Kirkon jämerä pakolaispolitiikka on saanut minut liittymään kirkkoon. Kyllä ateistikin voi liittyä kirkkoon. Tärkeintä on se, että organisaatio tekee hyvää työtä.
Liityin eilen kirkkon
6
296
Vastaukset
- Hahhahhahhahhaaaaa
"jämerä pakolaispolitiikka"
- aintfunny
Jämerä? Että otetaan lisää?
- Auttamishalua
Tiedätkö Entkirkoton, minulla on käynyt sama mielessä: maksaa kirkollisvero ja kirkolla on valmis organisaatio avun antamiseen.
- Pitkäveteistä
Lueppa ensin kuinka rikasta elämä on nykyään Vantaalla ja sitten vaan rukoilemaan.
- luenaiken
Olen itse Vantaalta ja tiedän että meillä täällä on oikeasti rikasta elämää. Enkä tarkoita tässä rikkautta pelkästään taloudellisessa mielessä. Vaikka on meillä varmaan taloudellisestikin hyvin asiat. Ja kyllä me täällä rukoilemme. Sinunkin puolesta.
- Pitkäveteistä
Sillä ei paljon kehuskella kannate jos ja kun asuu Vantaalla,siellä(Espoo,Hki)12 vuotta asuneena tiedän mitä se on.Ei elämänlaadussa ole paljon kehumista.Odotappa parikymmentä vuotta niin suurin osa Vantaan asumalähiöistä on slummialuetta,ählämien miehittämää pska-aluetta.Nehän on varmaan sinun mieleistä porukkaa,rukoilevat paljon.Naisten pitää kulkea hunnutettuna,kasvot peitettynä.Ehkä se onkin sinun sisäinen toiveesi että voisit peittää ei niin kauniit kasvosi,menisit täydestä kuin väärä raha.Minä en itse ole koskaan uskonut aasilla ratsastaviin,eikös Jeesuskin ollut sellainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site645941Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714795Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto474384SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564151SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953761SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502473Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352379Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat442108Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val41469En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131239