Todella upeaa toimintaa: firmamme pikkupomo sai valittua työkavereistamme tiimiimme suosikkinsa, jonka kanssa kaveraa muutenkin. Tyyppi on hidas, laiska ja tympeä. Vaan kummasti sai sisäisesti paremman paikan ja tulee tiimiimme. Kiva. Sai vielä kevennetyn työnkuvan meihin muihin verrattuna, ja saadaan työpaineiden kautta perehdyttää häntä.
Voi jumalauta tätä työpaikkahenkeä ja sen ylläpitoa! Tälä menolla meni viimeinekin työmotivaatio, nyt kyllä työtahti tipahti puoleen en perkele muuta sano.
Voi jumalauta tätä työpaikkahenkeä ja sen ylläpitoa! Tälä menolla meni viimeinekin työmotivaatio, nyt kyllä työtahti tipahti puoleen en perkele muuta sano.
Vastaukset 3
Vanhimmat
pitää hitaidenkin puolta. Jos ei kukaan muu, niin sitten kaveri. Voisi olla hänellä vaikeaa muualla. Osaa varmaan arvostaa onneaan. Jokainen kykyjensä mukaan. Sinä voit olla nopeampi, mutta oletko empaattisesti älykkäämpi. Älykkyyden lajejakin, kun on monia. Jos siinä haluaa kehittyä, on ensimmäinen askel asian ymmärtäminen, ei välttämättä sen tunteminen rinnassaan. Hyvää Joulua! :)
Ei yllätä. Olen saanut huomata saman monessa työpaikassa.
Niinhän kävi minullekin. Hyvällä hyvyyttäni hommasin työpaikan eräälle eniselle työtoverille.
Hän pääsi töihin, mutta arvatkaapas mitä sitten tapahtui.
Pomo haukkui minut liian vanhaksi 50v. antoi kenkää ja otti tämän nuoremman ja vieläpä vakinaisti paikan. Onnea vain hänelle! Jos en olisi hänelle ollut paikkaa hommaamassa niin hänkin olisi nyt työtön.
Vielä se herrapomo kuulee kunniansa kunhan jään tästä joskus eläkkeelle. Melko varmaa se äijä lähtee. Herra se löytyy herrallekin. On pakko löytyä.