http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1443519036529.html
Jännämiehiä, abortteja, katkeraa syytöstä omista päätöksistään miestä kohtaan.
Kutsummeko hänet suosiolla palstalle? Kuuluu meidän vakionaisvarustukseen.
Jännämiehiä, abortteja, katkeraa syytöstä omista päätöksistään miestä kohtaan.
Kutsummeko hänet suosiolla palstalle? Kuuluu meidän vakionaisvarustukseen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jumalan silmissä mies on vastuussa abortista... :(
Todista.
Mies on sen naisen pää, jonka kanssa on tullut yhdeksi lihaksi. Raamatussa sanotaan niin. En jaksa linkata. Oma vikasi, jos et usko etkä viitsi googlata. Se ei tarkoita että mies fyysisesti olisi muuttunut naisen pääksi, tietenkään, vaan että Jumala on asettanut miehen tekemään yhteiset päätökset. Naisen tehtävä on luottaa mieheen. Jos nainen ei luota mieheen, jonka kanssa on tullut yhdeksi lihaksi, hän tekee siinä synnin.
Eri asia on, jos nainen salaa mieheltä raskauden ja tekee abortin, mutta Lola Wallinkosken tapauksessa niin ei ollut. Jos nainen haluaa tehdä abortin, miehen on edes yritettävä estää se. Jos vahinkoraskaus on päässyt tapahtumaan, mies on Jumalan edessä velvollinen kantamaan vastuun.
Nainen on heikompi astia ja ymmärtämätön, tunteidensa vallassa. Meidän nyky-yhteiskunnassa ei saisi puhua näistä eroista eivätkä ihmiset enää usko, mutta Luoja tuntee miehen ja naisen kyvyt ja heikkoudet. Jumalaa ei voi huijata.
Oletko uskossa exPua? Minä olen uskossa Jeesukseen.
naisen kiimavitun toiminta ja tuotokset on aina viimekädessä femakoituneessa suomessa miehen syy.
Ei mikään yllätys että tuokin on nussinut jännämiehiä. Kutsutaan lola palstalle keskustelemaan niistä jännämiehistä. Tuskin se oppi mitään vaan haluaa aina jännämiehiä.
Taustatietoa:
Lolan ensimmäinen poikaystävä oli mukavan näköinen, hiukan nörtähtävä jantteri. Tämä jantteri jäi Lolan missiyden myötä kuin leppäkeihäs. Tämäkin tasoteoriaa; kun naisesta tulee virallisesti täysiverinen YTN on selvää että hän karistaa painolastin ja lähtee jahtaamaan jännämiehiä ja YTM:iä virallistettuna pokaalimamina.
Muistan tämän sällin ja Lolan suhteen hänen missikanditaattiajoiltaan ja ajattelin että siinäpä on jätkällä käynyt hyvä mäihä, mutta toisaalta olinhan silloin naivi ja nuori itsekin.
Meni pojalta pupu pöksyyn kun olisi pitänyt olla miestä ja kantaa yhteinen vastuu tekemisistä.
Toivottavasti joku potki roikottimen toimintakyvyn tai älysi katkoa johdot.