Ei ole rahasta kiinni, kun perille pitää päästä. Tosin kukahan kohta tekee verottajalle nimettömän ilmiannon Tornion ja lähialueen taksi-yrittäjistä?
Noin leuhka rehvastelu johtaa kateuteen ja juoruihin. Olikohan aina mittarit päällä, vai sovittiinko kyytihinta suullisesti?
Pääasiahan on, että rahaa ja maksukortteja löytyy.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/turvapaikanhakijat-taksilla-eri-puolille-suomea-1400-euron-turun-matka-ei-tunnu-missaan/5325552
Money no problem
6
160
Vastaukset 6
- EiKuuluMeille
Kiinnostais tietää miten Sveitsi äänesti siinä kiintiöäänestyksessä, vai eikö arvon Suomen suurlähettiläs tiedä ettei Sveitsi kuulu EU:n?
http://yle.fi/uutiset/suomen_suurlahettilas_arvostelee_kiintioaanestyksesta_pidattaytymista_imagon_rakennus_on_suoraan_helvetista/8327209
Idiootti! - apin
Tuntuu rahaa olevan , lieneekö pankkeja ryöstäneet . Hölmöt lahjoittaa omat rahansa näille kulkureille ja vielä keräävät niille rahaa . Vaatteita noille on kerätty Kemissäkin ja ojan penkkaan ovat heitelleet . Mitä helkkaria businesmiehet tekevät matonkuteilla ja lumpuilla .
- Kemiläinen86
Osakseen tulijat on paremman pörssin omaavia ja osa niitä jonka koko suku on kolehdin matkan tekijälle lahjoittanut. Toiveena, että muutkin pääsevät sitten suomeen tai muualle, jos yksi selviytyy.
Palstoilla on kirjoitettu, että suomalaisten pitäisi olla suvaitsevampia mamuja kohtaan ja muistaa, että silloin kun täällä sota oli, niin ruotsi otti pakolaisia vastaan suomesta.
No, ehkä tästä asiasta ei voi samassa lauseessa edes puhua. Suomalaismiehet ei mennyt ruotsiin vaan rintamalle.
Mutta, niinku kirjoitin asiasta et sieltä on tulossa vielä paljon porukkaa suomeen ja muihin maihin. Joilla ei ole rahaa.- oprtjia
On suuri häpeä rinnastaa suomalaiset rintamamiehiä näihin maahanmuuttajiin. Suomaliset miehet olivat lähes kaikki valmiita puolustamaan omaa maataan. Naiset kantoivat suuren taakan kotirintamalla. Ruotsi voisi sivumennen sanoen olla tyytyväinen saadessaan apua Suomelta ja samanaikaisesti vaurastumalla viennillä.
Tämä maahanmuuttajaongelma on hoidettava nopeasti , mutta sivistyneesti. Turvapaikka vain niille, jotka sen tarvitsevat. Muuten sisäministerin pitäisi olla presidenttiainesta.
- tätäenolisuskonu
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/320992-lakimuutos-nostamassa-ulkomaalaiset-asuntojonojen-karkeen-etujarjesto-vaikea-aihe
Tässä vielä asuntoasiaa. Lakimuutos vireillä että maahanmuuttajat menisisvät ohi suomalaisten. WTF? - Öljymaa
Eiköhän kohta nähdä otsikoita Irakin öljymiljonääreistä jotka ovat joutuneet pakenemaan Isis:ä. Siinä vertailussa alkaa nopeasti pohjoismaiden varakkaimmat teollisuussuvut näyttämään köyhiltä kuin kirkonrotat. Siitähän se riemu vasta repeääkin, kun peräpohjolassa alkaa pyörimään ferrareita ja porcheja kylmillä kaduilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61191
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1631018Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216803- 63748
- 65740
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21628Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?135626Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 51512
- 47495
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40483- 37468
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?98466Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40463- 30463
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440
