinkistä. Vois parit napit ostaa heti kohtapuoliin. Niinhän se on että vain otettu lääke auttaa.
aha. ei sitten näkyyn mee hyvin sullakaan. sekoile ihan rauhassa, mutta älä retostele näillä sivuilla.
Kertokaahan nimi tai ainaki lisää vinkkejä :D
Ei sentään nimiä täällä,sitähän joutuu leivättömän pöydän ääreen.Korkeintaan poliisin vinkkinumeroon.
Joo,totta on. Olen henkilökohtaisesti joutunut kärsimään monet vuodet,kun läheinen on asioinut tämän pillerinpyörittäjän kanssa. Olen maininnut asiasta eräälle taholle,niin ei muuta kuin levitellään käsiä. Olen myös aikonut tehdä poliisille nimettömän ilmiannon,neuvoksi olen saanut,ettei kannata koska tämä henkilö voi kostaa. Jotain kamalaa täytyy tapahtua,että tämä nilkki saadaan kiikkiin.
Mielenterveys-ja päihdepalvelut lakkautettu Sallasta. Eihän niitä vuosiin ole oikeastaan ollutkaan. Sama tilanne kuin Pelkosenniemellä ja Savukoskella. Kemijärvi viime vuosina täysin rappeutunut. Kunnon työntekijä ei saa minkäänlaista arvostusta. Kun ulkopuolinen tulee katsomaan tilannetta niin ei voi kuin kauhistua. Koko homma epätoivoista tulipalon sammutusta. Säästämisen nimissä palvelut alas. Äärimmäisen vastenmielinen kaksinaamainen perseennuolija "hoitaa" Savukoskea ja Pelkosenniemeä.
Jaa Sallassa on edelleen mielenterveys- ja päihdepalvelut. Sama kijoittaja kuin koulupsykogi ym esiintyy jotenki on katkera ihminen
Niskalaukaus
Ei täällä mitään ole. Sairaanhoitajaakaan ei valita, jotta tulisi säästöjä. Se on toimintojen lakkauttamisen syy. Kun ei ole palveluja ei ole kuluja.Salla saa lähettää potilaita erikoissairaanhoitoon, mutta Kemijärvi ei saa lähettää, koska ovat niin täydellisiä osaajia, että koko Suomi pyytää heiltä neuvoja.
Salla vai Kemijärvi päätä jo
Sallassa on aika hiljaista nykyjään,ei keskustassa baareja tai ravintolaa.Ei tule yrityksiä kun ei ole ostovoimaa.Nuoret lähtevät suurimmaksiosaksi maailmalle..Annettaisiin valtiolta rahaa työttömien auttamiseksi oppisopimustöihin se luo oikeasti töitä kun yritykset oppivat tuntemaan oikeasti ihmisen.Palvelualoille kilpailua lisää etenkin kiinteistönhoitoon niin tulisi uutta säpinää ja tarmoa.
Kunta voisi ostaa palveluja nuorille jotka olisivat vanhusten seurana se loisi alun tutustua työelämään ja olisi hyvä koska monien vanhusten lapset ovat maailmalla.
Poliisit turvapaikanhakijoiden kanssa. Palvelut ajettu alas. "Ei meillä ole palveluja, mutta ei me niitä tarvitakkaan." Tyhjä tila huumekaupalle.
onko tää myyjä ennen asunut kemijärvellä?
Vaal. pun mesellä ajeleva ent. Kemppalainen?
Korjaan viinin punaisella
Jaha, kunnianloukkaussyyte tulossa. Odottelehan haastemiestä ovellesi piakkoin - PELLE!
Ei ole tulossa muuta kuin perätön ilmianto sinulle Pelle.
Ei ole sairaanhoitajaa eikä psykologia. "Työnohjaaja" ohjannut siihen suuntaan, että sellaisia ei tarvita. Nimenomaan Sallassa saatu sellaista ohjausta. Naista yrittivät ostaa eräältä kauppiaalta työorjaksi. Ei onnistunut.
