Onko lihaa syövä

nainen lesbo????
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Todennäköisemmin vegaani. Tai laktovegetaristi. Lihan syönti on niin heterokulttuuria.

Äänestä
  • Lihan syönti on niin heterokulttuuria? Kyllä se mehukas hedelmäliha on parasta huulien välissä. =) Itse suosin enemmän viiniköynöskasveja, varsinkin nestemmäisessä muodossa. Useimmat heterot tyytyvät tosin viljakasveihin, ohra, vehnä, riisi ja maissi. Menevät ne toki tuollaisinaankin, mutta useimmiten jalostettuna ja sekin nestemmäisessä muodossa.

    Voi niitä porkkana raukkoja, mitkä rekisteröivät aiheutuneen vahingon, kun heitä revitään kodistaan.

    Äänestä

  • m-i-e-s kirjoitti:

    Lihan syönti on niin heterokulttuuria? Kyllä se mehukas hedelmäliha on parasta huulien välissä. =) Itse suosin enemmän viiniköynöskasveja, varsinkin nestemmäisessä muodossa. Useimmat heterot tyytyvät tosin viljakasveihin, ohra, vehnä, riisi ja maissi. Menevät ne toki tuollaisinaankin, mutta useimmiten jalostettuna ja sekin nestemmäisessä muodossa.

    Voi niitä porkkana raukkoja, mitkä rekisteröivät aiheutuneen vahingon, kun heitä revitään kodistaan.

    Hyvää hätistystä. Kun naisia on enemmän kasivssyöjinä kuin miehiä, niin noin hyvin osoitat, että suurella osalla naisista on aivan paskat arvot kun eläinten oikeuksia miettivät. Samalla näkevät ne lihansyöjänaisetkin, että tuossapa epäempaattinen ja vittuilusta pitävä mies.

    Kyllä kannattaa ensin vittuilla toiselle sukupuolelle ja sitten valittaa, että naiset kattoo pahalla.

    Äänestä

  • Ootkosmiettiny kirjoitti:

    Hyvää hätistystä. Kun naisia on enemmän kasivssyöjinä kuin miehiä, niin noin hyvin osoitat, että suurella osalla naisista on aivan paskat arvot kun eläinten oikeuksia miettivät. Samalla näkevät ne lihansyöjänaisetkin, että tuossapa epäempaattinen ja vittuilusta pitävä mies.

    Kyllä kannattaa ensin vittuilla toiselle sukupuolelle ja sitten valittaa, että naiset kattoo pahalla.

    Oletko ikinä miettinyt, etten minä sanonut juuri mitään, mutta sinä vaan epäonnistuit psykologisesta johdattelevasta manipuloinnista. =)

    Seuraavaalla kerralla kun tunteet antaa vallan ja alat johdattelemaan, kannattaa miettiä kahdesti uudestaan, mikäli siis kykenet prosessoimaan niinkin yksinkertaisen tehtävän.

    Minä en osoita mitään, sinä osoitat. =)

    Eläinaktivistien kanssa olen yhtä mieltä, viattomilla tarha- ja teollisuuseläimillä on enemmän arvoa kuin sinulla ja kommentillasi. Mitä vittuiluun tulee, niin se on ihan jokaisen korvien välissä ja viimeiseen, ikinä et tule saamaan valitusta, että naiset katsovat pahalla, sillä he eivät katso pahalla. =)

    Äänestä

Tuskin, mutta kyllä mua aina vähän shokeeraan nähdä joku neiti vetämässä puoliraakaa jättimäistä pihviä. Siinä asetelmassa on mun mielestä jotain maskuliinista, mutta luonnollisesti jokainen päättää mikä itselle on oikein ja hyväksi. Itse olen tietty itse ollut melko lailla kasvissyöjänä jo pitkään, kuten kiltin tyttönaisen kuvaan kuuluu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onkkonää kirjoitti:

nainen lesbo????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu