En saanut vammaisena työpaikkaa kun kuulemma siinä olisi ollut liikaa byrokratiaa. Mietin vaan, että voinko jatkossa ehdottaa potentiaalisille työnantajille, että työskentelisin jonkun osuuskunnan kautta alihankkijana? Eikö tällöin palkkaaminen onnistuisi ilman byrokratiaa? Sopisin vaan, että firma maksaa minulle kerran kuussa palkan laskuttamalla työtuntini osuuskunnan kautta. Toki palkkatuki taitaisi mennä tätä kautta, mutta ei kai sitä muutenkaan saa kun määrärahat on lopussa. Vai onko tuollainen vammaisen palkkaamisen byrokratia helpottunut viidessä vuodessa?
Saako työnaloittamisen byrokratian kierrettyä?
tietämätöntyötön
1
153
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä byrokratiaa? Aika erikoiselta kuulostaa. Tietty määrä byrokratiaa kuuluu ihmisen palkkaamiseen. Työsopimus ja palkanmaksu. En kokisi tuota nyt kovin ylivoimaiseksi, jos pyörittää firmaa.
Työsuhde on myös osa sinun oikeusturvaasi. Noissa muissa muodoissa voi tulla ongelmia mm. Työttömyysturvan kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 844562
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854411Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163483Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102764En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212701IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392083Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581748Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1031291