Muutamat harmaat piiloon

Haluaisin muutamia harmaita hiuksia otsaltani värjätä. Onko mitään tuotetta, jota voisi useamman kerran käyttää, ettei tarvitsisi ostaa turhaan "koko" pään kestoväriä, josta käytäisin vaan pienen osan ja jota ei voi säilöä kun sen on kerran sekoittanut.
364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kerran ostin jonkun ihme harmaiden värjäyskynän.... Mahtoi olla joku Amerikanihme. Ei oikein toiminut. Ideana oli, että väriaine oli tavallaan kuin liimatuubissa ja "kynän" päässä oli sieniosa, jolla tuputtelemalla sai harmaita piiloon. Liian vaivalloista, sotkuista ja tulos mitä sattui.

Anna harmaiden kukkia rauhassa ja värjää/värjäytä ne platinanvaaleiksi. Sehän on vain komean näköistä, jos otsalla erillinen valkoharmaa hiustupsu. Niin teen itse nykyisin.

Äänestä

Onko sitä pakko koko satsia kerralla sekoittaa,tee vaan neljännes sekoitus ja säästä loput seuraavaan kertaan sekoitus suhde 1:1.

Äänestä

Etkö osaa tehdä pienempää sekoitusta, sekoitat vain osan väriä ja osan kehitettä, eihän ne ny kampaamossakaan sekoita koko litraa kehitettä ja koko tuubia väriä, jos vaan vähän tarvitaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harmaahapsikka kirjoitti:

Haluaisin muutamia harmaita hiuksia otsaltani värjätä. Onko mitään tuotetta, jota voisi useamman kerran käyttää, ettei tarvitsisi ostaa turhaan "koko" pään kestoväriä, josta käytäisin vaan pienen osan ja jota ei voi säilöä kun sen on kerran sekoittanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu