Vähä-ääninen ejakulointi?

Kysymys miehille. Onko tuo otsikon mukainen vaikeaa?
Minua hävettää kun mieheni joskus karjahtelee tai korahtelee kovaäänisesti. Asumme kerrostalossa enkä välittäisi tiedottaa naapureillemme elämästämme. Enkä tiedä miten he tulkitsevat satunnaiset mölinät. Olen sanonut asiasta miehelleni ja hän väittää pidättelevänsä. Silloin kun hänen vartalonsa alkaa kramppaamaan tiedän että ääntäkin on tulossa. Ei tapahdu aina. Olen silloin sitonut mieheni pakettiin enkä uskaltaisi tukkia hänen suutaankaan.
Mutta onko tuo möykkä todella pakonomaista?
24206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Sehän on ihan normaalia sekxtailuun kuuluva ääntelyä....toiseskseen...
onko sun mielestä sitten naisen ulvonta sallittua vaikka mieheltäsi haluaisit sen kieltää?

Äänestä

Oi, tuohan kertoo sinun taidoistasi. Nimittäin on pakonomaista, jos nautinto on suuri. Olet siis sängyssä ilmeisesti oikea ihanuus. Voi olla että naapurin miehet ovat vain kateellisia, ehkä naisetkin taidoistasi.

Äänestä
  • Miten niin naisen taidoista????Mitä ihmeellistä ja erilaista siinä muka voi tehdä,kuin mitä muut ei muka tekisi?

    Äänestä

  • No en mä ainakaan ymmärrä miten se panee pakettiin sen miehensä. Onko se vertauskuva vai pyörittääkö wc- tms. paperia ympärille? Ja minkä ympärille ...

    Äänestä

  • Taitavattaitavat kirjoitti:

    No en mä ainakaan ymmärrä miten se panee pakettiin sen miehensä. Onko se vertauskuva vai pyörittääkö wc- tms. paperia ympärille? Ja minkä ympärille ...

    "Paketti" käsitteen selvennys ja meillä sen taustat ja syyt kuuluvat aivan eri palstalle kuin tälle.

    Äänestä

  • Ahaaa ,,, Teillä 'leikkivät' siis sadisti ja masokisti.

    Äänestä

  • Annahuutaavaan kirjoitti:

    Ahaaa ,,, Teillä 'leikkivät' siis sadisti ja masokisti.

    Kyse on hallinnasta, ei kivun tuottamisesta. Kyllähän minä kiusoittelen sopivista paikoista, kutittelen ja osoitan muutenkin hallintani.
    Toteutan omia mielihalujani joista myös mieheni nauttii. Ei sen kummempaa.

    Äänestä

Voi kai se jollekin olla. Jotkut mölisevät kuntosalillakin kuin kuoleva hirvi ja toiset (suurin osa) ei ollenkaan.

Jos ajattelen tilannetta toisin päin, niin mielummin otan sängyssä äänekkään naisen, kuin hiljaisen. Nykyinen uikuttaa ja voihkii oikein kiitettävästi :-)

Äänestä

Itsellä ainakin on todella vaikea pidätellä ääniä, kun seksi on hyvää. Oma mieheni ei juuri ääntä pidä hekuman hetkellä, korkeintaan vähän ähkyy. Olisi kyllä mukavaa joskus kuulla miehen pitävän ääntä vähän enemmänkin. Jotenkin itsellä semmoinen olo, ettei kai tuo nyt niin kovin nauttinut, kun ei ääntä päästä.

Äänestä

Minusta mölähteleminen on hirvittävää, jätän oitis miehen joka niin tekee. Se on opittu tapa, ei akti vaadi mölähtelemään, eikä naista kirkumaan tai huutamaan.
En myöskään ymmärrä naista joka synnyttäessään huutaa ja kiroilee.

Minusta piikaa katsotaan juuri noita pornojuttuja ja niistä opetellaan muka parisuhdetta, täysin väärin. Porno ei kuulu parisuhteeseen ja lisäksi pornofilmit ovat usein fiktiota eli kuvamanipulointia. Katsokaa tarkemmin niin huomaatte se on meilikuvitusmaailmaa ja likaista sellaista.

Opetelkaa sitä vastoin käyttämään omaa kehoanne ja siihen luotuja asioita hyvään ja turvalliseen, ennen kaikkea rakastavaan seksiin. Minä en ainakaan halua sänkyyni alkueläintä. Haluan sivistyneen, siistin ja rakastavan ihmisen viereeni.

Äänestä
  • Älä sekota synnyttävää naista tähän.Nainen jos silloin huutaa,niin huutaa ihan oikeasti kovasta kivusta,joka menee yli oman sietokyvyn.

    Äänestä

  • Haluatko kukkahatun?