Jaha, kunnianloukkaussyyte tulossa. Odottelehan haastemiestä ovellesi - PELLE!
Miten kunniattomalla voi olla kunniaa. Miten sellaista voi loukata, mitä ei ole olemassa. Etkö ymmärrä, että myös muilla on kunnia ja ihmisarvo?
Kun ihmistä kohdellaan kuin tavaraa, tuotantoeläintä tai kuin myytävää huoraa, se on kunnianloukkausta. Pahinta loukkausta, mitä voi olla olemassa.
Kemppa ja oulu
Miten ne hörhelöt Sallassa, antaako ne tavallisten ihmisten ja etenkin lasten olla rauhassa?
Voi pyhäjysäys teitä nuorten lasten vanhempia.....HERÄTKÄÄ JO. Mömmönmyyjä ajelee pitkin kyliä ja kauppa käy. Autossa takapenkki nuorisoa täynnä. Tehkää jotain ennenku on myöhäistä.
Tämä on todellista!!!! Tehkää jotain.
Mersu tai Pemari alla, jolei oo Kaalo on Nappikauppias diilaamassa roinaa
Eikö teistä keheveli Sallalaisista ole pieksämhän tuommosta hempulia?
Täälä vain netissä itkettä niinkö akat
Tuo sallalainen muuten kirjoitetaan pienellä - tässä tapauksessa ERITTÄIN PIENELLÄ!
Sillon ei kauppa käy kun kukaan ei osta....
Jos joku tarjoaa huumeita niin muistakaa kiittää. Huumeet on kalliita.
Jokke
onko tämä sama henkilö joka aiheutti Kemijärvellä kuolonkolarin?
Nimi on jo tullukki esille. ei tainu olla osuutta Kemijärven kuolemisiin. Mutta navetan taakse saia ko. eläimen viedä.
Niskalaukaus ja ei muuta..
mistä tää kaveri löytyy,pitäis saada hiukan vauhtia?
Saatana vasikat, te ette tiiä!!
pidähän pikku-runkkari pienempää ääntä. sinut on paikallistettu. jälki ja kyyti on kylmää...
Legot sisään tollaselta,se on ainut oikea tapa.
Vai mömmönmyyjä. Mistä sai mömmöt? Onko naiskauppias hommannut Sallalle sellaisen henkilön,joka mömmöjä kirjoittelee?Sallan sote-johto mielistynyt tähän naiskauppiaaseen ja hänen tarjoamistaan palveluista on ainakin ennen ollut kiinnostunut.
Uuvella mersulla ajellaan!!!?
Ja sekös teitä kyläpoliiseja niin harmittaa :D
Mömmöjä voi napsia kiljun kans, ja puolella paranee jos siihen vielä pölläyttää pilveä
Vieläköhän tuo kyseinen setä pyörittää tuota apteekin haarakonttoriaan?
Mahtaakohan myydä omia vai mustan pörssin lääkkeitä? Jos myy omiaan mihin on resepti niin ongelmanhan luulisi ratkeavan sillä kun ottaa reseptit pois?
Vieläkö ralli jatkuu?
Ketäs kemppalaisia on asiakkaana? Selittäisi paikkakunnalla pyörivää hullunmyllyä?
Millainen hullunmylly ja mitä on tapahtunut?
Vieläkö kauppa käy?
Eiköhän se varmaan käy niin kauan kun kyseinen kauppias asuu paikkakunnalla.
Onko se nappihatsi persu?
Kaikkeen te maalaistollot sotkette politiikan. No eipä siellä paljonkaan muuta ajateltavaa ole.
Vieläkö kauppa käy ja missä tämä nappikauppias asuu?
Eiköhän se siinä ihan Sallan kylän pinnassa.
vejelkää korville sitä kunnolla jos se auttais?
Ei uskalleta,tulee vielä tuomio pahoinpitelystä ja korvaukset päälle.
