Painoin kuun alussa 113kg ja nyt painan 108kg, onko tämä hyvä saavutus kuukaudessa? Jätin kaikki herkut kokonaan pois eli ei suklaata, sipsejä yms.
Olen yrittänyt syödä terveellisesti, muutama lipsupäivä on ollut milloin olen tehnyt pizzaa. Olen harrstanut perus liikuntaa, reippaita kävelylenkkejä lähinnä 2-6km pari kertaa päivässä.
5kg/kk hyvä saavutus?
5
103
Vastaukset
- Pokke
Hienoa, jatka liikkumista. Et maininnut sukupuoltasi ja pituuttasi. paljonko sinulla on tavoitteena pudottaa painoa?
- laihuttaja
Olen nainen ja pituutta on hieman yli 170 senttiä. Tavoitepainona on normaalipaino, enemmänkin se että olen tyytyväinen vartalooni. Nyt ensimmäisenä tavoitteena on saada paino alle sadan.
- Prova
Tosi hyvä tulos. Yleensä sanotaan, että puolesta kilosta kiloon viikossa on hyvä tahti. Jatka samaan malliin!
- laihuttaja
Jes, hyvä kuulla! Jatkan tottakai nyt kun on kerrankin alkuun päästy ja voin tännekin tulla päivittelemään.
- Vähänlaihtunut
Hieno tulos! Äläkä masennu kun painonlasku hidastuu jossain vaiheessa väkisinkin. Tarkista aina aika ajoin kalorimäärät. Pidä päiväkirjaa! Liiku jotta aineenvaihduntasi pysyy käynnissä. Juo vettä, sekin auttaa aineenvaihduntaa. Nuku kunnolla. Äläkä masennu pikku lipsumisista. Opettele syömään oikein nyt tänä aikana ja pidä se sitten loppuelämäsi ajan. Katso että saat kaikkea elimistösi tarvitsemaa vitamiinia, kivennäis- ja hivenaineita, proteiinia jne.... Laihtumisen jälkeenkin kun elämä jatkuu; haluat pysyä terveenä etkä varmaan enää koskaan halua lihoa. Tosiaan, laihduta hitaasti! Tuloskin on sitten pysyvämpi. Aikaa siihen menee, mutta se kannattaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849