Mun on 2kk putkee! aina kun räkälä aukes aamulla, niin sinne lähdettii.
Nykysin ei kunto enää riitä kun max. 3 päivää.
Mikä teidän pisin ryyppyputki?
16
188
Vastaukset
- vihatipunen
Muistaakseni 2 päivää. Että repikää siitä sitten.
Tekis mieli korkata jo punkkupullo mut ei ihan vielä viitsisi.Jeps, varmaan samaa luokkaa....siis niin, että olisi ollut oikein "kännissä".....nekin on jotain juhannus juttuja olleet pääsääntöisesti......toki joskus ennen inttiä niin voi olla, että oltiin "remuamassa" 3-4 päivää, muttei silloinkaan kyllä ollut joka päivä missään oikein kunnon "kännissä"....
"Tekis mieli korkata jo punkkupullo mut ei ihan vielä viitsisi."
Älä kursaile, nyt on lauantai!- vihatipunen
super-atm kirjoitti:
"Tekis mieli korkata jo punkkupullo mut ei ihan vielä viitsisi."
Älä kursaile, nyt on lauantai!Nyt juon jo viimeisiä tippoja. Mut 14.45 oli vielä vähän liian aikaista.
vihatipunen kirjoitti:
Nyt juon jo viimeisiä tippoja. Mut 14.45 oli vielä vähän liian aikaista.
Koskaan ei ole liian aikaista aloittaa, eikä liian myöhäistä lopettaa.
- ettäsilleen
Oisko ollut 4 päivää joskus festareilla teini-iässä? Ei oo tullut ikävä niitä aikoja, vaikka hauskaa olikin.
- EntinenATM111
n. 10 kaljaa voi juoda joka päivä. Joskus enemmän, ja olo on huono töissä. Joskus ei ollenkaan, mut harvinaista, yleensä naisen toiveesta.
Joskus olen juonut koko loman ajan muutaman alkoholijuoman/päivä, mutta niitä ei lasketa koska en ollut varsinaisesti kännissä.
Pisin kunnon ryyppyputki on kestänyt 4 päivää.Kuukauden kesäloma, että olin joka päivä kännissä. Tosin olin joka päivä selvinkin päin. Yhtä soittoa on tullut oltua kännissä vissiin joku 3 päivää. Esimerkiksi juhannukset nuorempana.
Muistaakseni viime vuoden (2014) pääsiäisenä join neljänä iltana peräkkäin, mutta päiväsaikaan promillet kävivät nollassa. Sen verran muistan, että nukuin maanantain ja tiistain välisenä yönä yllättävän hyvin, vaikka olin juonut neljänä edellisenä iltana eikä minulla ollut vielä tuolloin bentsoja käytettävissä.
- Kilttiatm
En kestä 2 päivää kauemmin. Juhannuksena 2015 viimeksi otin kahtena päivänä.
- Lyyrikko
5pv on mun enkka ja putkihan tarkottaa et aamusta heti tasottavat! Siinä ei olla hetkeekään ajokunnossa. Yhen kerran onnistuin vetää 5pv. Tolkku pois. 4pv menny sitten useamminkin saarimökillä eikä ne tuntunut ees missään kun ulkoilmaryyppäyksiä. Se raitis ilma auttaa ettei rapuloitakaan. Kumma juttu. Enää ei tee mieli viinaa, kun yksin juominen on niin surkeaa touhua kun ei ole ketään ryyppykaveria.
- juoppo-ätmi
Joskus 2 vuotta sitten kun voitin lotossa 700 000 egee niin olin kännissä 11 päivää. Oli ihan hirvee krapula sen jälkeen 3 päivää. Oltiin etelässä kaverin kanssa viikko ja juotiin siellä joka päivä ja sitten juotiin vielä kotonakin. En ole sen jälkeen juonut kun yhtenä päivänä kuukaudessa.
- juoppo-ätmi
2 vuotta
- omaajatus
Ketä kiinnostaa tuollaiset jutut? Pidä vaan ihan omana tietonas..
- lkjhgfghjklkjhg
Saatanan JUOPOT!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3011160- 498707
- 1375415
- 1443714
- 693608
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353574- 403298
- 572618
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak572235- 301847