Mielestäni hän on kunnon kansalainen. Maksanut ikänsä veroja nii kuin me muut ja saanut Sallaan hyvää aikaan. Kova työmies siis kyseessä joka ei tingi työpäivän pituudessa ja tuskinpa jää ikinä eläkkeelle toimestansa. Tulisi monella ottaa esimerkkiä siitä miten kansalais velvollisuuksia hoidetaan.
Ei poliisia kiinnosta myykö se nappeja vai ei. Poliisia kiinnostaa vaan selvät tapaukset missä tekijä jää rysän päältä kiinni. Näin se on Lapin poliisissa, ainoana poikkeuksena Kemi-Tornion ja Rovaniemen alue.
Mömmön myyjät on niitä MV lehen lukijoita.
Niitä jaaniskintseja ja mitä lie sälliä ja sutkia koko remmi.
Kyllä mie niin säikähin ko kaupasta tulin, hyppäsi ethen tämä mömmö. Jotta meinasin sitä kstspumm kun kävi niin likelle. Ei yhthän kiva.
Turhaan täällä ulisette jos ette asialle mitään uskalla tehdä, hävetkää.
Sitä ei kyllä normaali ihminen pelkää. Ehkä joku narkki ja alkkis voi pelätä. Hän kyllä pakenee voiman edessä ja pelkää nk. Kunnon kansalaisia.
Kursussako nyt kulkee kyläilemässä. Mene ja tiedä mutta auto liikkuu ja ramppa kalakattaa..
Pelkäätte te ku ette uskalla asialle muuta tehdä kuin täällä Suoli24:lla itkeä
Paikallinen Ano Turtiainen?
Eikös mömmömyyjille löydy kuri? Kyllä ennen viinanmyyjätkin pantiin aisoihin. Onhan Poliisilla olemassa nimettömät vihjepuhelimet.
Johtotähti lähtenyt lapasesta ja seisoo keskellä liikenteenjakajaa:)
Joko lähti vai ajako keskeltä kahtia
Jopa napsahti
Aikansa lesoili. Kärykäy kun väärille porukoille käy suutansa aukomaan.
Nooh, kohta ostaa uuden tähtikeulan jos/kun kerta kauppa käy
Nimi tänne .käytä tor verkkoa.
Tähän on tultu kun on kuunneltu kukkahattutätejä.. Konnilla on suuremmat oikeudet kuin uhreilla. Pelätään nimien julkaisemista mikä onkin oikein käräjille joutuu ja konnalle joutuu pulittamaan korvaukset.
Jos huoltoaseman omistaja laittaa polttoainevarkaasta kuvan tai paljastaa nimen se tietää sakkoja ja korvauksia varkaalle.
Kaupoista saa varastaa vapaasti eikä poliisi voi mitään sakot tulee mutta luottotietonsa menettäneelle sillä ei ole merkitystä ja voi vapaasti lähteä hakemaan uudet juoksukaljat.
Salla on pieni paikkakunta eikä nämä murheet tule esiin mutta ruuhkasuomessa tilanne on toisin.
Voitte kukin miettiä mihin tämä Suomi on menossa????
Mikähän se on se farmari octavia, joka ajelee tämän mersu suharin perässä ja jää parkkiin lähistölle.
En tiiä mutta eikö tämä kaveri vaan ole sellanen, joka pelottee. Kun tekoja pitäisi tehdä ne jää tekemättä
Ottakaa nyt Sallalaiset itseä niskasta kiinni ja äsähtäkää vähän niin kyllä juoksee kakat housuissa karkuun eikä uskalla sen jälkeen teidän lähimmäisiä kyhnyttää. Teidän omaa saamattomuutta ja virkavallan pelkoa kirjoitella tänne.
Kempassa tänään myyntireissulla
Lapset ja koululaiset, jos joku tulee tarjoamaan huumeita, niin muistakaahan sanoa kiitos. Huumeet on kalliita.
JOKERI JOKERI POKS