Painoin kuun alussa 113kg ja nyt painan 108kg, onko tämä hyvä saavutus kuukaudessa? Jätin kaikki herkut kokonaan pois eli ei suklaata, sipsejä yms.
Olen yrittänyt syödä terveellisesti, muutama lipsupäivä on ollut milloin olen tehnyt pizzaa. Olen harrstanut perus liikuntaa, reippaita kävelylenkkejä lähinnä 2-6km pari kertaa päivässä.
5kg/kk hyvä saavutus?
5
116
Vastaukset
- Pokke
Hienoa, jatka liikkumista. Et maininnut sukupuoltasi ja pituuttasi. paljonko sinulla on tavoitteena pudottaa painoa?
- laihuttaja
Olen nainen ja pituutta on hieman yli 170 senttiä. Tavoitepainona on normaalipaino, enemmänkin se että olen tyytyväinen vartalooni. Nyt ensimmäisenä tavoitteena on saada paino alle sadan.
- Prova
Tosi hyvä tulos. Yleensä sanotaan, että puolesta kilosta kiloon viikossa on hyvä tahti. Jatka samaan malliin!
- laihuttaja
Jes, hyvä kuulla! Jatkan tottakai nyt kun on kerrankin alkuun päästy ja voin tännekin tulla päivittelemään.
- Vähänlaihtunut
Hieno tulos! Äläkä masennu kun painonlasku hidastuu jossain vaiheessa väkisinkin. Tarkista aina aika ajoin kalorimäärät. Pidä päiväkirjaa! Liiku jotta aineenvaihduntasi pysyy käynnissä. Juo vettä, sekin auttaa aineenvaihduntaa. Nuku kunnolla. Äläkä masennu pikku lipsumisista. Opettele syömään oikein nyt tänä aikana ja pidä se sitten loppuelämäsi ajan. Katso että saat kaikkea elimistösi tarvitsemaa vitamiinia, kivennäis- ja hivenaineita, proteiinia jne.... Laihtumisen jälkeenkin kun elämä jatkuu; haluat pysyä terveenä etkä varmaan enää koskaan halua lihoa. Tosiaan, laihduta hitaasti! Tuloskin on sitten pysyvämpi. Aikaa siihen menee, mutta se kannattaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283436- 973206
- 763024
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim792991"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532901Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862678- 352490
- 572351
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432225- 881992