ihan vaan jorinaa

aimäävai78

Vasta yksinäiseksi jäänyt 36v nainen etsisi juttuseuraa..

34

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mistä haluaisit jutella? Oletko yksinhuoltaja?

      • aimäävai78

        Kaikenlaista. Lapsia on. Onko se ongelma?


      • siksi.olet.täällä
        aimäävai78 kirjoitti:

        Kaikenlaista. Lapsia on. Onko se ongelma?

        Se on ongelma ja myös ennalta-arvattava asia koska markkina-arvosi on jo mennyttä niin iän, ulkonäön kuin yksinhuoltajuuden osalta.


      • aimäävai78
        siksi.olet.täällä kirjoitti:

        Se on ongelma ja myös ennalta-arvattava asia koska markkina-arvosi on jo mennyttä niin iän, ulkonäön kuin yksinhuoltajuuden osalta.

        :D okei


      • aimäävai78 kirjoitti:

        Kaikenlaista. Lapsia on. Onko se ongelma?

        No tältä palstalta tuskin löytää koskaan mitään asiallista ja fiksua juttuseuraa. Mutta mun kanssa voi kyllä jutella ihan mistä tahansa:) Oon itse suvaitsevainen ja ymmärtäväinen sinkkumies, enkä turhaan tuomitse ihmisiä samalla tavalla kun kaikki muut tämän palstan miehet aina tekevät.


    • no.coming.back

      36 on kyllä liian vanha nainen juttuseuraksi..

      • aimäävai78

        Se on sun menetykses...


    • JormaJulma

      Annatko pillua? Ja toki olet yksinhuoltaja sitä ei tartte kysyä edes.

    • pillu kyllä kelpaisi minullekkin :)

    • aimäävai78

      Varmsti annan jos ulkonäköseikat ok

      • shocking.horror

        Ja näin taas palstatotuus varmistettu, miehen ulkonäkö on ainut kriteeri.


      • ATM-automaatti

        Miten on ap:n ulkonäön kanssa?

        Jos optimi kaiken ikäisten miesten silmissä on timmi 20-22v nainen, kuinka kaukana ollaan siitä?


      • Ujoatm26v

        Ei pitäisi ulkonäkö merkata noin paljon jos on lähemmäs 40v ja vielä yksinhuoltaja.


      • 27cmpitkä

        olen 27v pokamies utsjoelta minulla on tosi iso kulli 27cm pitkä 5.7cm paksu haluaisin panna sinua sllä jos sinä antaisit minulle pillua se olisi minunekakerta


    • veikkaan, ettei tuu siihen kaatumaan. mistä oot?

      • dont.do.it

        Sami hei sä et voi olla noin epätoivoinen, älä edistä naisten hypergamiaa, 36v naisen tulisi tyytyä itseään vanhempiin miehiin.


      • Naisasialooseri1

        Tuon ikäiselle naiselle sopiva mies on 60v mies


    • aimäävai78

      Pohjois pohjanmaa

      • panomies75

        täällolis panomies vm-75 sama seutu ja juttuki luistaa. mistä haluat jutella?


    • pussit_täynnä

      Tarttis saara pillua.

    • Voi Veljet.....toivottavasti AP on trolli.......mut toisaalta, ilmoittihan hän mitä etsii, eikä näyttäisi olevan hätää, joten turhaa olla luultavasti hänestä huolissaan.....Jatkakaa... ;P

    • tavismies37

      Ei ole lapset ongelma minulle. Nämä palstan ongelma nuoret ei lapsia siedä mutta minä haluan tutustua.

      • Ujoatm26v

        No mutta mulleppas on lapset ongelma. En voi sietää lapsia. En ainakaan toisen miehen siittämiä lapsia.


    • tavisminäkin

      Itselleni toisen miehen siittämät lapset on ylivoimainen este seurustelulle. Vahinko vain, että olen jo sen ikäinen, että ikäisilläni sinkkunaisilla alkaa olla järjestään lapsia, joten taidan elää loppuelämäni yksin.

