Poikajoukko varastaa kirkolla, pitäkää silmät auki pimeän tullessa.Heidät tiedetään ketä ovat eivät taida vain vanhemmat paljon välittä lastensa teoista.
Vastaukset 6
- samat_laulut
Aina tuo sama laulu "heidät tiedetään" jne. Jos kerran tiedetään ja on tehnyt rikoksen niin sitten rikosilmoitus poliisille. Ei niitä tällaisille palstoille tehdä.
Totuus on se, että et tiedä mitään. Naurettavaa uhoilua. - Pylykkeröt
Ovat alaikäisiä eivät saa mitään tuomiota.Tarviiko poliisia kaikkeen sotkea kun eivät kuitenkaan voi mitään kun teko on vähäinen.Varottaa kannatta aina jos pojat oppis jotain jos tätä lukevat.
- rosvothelevettiin
Kenen penikoita? Pesäpallomaila vähän turhan raju vehe kurinpalautukseen mutta tuommoinen 70 cm pätkä hydrauliletkua on pätevä vehje nuoriso-ohjaajaksi.
- Aura_Mies
Eikö saa enähän rengasrautaa käyttää kossi-kisurojen kunnioituksen keräämiseen?
No, tuo hytrauliletku sopiiki paremmin saapasvarren sisähän. - 2plus8
Kannattaako tuollaisia paskoja mennä edes pieksämään. Syyte napsahtaa kuitenkin itselle. Sitä ne tekee mitä kotona on opetettu.
- i0a8ru
Justjust!
Pelkosenniemellä olisi jo sellaset sällit saanu sakinhivutuksen aikaa sitten jo, jos tiedetään ketä ovat...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521070
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113994Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust51982Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7874- 89816
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.4684Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25637Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it190633- 73607
- 57603