Niin varmaan joo, kommentoikaa

NiinVarmaanJoo

Vedonlyönti on vähemmän urheilua kuin lukeminen! Onkohan tämä säälittävä Vedonlyönti - ''Aihe'' joutunut tänne vahingossa?
Ottakaa kantaa niin voimme väitellä!

4

806

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EnMinäUhkapelaa

      Asiasta voi olla montaa eri mieltä, mutta itse näen vedonlyönnin osana urheilua.
      Harrastan vedonlyöntiä säännöllisesti, koska se tuo tiettyä lisäarvoa urheilun seuraamiseen. Ihmiset, jotka eivät harrasta vedonlyöntiä tuomitsevat sen jyrkästi, ehkä hieman liioitellen. Eiväthän he tiedä mikä on vedonlyönnin ''juttu''.
      Monet urheilun seuraajat tykkäävät tuoda urheiluun uhkapelaamisen, koska haluavat näyttää tietämyksensä omaa lajia kohtaan. Jotkut pitävät vedonlyöntiä jopa ammattina, jotkut taas harrastuksena. En näe minkäänlaista estettä, etteikö vedonlyönti kuulu urheiluun.

      • MonenlaistaUrheilua

        Onhan olympialaisissakin ollut lajeina mm. runojen kirjoittaminen, maalaus ja kuvanveisto. Suomeenkin tuli niistä aikanaan menestystä.

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Olympiakisojen_taidekilpailut

        Laajempana määritelmänä urheiluun kuuluu kaikki, mistä voidaan kilpailla. Vedonlyönnin tapauksessa "laji" sitä paitsi liittyy ns. perinteiseen urheiluun, kuten jalkapalloon tai raveihin.


    • paskapalsta

      No eihän täällä voi keskustella saati väitellä kun ylläpidossa on joku herkkähipiäinen joka näköjään poistelee vastaukset...

    • KokeilenKaikkiaDildoja

      Mennään meille tekee lettui:)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      75
      4341
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      110
      4079
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      162
      2789
    4. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      58
      2537
    5. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      67
      2387
    6. 136
      2162
    7. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      42
      2097
    8. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      50
      1993
    9. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      52
      1911
    10. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      56
      1742
    Aihe