    • Naisasialooseri1

      Voin tulla panemaan sinua jos olet poikkeuksellisen hyvin säilynyt ja osaat sängyssä kaikki temput, kokenut lutkahan sinä varmasti olet.

    • aimäävai78

    • KurppaNussimaton

      Tässä sen taas näkee nämä kurpittelijat kun heti ollaan lähdössä panemaan -78 syntynyttä yyhoo kurppaa!! Jopa NAL !! Teidän onneksi on vielä tyhmiä ämmiä jotka on käytettävissänne hyväksi :)

      • trolldete

        Kyllä pojat trollin tuntee. Trollia sit ruokitaan ihan vaan että saadaan nauraa kurpparaivolle.


    • Kilttiatm

      Mies joka haluaa heti pillua on turha mies parisuhteeseen. Paitsi jos mies on kokematon kuten minä?

    • YH-Alert

      YYYYYYYYYYYYYYYYYYHHHHHHHHHHOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYHHHHHHHHHHOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Varokaa, äpärävaara!

      YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYHHHHHHHHHOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • jamo27

      hei olen 44v poikamies jyväskylästä haluaisin tutustua sinuun paremmin minulla on 28cm pitkä 5,8cm paksu kalu olisitko sinä saamaan sidä kunnolla mitä mieltä olet

    • m-i-e-s

      Varmaan kova paikka, että on jäänyt juuri yksinäiseksi. Ilmeisesti vertaistukiverkosto puuttuu ja mies saattoi lähteä toisen naisen matkaan tai ainakin oli jättäjänä. Piti varmaan tähän todistaa, että olen hullu niin kuin muutkin. Minulla on kristallipallo ja henget puhuvat edellä mainittuja asioita. =)

      Veikkaan että on rankkaa jäädä yksinhuoltajaksi, vielä johonkin Pohjois-Pohjanmaalle, missä oman ikäiset ystävät ovat taruolentoja, sukulaiset toinen jalka haudassa ja useimmat sukulaiset ovat miehen puolelta ja hiukan omituisia, mutta onneksi heillekin saattaa olla mukavasti välimatkaa matkaa, vaikka ex-anoppi saattaakin vierailla kyllästymiseen asti.

      Lapsi voi fyysisesti hyvin, mikä on positiivinen asia, sinä ehkä olet hiukan väsynyt, kun lapsi henkisesti oireilee erosta, saattaa olla lapsellekin kova paikka, kun ei tiedä minkälaisissa ihmissuhdekuvioissa on joutunut pyörimään. Lapset saattavat jäädä oireilemaan, vetäytyä suojakuplaan ja traumatisoitua.

      Toivottavasti talven tulo ei häiritse, ilmeisesti iso asunto, mutta toivottavasti nykyaikainen, sillä metsää joutuisi menemään harventamaan ja hakkaamaan klappeja, jotta takkaan ja saunaan saisi polttopuita. Mitä itse on läpi ajellut, niin ei muistu kuvia mieleen kerrostalohelvetistä. =)

      Koska palstalla on selkeästi lapset yliedustettuna, tarvitsee tokaista että minä en tule ikinä tarjoamaan parisuhdetta, enkä kullia, niin kuin monet edeltäjät, jotka taas omalla toiminnallaan todistavat monia seikkoja. Mikäli saatat aloittaa kommunikaation, tarvitsee huomauttaa että ilkikuriset lapset tarkoitusperineen saattaa lainailla nimimerkkiä. =) Mikäli alennun kirjoitamaan täällä, harvemmin alennun alle 5-riviä, eikä yksikään viesti ikinä sisällä edellä mainittuja asioita.

      • TässäOlisParasEhdokas81

        Tarjoillaaanko täällä ilmaseks pillua? Kannattaa pyytää edes klapien tekoa pillusta!!


    • Ätmi_

      Tulen pillu jonoon

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      557
      1838
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      897
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      84
      873
    4. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      806
    5. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      729
    6. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      2
      717
    7. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    8. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      68
      695
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      74
      638
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      543
    Aihe