Oli puhetta yli 40 vuotiaan miehen kanssa, että voisin mennä hänen luokseen. Meillä on välimatkaa yli 400 km. Pyysin häntä ensin luokseni, jotta tutustuttaisiin ja voitaisiin miettiä viihtyisimmekö toistemme seurassa. Jos, niin menisin ja olisin sitten pitempään. Hän ilmoitti, että hän ei tule, mutta minä olen tervetullut.
Ajattelin, että samahan se on ajella, kun mulla on aikaa. Sovittiin, että maksetaan mun menomatka puoliksi. Pyysin sitten hänen osuuttaan, että saan ostettua bensaa matkaani varten. Siihen hän kommentoi, että häntä ei huijata ja olen maksullinen nainen, kun pyydän rahaa.
Minut haukuttiin huijariksi
14
226
Vastaukset
- kieromiehenlogo
Haluatko sinä oikeesti noin dilleä pelleä edes nähdä ? Kiitollinen olisin jos kaikki örkki erkit itsensä paljastaisivat noin selvästi. Mies joka ei tule luoksesi on pettymysmies ja tietää sen itsekin. Mies tietää että ei teistä mitään tule ja ei siksi panosta mihinkään mutta kaikki ilmaiset palvelut on haluttua tavaraa.
- maksasinä
Mikä sinä olet, kun heti olet vaatimassa maksua vierailustasi? Jollei ole rahaa matkustaa, pysy kotona. Ei ihme, että mies pitää sinua huijarina.
- rahastapulajatkuvasti
Kaikki puheet naisista antavat täällä negatiivisenkuvan,olisi pitänyt sopia asiat paremmin matkan suhteen ,voihan olla vaikka toinen on työtön . Minä ainakin ajattelen näin.....
- voikoollatotta
Olimme sopineet, että maksamme matkan puoliksi, koska olemme molemmat työttömiä. Eihän ongelmaa olisi ollutkaan, jos minulla olisi ollut rahaa riittävästi.
- miesvm_1967x_out
Mä kyllä epäilen että jos sulla olis ollu rahaa ja olisit tosiaan körötelly sen miehen luo, niin sitten sulla vasta olisi ongelma ollut. Joku tuossa mainitsi ettei mies tullut luoksesi koska tiesi olevansa pettymys, ajattelin heti samoin.
Ja matkaraha-asiankin olisi voinut sopia niin että jos menet niin mies maksaa perillä sulle puolet mutta ilmeisesti olisi ollut se pettymys ja olisit joutunut palaamaan kotiin eikä äijä olis mitään maksanu.
Parempi varmaan että tuli huti tällä kertaa :/
- 15ja13
Itse olen tehnyt niin, että tapaan miehen puolessavälissä matkaa. Silloin se on tasapuolista.
- puoliksihetialussa
Se on oikein että puolimatkaan ,silloin tietää onko tosiaan kiinnostunut toisesta....
Ymmärrän miehen käytöksen. Ei tietenkään kannata lähettää rahaa etukäteen ihmiselle, jota ei ole edes tavannut. Hän olisi voinut kuitenkin ilmaista asian toisin.
Ajeleminen 400 km:n päähän toista tapaamaan silloin, kun siihen ei ole varaa, ei kaiken kaikkiaan ole kovin järkevää. Entä jos niin hyvä tuuri olisi käynyt, että molemminpuolinen kiinnostus olisi herännyt (mikä ei todellakaan ole itsestäänselvyys), miten olisitte jatkaneet tutustumista, jos kummallakaan ei ole varaa matkustella toisen luo?
Ottakaa Skype käyttöön ja tutustukaa ihan ensiksi sen välityksellä, ei maksa mitään.- eevastin
Erkki onkin örkki terkkuja Poriin se mies maksattaa kaiken naisilla.
- Kaikkea.sitä
Olette kyllä... En ikikuuna päivänä lähtisi toisen varoilla mihinkään. Noloa olisi jo ehdotella että toinen maksaa. Jos ei itsellä ole rahaa, on menemättä.
- treffimies
Minä kävin naisen luona 300 kilsan päässä ja maksoin ihan itse matkani. Oli mukavaa :)
- thtththhtv
Samoin kävin minä aikanaan ja nyt jo toistakymmentä vuotta oltu yhdessä. :) Miehen luona siis kävin ja itse olen nainen, enkä bensarahoja kysellyt.
- ajomeiseikiirehdi
ajan tässä muutaman mirrin luokse viikottain enkä ole kysellyt bensarahojen perään, enkä myöskään ole maksanut mitään "hoidosta"
sivuharrastuksena käyn paukuttelemassa suomi24 naisia joiden profiilissa lukee että jos etsit seksiseuraa siirry seuraavaan profiiliin kiitos
olen huomannut että he iskevät kiinni parhaiten ja vklp pystyy nakutteleen joka asennossa niitä
viikolla sitten ehdin seurustelemaan omien naisteni kanssa- jettassentääsniin
ja sitte heräsit ja läksit yläasteelle tarpomaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672415- 661397
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww761230EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje61152- 79865
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19860- 44713
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta84693Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe26668- 30656