Mitä irtokarkkeja valitsette lauantaipussiinne, kun menette namuostoksille tai leffaan? Mitkä ovat suosikkinne?
Irtokarkkisuosikkinne?
namuhiiri
1361
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
tosi..typyn kakan muotoisia ja värisiä
Mulla ois vähän sama.
(Reps)
Poppareita yleensä, mutta irtokarkkeina vadelma- ja lakritsiveneitä, raitalakupaloja, kinuskikarkkeja, vaaleanpunaisia sieniä, gorillanpäitä ja hedelmäkarkkeja.
Viimeisin jonka katsoin poppareilla oli Napapiirin Sankarit 2.
Näitä ostan n. kerran viikossa eli irtokarkkisuosikkini: mustapunaiset isot pääkallot, salmiakkipääkallot:
http://mediaserver-2.vuodatus.net/g/65896/2121713.jpg
http://worth1000.s3.amazonaws.com/submissions/216500/216646_7e6f_625x1000.jpg
Noiden sekaan jotain ei-salmiakkia esim. hedelmätutteja ja kukka-konvehteja, toffeeneliöitä, nallekarkkeja. Noissa ei ole missään vehnää tai ohraa, mitä en voi syödä.
Leffassa käyn sen verran usein (yksin) että ostan vain ison kahvin mukaan.
Jos lapsien kanssa leffaan, niin sitten ostan itselleni ja heille irtokarkkeja ja poppareita.
oot taas päissäs
En ole. En ole ikinä palstailemassa kun muutaman kerran vuodessa olen päissäni :D
En usko. Olet aina palstalla kännissä.
Ai jaa :D Aika kuvaavaa on, että mun vanhempi lapsi kysyi multa yks päivä: oletko äiti ikinä ollut humalassa?
En näe mitään ideaa olla humalassa kotona. Enkä halua että lapseni näkevät vanhempiaan kännissä. En minäkään ole koskaan nähnyt omia vanhempiani humalassa, vaikka takuulla joskus ovat olleet. Se ei tarkoita, etteikö meillä kotona juotaisi esim. viiniä. Mutta humalassa olen aina kaukana kotoa ja lapsista.
Minä syön vain sokerittomia Mynthoneita ja xylitolilla makeutettuja Läkeroleja. Kerran viiteen vuoteen tulee ostettua muutama turkinpippuri. Yhden suklaakohnvehdin voi syödä kahvin kanssa.
Eipä silti, kaikki muut mahdolliset paheet ja addiktiot minulla onkin makean himoa lukuunottamatta.
Älä mulkku valehtele.
.
oisko tuo himo lapsiin yksi niistä?????
har!11
.
No okei, ei minulla ole mitään addiktioita. ;-)
Nänni tai korkeintaan liköörikarkki.