Miesten ihannenaisen koko!

alelerr

Perkele!
Tein sen virheen ja menin googlen hakuun kirjoittamaan "165 cm paino" ja sieltähän löytyi viimosen päälle motivoivaa tekstiä.
Useiden miesten mielestä 165 cm pitkä nainen saisi painaa maksimissaan 55 kiloa. Ja osa varsin tiukkaan sävyyn kirjoitti että ei grammaakaan enemmän tai on jo "tuhti".

Olen nyt saanut pudotettua 9 kiloa ja vielä tuohon "ihannepainoon" olisi matkaa toinen samanmoinen. Aiemmin tänään mietin että olisin varsin tyytyväinen myös 58 kiloon, mutta noiden juttujen lukemisen jälkeen tuntuu että mikään ei riitä ja mielessä pyörii vain tuo että jos olen yli 55 kg, niin olen TUHTI!

Argh.

6

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • diipis

      pyhpah! ihan eriltä ne kilot näyttää eri ihmisten yllä. :) oot varmasti kaunis tuommosena ku oot, joten älä koskaan kenenkään mieliksi laihduta.

    • Fariborz

      Osatko kertooa rajoita sokerin saantisuositukset

    • näinonjuu

      Aivan sama mitä jotkut muut ajattelee-olet hienosti saanut painoa alaspäin ja ole tyytyväien itseesi.Miksi välittäisit sinulle viereitten mielipiteistä muutenkaan?

    • Pinnallistaporukkaa

      Kai sinä tiiät, että hyvin harva ihminen osaa oikeasti sanoa pelkän ulkonäön perusteella paljonko painat ja sitä numeroa ei tarvitse kenellekkään kertoa. Hyvä paino sulle on just tasan sillon ku susta itestä niin tuntuu.

    • HullunTuhti

      Ensinnäkin, onnea onnistuneesta pudotusprojektista. :) Toiseksi, kehotan olemaan miettimättä muiden mielipidettä. Helpommin sanottu kuin tehty, tietty. Itsearvostuksen pitäisi mielestäni kuitenkin perustua johonkin aivan muuhun, kuin ulkopuoliseen hyväksyntään. Ymmärrän kuitenkin, että jollain tasolla varmasti jokainen yrittää jollain lailla miellyttää saadakseen hyväksynnän. Kuitenkin kolme kiloa on sellainen määrä, että ei kukaan huomaa eroa.

    • terveelämä

      Jos laihduttaisin itseni 55 kiloiseksi joutuisin sitten jo sulattamaan lihaksenikin pois. Ei hyvä. En ala miksikään riutuneeksi ja voipuneeksi rääpäleeksi.
      Älkää lukeko ja kuunnelko kaikenmaailman jorinoita. Ps. Vyötärönympärys on usein parempi mittapuu kuin vaa´an lukemat. Pyri saamaan ja pitämään vyötärösi korkeintaan 80 senttisenä tai vähän alle sen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      29
      4977
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      155
      4776
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      215
      4762
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      119
      4580
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3670
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2364
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2148
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1677
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1574
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      191
      1281
    Aihe