Kirkon jämerä pakolaispolitiikka on saanut minut liittymään kirkkoon. Kyllä ateistikin voi liittyä kirkkoon. Tärkeintä on se, että organisaatio tekee hyvää työtä.
Liityin eilen kirkkon
6
332
Vastaukset
- Hahhahhahhahhaaaaa
"jämerä pakolaispolitiikka"
- aintfunny
Jämerä? Että otetaan lisää?
- Auttamishalua
Tiedätkö Entkirkoton, minulla on käynyt sama mielessä: maksaa kirkollisvero ja kirkolla on valmis organisaatio avun antamiseen.
- Pitkäveteistä
Lueppa ensin kuinka rikasta elämä on nykyään Vantaalla ja sitten vaan rukoilemaan.
- luenaiken
Olen itse Vantaalta ja tiedän että meillä täällä on oikeasti rikasta elämää. Enkä tarkoita tässä rikkautta pelkästään taloudellisessa mielessä. Vaikka on meillä varmaan taloudellisestikin hyvin asiat. Ja kyllä me täällä rukoilemme. Sinunkin puolesta.
- Pitkäveteistä
Sillä ei paljon kehuskella kannate jos ja kun asuu Vantaalla,siellä(Espoo,Hki)12 vuotta asuneena tiedän mitä se on.Ei elämänlaadussa ole paljon kehumista.Odotappa parikymmentä vuotta niin suurin osa Vantaan asumalähiöistä on slummialuetta,ählämien miehittämää pska-aluetta.Nehän on varmaan sinun mieleistä porukkaa,rukoilevat paljon.Naisten pitää kulkea hunnutettuna,kasvot peitettynä.Ehkä se onkin sinun sisäinen toiveesi että voisit peittää ei niin kauniit kasvosi,menisit täydestä kuin väärä raha.Minä en itse ole koskaan uskonut aasilla ratsastaviin,eikös Jeesuskin ollut sellainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh784189Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli893431Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1183241Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.803184- 1013062
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412704Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise2682659Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö832502Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182474Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.942399