Tarviin äkkiä apua vaatteiden palautukseen!!!

Apuammm

Eli ostin, tai oikeastaan äitini osti muutama päivä sitten seppälästä takin, mutta nyt kotona tajusin että se on liian iso eikä muutenkaan oikeastaan sovi. Takista on kuitti tallella, mutta hintalapun ehdin jo irroittaa. Kysymys kuuluukin voiko takkia palauttaa hintalaputta? Olisi nimittäin kauheaa jos äitini olisi hettänyt yli 60e hukkaan ja joutuisin pitämään epäsopivaa takkia, kun tuskin enää uuttakaan saisin :(

4

104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Apuammm

      Apua? :(

      • josonkäyttämätön

        Selviää kaikista helpoimmin kun kysyt suoraa liikkeestä. Todennäköisesti, jos takki ON KÄYTTÄMÄTÖN ja myyntikelpoinen, saat rahat takaisin koska kuitti on tallella. Ainakin monissa muissa vaateliikkeissä on sellainen käytäntö.


      • Apuammm
        josonkäyttämätön kirjoitti:

        Selviää kaikista helpoimmin kun kysyt suoraa liikkeestä. Todennäköisesti, jos takki ON KÄYTTÄMÄTÖN ja myyntikelpoinen, saat rahat takaisin koska kuitti on tallella. Ainakin monissa muissa vaateliikkeissä on sellainen käytäntö.

        Kiitos! Takkia on siis tosiaan vain kokeiltu eli myyntikelpoinen on. Pitää käydä kysymässä liikkeestä...


    • ghjipöö

      Ilman kuittia harvemmin pystyy vaatetta palauttamaan. Kuitissa lukevat yleensä myös palautus- ja vaihtoaikojen pittudet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      37
      2772
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2591
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2564
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      96
      2094
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1971
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      313
      1752
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1388
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1123
    Aihe