Varamummo toiminta

Mummoton

Olisiko Kemissä tarvetta "varamummolle" sitä kautta saamaan jopa elinikäisenystävyyden myös lasten vanhempiin. Missä Kemissä ois tälläistä toimintaa johon voisi liittyä ja josta yleensä tälläistä varamummoa elämään etsitään.
Nimimerkki sydämessä tilaa

7

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suinto

      Voi kunpa meilläkin olisi oikea mummo! Omat vanhempani ovat niin kiinni töissään kaukana, että välillä jopa kyselevät, mikä tuo teidän pojan nimi nyt olikaan. Harmittaa, sillä mun oma mummo oli niin ihana ja aina läsnä. Samaa haluaisin lapsilleni, nuorin 2v - vanhin 15 v.

    • Tutustuppa

      Isoveli- ja isosisko hanke (Matti Virtasalo) Siellä kaivataan kaiken ikäisiä tukihenkilöitä lapsille ja nuorille.

    • Arska_K

      Minäkin olisin kiinnostunut varamummotoiminnasta pientä korvausta vastaan. Kelpuutetaanko siihen miehiä?

      • hoksua

        Sinähän olet sitten varavaari tai varapappa. Siihen kelpaa Mies isolla ämmällä.


    • IhanaAjatus

      Tuollainen olisi tarpeen itselläkin, kun lapsen omat mummolat on kaukana ja tukiverkkoakaan ei ole. Muutaman kerran olenkin miettinyt että eikö muka täällä järjestetä tuollaista tai jotain muuta tuon tapaista.

      • Varamummo

        Varmaan järjestetään mm MLL:stä voi kysellä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2507
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      3
      2277
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1373
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1330
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1211
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      959
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      853
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      771
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      25
      623
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      596
    Aihe