Uutta rockvinyyliä Lontoosta?

Onko Lontoon keskustassa kauppoja, jotka myyvät uusia rockälppäreitä ja sinkkuja? Siis vinyylinä. Tuntuu, että cd-kauppoja on, ja vähän älppyjäkin löytyy, mutta onko uusia rocksinkkuja jossain liikkeessä? (En siis etsi käytettyjä levyjä.)
3122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jostain Lontoo opuksesta löytyy tietoa, esim. 100 parasta Lontoossa tai jostain Lontoon musaoppaasta.

Äänestä
  • Veikkaan että cd- ja alpparikauppoja on noissa esitteissa. Ja indie- tai teknosinkkuja. Mutta uudet rocksinkut ovat kiven alla.

    Äänestä

Ei mitään kauppoja ku divareita. Mihin rokkivinylidivariin kannattais mennä Lontoossa?? Netissä on kaikenlaista suosikkia, mutta pankaapa pari hyvää tähän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RockLondon kirjoitti:

Onko Lontoon keskustassa kauppoja, jotka myyvät uusia rockälppäreitä ja sinkkuja? Siis vinyylinä. Tuntuu, että cd-kauppoja on, ja vähän älppyjäkin löytyy, mutta onko uusia rocksinkkuja jossain liikkeessä? (En siis etsi käytettyjä levyjä.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu