Olen seurustellut poikaystäväni kanssa muutaman kuukauden. Varsinaista intohimoa ei ole alun perinkään ollut, mutta poikaystävän muut hyvät ominaisuudet ovat "kompensoineet" tätä. Nyt kuitenkin kun seksihalut ovat kadonneet lähes kokonaan, tilanne on todella alkanut ahdistaa. Kun olen pohtinut syitä tähän, olen tullut siihen lopputulokseen että miehen vartalotyyppi ja olemus eivät vain sytytä. Fyysinen kosketus ei tunnu kiihottavalta vaan korkeintaan turvalliselta. Olen puhunut ongelmasta poikaystäväni kanssa, mutta tuntuu että asia on siitä jopa mutkistunut ja olen alkanut stressaamaan entistä enemmän siitä, miten saisin itseni kiihottumaan. Tiedän mistä tykkään seksissä, mutta edes nämä asiat eivät näytä auttavan. En haluaisi erotakaan, mutta mitä voin oikein tehdä? Tilanne on mennyt siihen pisteeseen että "säpsähdän" aina kun poikaystäväni tulee lähelle ja kosketus tuntuu epämiellyttävältä.
Vastaukset 4
- Himot_on
Valitettavasti tuo suhde tulee päättymään eroon ennemmin tai myöhemmin.
Jos ei intohimoa ole koskaan ollutkaan, ei se syty ajan kanssakaan. Itseasiassa juuri päinvastoin.- japahemmaksivainmuuttuu
Samaa mieltä.
- kjhfdrt
Leikkikalu kehiin.
- Ajattelehäntäkin
Kannattaa lopettaa suhde mieluummin kuin kitua. Se on sellaista teeskentelyä vain sitten jatkossakin, ja sitäkö kumppanisi sinulta toivoo ja odottaa? Ei varmasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560