    Äänestä

Meillä kyllä minä pidän paljon enemmän ääntä orgasmin aikana kuin mieheni... Etkö itse päästä sillä hetkellä ääntä?
Ei niitä naapureita haittaa tai kiinnosta, kun tuskin tolkutonta karjuntaa on monta kertaa päivässä.

Äänestä
  • Olen itse lähempänä 70 ikävuotta ja kovimmat kiljumiseni ovat takana päin. Johtuneekohan kasvatuksestani kun minua jotenkin hävettää, että tämän ikäiset meuhkaavat edes pari kertaa viikossa eikä silloinkaan mieheni korahtele seiniä tärisyttäen jokainen kerta.
    Seinänaapuri lienee aamupäivisin töissä mutta tietoisuus siitäkään ei vaikuta asenteeseeni. Järki ja tunne ovat ristiriidassa.
    Tilitykseni loppuu tähän!

    Äänestä

Minusta on todella laimeaa jos mies ei ääntele seksin aikana. Sama koskee tietysti naisia. Kauhean kliinistä ja noloa jos on vaan hiljaa ja hengittää. En viihtyisi seksi-mykän miehen kanssa sängyssä kahta kertaa.

Äänestä

No onks se kivaa kun vaimo saa orkut ja kiroaa kuin ukkonen.

Äänestä

Se on jotenki hienoa ja aitoa huutaa ku pornoelokuvassa. Kaikki tietää, että meillä nautitaan seksistä.

Äänestä

Yksi tyttöystävä ei varmasti huolehtinut naapureista tai minun äänistäni seksin aikana. Hän nautti täysillä, huusi, karjui ja pyöri ympäri sänkyä, ja välillä hänen raajansakin vääntyivät outoihin asentoihin. Monia miehiä tällainen jopa pelottaisi.

Minun mielestäni se oli mahtavaa ja seksi hänen kanssaan unohtumatonta. En tasan varmasti huolehtinut pätkääkään mitä naapurit miettivät.

Ja jos kuulen lähellekään samanlaista melua kerrostalossani, olipa äänilähde mies tai nainen, niin nostan mielessäni peukun ylös.

Äänestä

Minä en voi sietää mykkää seksiä. Jos se tuntuu hyvältä se myös kuullostaa joltain! Olispa mies joka karjuis :)

Äänestä

Seksistä tuskin nauttii koko sielunsa ja ruumiinsa voimin, jos se ei tuota tahatonta ääntelyä. Toki käyhän jotkut vessakin peittäen veden kasalla vessapaperia, ettei kukaan kuule inhottavia ääni - varsinkaan naapurit. Ja toki sielläkään ei saa ähistä tai puhista, tuntui miten vaikealta tai hyvältä tahansa. Nauraa varsinkaan ei saa. Hyi hyi. Toki ei itkeäkään - varsinkaan ääneen!

Äänestä

Rohkaisevia, rauhoittavia kommentteja. Kiitos niistä!
Epävarmuuteni johtunee siitä, ettei minulla ole kokemusta muista miehistä kuin 46 vuotta tästä nykyisestä.
Vastaisuudessa en huomauta mölinästä.

Äänestä
  • Ole vaan iloinen huutavasta miehestä. Tiedät ainaki,että se on elossa toiminnan aikana. :)

    Äänestä

  • Minä ainakin pidän aika kovaa ääntä kuten vaimonikin.. onneksi on omakotitalo, sitä ollaan hihitelty aika moneen kertaan :D

    Äänestä

  • UPDATE_11347421 kirjoitti:

    Minä ainakin pidän aika kovaa ääntä kuten vaimonikin.. onneksi on omakotitalo, sitä ollaan hihitelty aika moneen kertaan :D

    Itseasiassa ollaankin puhuttu ettei meillä kyllä ole mitään asiaa kerrostaloon että jos joskus vanhana tästä ok-talosta lähdetään niin se on sitten rivari ja siinäkin päätykämppä, heh.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tystnad kirjoitti:

Kysymys miehille. Onko tuo otsikon mukainen vaikeaa?
Minua hävettää kun mieheni joskus karjahtelee tai korahtelee kovaäänisesti. Asumme kerrostalossa enkä välittäisi tiedottaa naapureillemme elämästämme. Enkä tiedä miten he tulkitsevat satunnaiset mölinät. Olen sanonut asiasta miehelleni ja hän väittää pidättelevänsä. Silloin kun hänen vartalonsa alkaa kramppaamaan tiedän että ääntäkin on tulossa. Ei tapahdu aina. Olen silloin sitonut mieheni pakettiin enkä uskaltaisi tukkia hänen suutaankaan.
Mutta onko tuo möykkä todella pakonomaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu