Elätkö yksin yksiössä?

693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Elän todellakin ja kuolen yksin. Se on vaan meikäläisen kohtalo ja siihen pitää tyytyä.

Äänestä

en kuole yksiössä, mutta kuolen varmaan hyvin pian joten todennäkösesti olen sillon yksin. Ottanu pumpusta koko aamupäivän ja pitäs jaksaa lähteä töihin. Vittu kun ei ole varaa vapaata pitää ikinä! Vedin eilen illal lyrikaöverit ahdistukseen.

Äänestä

En, vaan kaksiossa. Vuokrakaksiossa.

Äänestä

Olen ätmi, mutta asun kaksiossa.

Äänestä

Joo, mä sitä tosiaan asun yksiössä.

Äänestä
  • Mutta en siis yksin vaan kihlattuni muhamedin kanssa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksiöelämä kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015102520559726_uu.shtml

Kuoletko yksin yksiössä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu